Karikatūra
Gatis Šļūka. KNAB ērglis atmodies?

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vakar aizturējis bijušo Daugavpils mēru Rihardu Eigimu. KNAB septembrī sācis kriminālprocesu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu saistībā ar Daugavpils pilsētas domes veiktajām iepirkumu procedūrām būvniecības jomā.

Savukārt novembrī KNAB sākts kriminālprocess par amatpersonu kukuļošanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu saistībā ar trim pašvaldības sabiedriskā transporta uzņēmuma “Rīgas satiksme” veiktajiem iepirkumiem. Pagājšnedēļ tika aizturētas un apcietinātas vairākas personas, tai skaitā “Rīgas satiksmes” ilggadējais vadītājs Leons Bemhens. Mediji ziņoja, ka kratīšana esot notikusi arī Rīgas vicemēra Andra Amerika dzīvesvietā, kurš nu no šī amata atkāpies.

Savukārt vakar pēcpusdienā KNAB informēja medijus, ka birojs nosūtījis krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu novembrī aizturētu personu, kura pēc uzņēmuma pārstāvja lūguma Valsts policijas amatpersonai piedāvājusi vairāk nekā vienu miljonu eiro lielu kukuli.