Karikatūra
Gatis Šļūka. Būsim mazliet precīzāki!

Nākamotrdien, 22. janvārī, pie Saeimas paredzēta protesta akcija, kuras viens no mērķiem ir pieprasīt ārkārtas vēlēšanas. Informācija par protesta akciju atrodama sociālā tīkla “Facebook” grupā “Latvijas tautas demonstrācija”, kurā pēdējās nedēļās aktīvi plānota šī pasākuma norise, saskaņojot demonstrācijas laiku, saukļus, atpazīšanās zīmes.

Organizatori plāno, ka pasākumā piedalīsies ap 200 dalībnieku. Protesta akcijas viens no mērķiem, kas pieteikts Rīgas domē, ir pretošanās partiju apvienības “Jaunā Vienotība” politiķa Krišjāņa Kariņa veidotajai valdībai.

Kā pazīšanās zīmes protesta dalībnieki arī plāno vilkt dzeltenzaļās vestes, kas plaši izmantotas protestos Francijā. “Facebook” grupas ierakstos aktīvi kritizēts valdības veidošanas process, īpašu atbalstu izsakot partijas “KPV LV” pārstāvim Aldim Gobzemam.

Ar aicinājumu doties uz protestu dalījies arī pats Gobzems, “Facebook” rakstot, ka “netiek ievērota tautas griba, kā tam būtu jābūt demokrātiskā valstī”. Jāatgādina, ka par “KPV LV” 13. Saeimas vēlēšanās nobalsoja 14% vēlētāju, un parlamenta sastāvs ir diezgan sašķelts, nevienai no partijām nav tautas balsu vairākuma.