Mobilā versija
Brīdinājums +3.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Karikatūrists Gatis Šļūka: asuma ziņā atpaliekam no angļiem un francūžiem

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Karikatūrista Gata Šļūkas otrās grāmatas atvēršana tirdzniecības parkā "Alfa".

Karikatūru jomā asuma ziņā atpaliekam no angļiem un arī francūžiem, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” piektdien atzina karikatūrists Gatis Šļūka.

“Anglijā vai Francijā – tur karikatūrām ir senākas tradīcijas un cilvēki laika gaitā pie tām ir pieradināti. Tāpat pieradināti ir politiķi. Ja tu esi politiķis, tad gaidi par sevi jebko principā,” sacīja Šļūka.

Latvijā daļa politiķu novērtējot karikatūras un vēloties tās iegadāties. “Nezinu, kur viņi pēc tam tās liek, varbūt saplēš un izmet, lai citiem netiktu. Liekas, esi uzzīmējis to cilvēku ne visai labā gaismā, viņam varētu nepatikt, bet, nē, viņš vēlas karikatūru iegādāties,” stāstīja Šļūka. Esot arī gadījumi, kad karikatūrists ir kā dakteris, iepriecinot skatītājus, kurā attēlots kāds viņiem netīkams cilvēks.

Karikatūrista uzdevums ir paskatīties uz sevi, sabiedrību, kādu absurdu situāciju no malas, stāstīja Šļūka.

Pētījumu kompānijas TNS kopā ar LNT veiktā aptauja liecina, ka 46% iedzīvotāju vēlas, lai 1.aprīlī viņus kāds izjoko. Tikpat daudz cilvēku to nevēlas. 49% ir nodoms kādu izjokot šajā dienā, bet 43% 1.aprīlī neplāno īpaši jokot.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (15)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+