Karikatūra
Gatis Šļūka. Vasaras darbi matemātikā…

Pēc tam, kad pagājšceturtdien Rīgas domes deputātu vairākums nobalsoja par neuzticības izteikšanu nu jau bijušajam Rīgas mēram Dainim Turlajam (“Gods kalpot Rīgai”), turpmākā situācija domē nav skaidra.

Patlaban galvaspilsētas domē vairs nav stabila koalīcijas un opozīcijas sadalījuma – “Saskaņas” un “GKR” bloku veido 28 deputāti – 17 no “Saskaņas” un 11 no “GKR”. Līdzšinējā opozīcija tikmēr palikusi 25 domnieku sastāvā – četri no “Vienotības”, seši no Nacionālās apvienības, septiņi no Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) un astoņi no “Latvijas attīstībai”. Četri no “Saskaņas” izslēgtie deputāti izveidojuši “Neatkarīgo deputāti frakciju”. Bet aizvadītajā nedēļā no JKP izslēgtie deputāti Druvis Kleins, Imants Keišs un neatkarīgais deputāts Oskars Putniņš (ievēlēts no “Latvijas attīstībai”) arī nolēmuši dibināt savu frakciju.

Daļa politiķu vēlas ārkārtas vēlēšanas Rīgā, daļa gan uzskata, ka opozīcijai vajadzētu mēģināt virzīt savu mēra kandidātu.

Ja divu mēnešu laikā Rīgai netiks ievēlēts jauns mērs, Saeima būs tiesīga rosināt domes atlaišanu. Tāpat parlaments par to var lemt, ja trīs domes sēdes pēc kārtas nebūs iespējams nodrošināt kvorumu.