Kultūra
Kultūrpolitika

Karikatūra kā terorisma paveids? Krievu mākslinieks meklē patvērumu Francijā0

Ekrānuzņēmums no Denisa Lopatina FB konta.

Kamčatkas mākslinieks Deniss Lopatins plāno lūgt politisko patvērumu Francijā, baidoties no kriminālvajāšanas par Natālijai Poklonskai veltītu karikatūru, ziņo Krievijas mediji.

Karikatūrists uzturas Eiropā, pārsvarā Šveicē, jau kopš februāra, bet pēdējās dienās pārcēlies uz Franciju, sācis apmeklēt franču valodas kursus un sācis kārtot patvēruma pieprasījuma dokumentus.

Valsts domes deputāte Natālija Poklonska karikatūru, kurā attēlota kopā ar caru Nikolaju II vibratora formā, uzskatījusi par tik aizvainojošu, ka pat konsultējusies par tās saturu ar Krievijas reliģijas ekspertiem, kuri secinājuši – karikatūra aicina uz pareizticības vērtību noniecināšanu, tātad uzskatāma par kriminālnoziegumu. Par to var piespriest pat brīvības atņemšanu, kā notika plaši zināmajā gadījumā ar “Pussy Riot”.

“Bēgļa zināšanai – tie noziegumi, par kuriem notiek iepriekšējā izmeklēšana, attiecināmi uz ekstrēmistiskām un teroristiskām darbībām, un visa pasaule šobrīd cīnās ar šo ļaunumu, arī Francija,” paziņojusi Poklonska.

Par izmeklēšanu pret karikatūristu kļuva zināms 2017. gada decembrī.

Jāpiezīmē, jūnija sākumā Romanovu dinastijas kancelejas vadītājs Aleksandrs Zakatovs izteicis nožēlu par Poklonskas “pašreizējo garīgo stāvokli”, norādot, ka “izturas mierīgi” pret domes deputātes “bezprātu”. “Ceram, ka reiz tas Kungs viņai sūtīs apskaidrību, un viņa nožēlos grēkus un atvainosies. Ja tas nenotiks, – jo sliktāk viņai pašai,” paudis Zakatovs.

LA.lv