×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
19. janvāris, 2017
Drukāt

Karina Pētersone iesniedz atlūgumu (18)

LETALETA

Drīzumā amatu atstās Saeimas administrācijas ģenerālsekretāre Karina Pētersone, kura pēc pusotra gada darba ir iesniegusi atlūgumu, vēsta Latvijas Televīzija.

Ģenerālsekretāra amata pienākumos ir nodrošināt parlamenta administratīvo vadību. Pētersone bija pirmā, kas veica šos pienākumus pēc struktūrvienības izveidošanas. Viņa amatā tika izraudzīta bez konkursa.

Pētersonei ilgāku laiku esot domstarpības ar Saeimas prezidiju, apgalvo LTV.

Līdz ar Saeimas ģenerālsekretāra posteņa izveidi mainījās Saeimas administratīvā vadība. Ģenerālsekretāra vadībā strādā Saeimas Kancelejas direktors un Saeimas izpilddirektors, kā arī Personāla nodaļa, Protokola nodaļa, Informācijas nodaļa un parlamenta komisiju darbinieki.

Pētersone pirms tam vadīja Latvijas Institūtu.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. PAREIZI darīja, ka iesniedz atlūgumu!
  Liela meitene, nu taču saprot, kas tas amats – ģenerālsekretārs! (ala Brežņevs) bija MĀKSLĪGI Vienotības radīts amats…

 2. nu tak jāiet pensijā…

 3. Kā zoss var iet no viena augsta amata uz otru?

 4. būs laikam gana sagrābusies!

 5. Ģenerālsekretaršai “domstarpības ar prezidiju”? Kā tā? Kas ta’ šo posteni radīja un kas bez konkursa bijušo LPSR Augstākās Padomes pr-sēža Gorbunova sekretaršu Kārinu tajā iestūma? Varbūt, ka BEIDZOT bija kaut kas konkrēts jāpaveic pēc daudzo silto postenīšu virknes, kur darbs kaulu nelauza un atbildības nebija nekādas?!? – Iespējams gan, ka nākamā siltā, treknā vietiņa gaida.

 6. Pie visām varām pratusi būt pie siles. Gan jau saodusi vēl kādu ienesīgu vietiņu

 7. Tā ģeneralissimussiene saodusi, ka pūķins drīz būs te ???

 8. Ar visu amatu ĀRĀ!! Pietiek liekēžus barot!

 9. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Čūsku midz…, atvainojiet, Saeimā bez 100 “gudrajām” galvām vēl ir:
  ģenerālsekretārs, kurš it kā pārvalda un komandē;
  1. Saeimas Kancelejas direktoru
  2. Saeimas Izpilddirektoru
  3. Personālnodaļu
  4. Protokolu
  5. Informācijas dienestu
  6. Parlamentu komisiju darbiniekus.
  Domāju, ka pat Raiņa dzejnieka talants nobāl šīs fantāzijas priekšā!
  Jebkurā privātā iestādījumā vai institūcijā neviens pat neaizdomātos par trešā rezervista otrā dubliera štatu un tā nepieciešamību. Mums ir Saeimas priekšsēdētāja un viņas biedri, ir komisiju vadītāji, bufetnieces un santehniķi, bet mums vajag arī ģenerālsekretāru! Žēl, ka viņas apbalvojumu klāsts stipri vien atpaliek no vēsturē visu laiku izcilākā ģenerālsekretāra. Varbūt,ka, pieņemot atlūgumu, var šo necienīgo kļūdu kaut mazliet palabot?

 10. ir roka jāpieliek, lai …. Ko domāja K.Pētersone, kad Šlesera partijā bija? Kurā pusē viņa bija, kad divvalodības referendumu organizēja Rīgas mērs ar Lindermanu.

 11. Šai sievietei ir zema inteliģence, bet viņa ir bijusi iesēdināta vienā siltā vietiņā pēc otras. Laikam samaksa par pakalpojumiem Kompartijas aparatčikiem un pēcpadomju oligarhiem.

 12. Ģenerālsekretāru arī bez viņas ir pietiekami!

 13. Vajadzēja strādāt, nevis dzīt intrigas.

  • amats Saeimā nav vajadzīgs.Tā pat tur birokrātijas vairāk kā saprašanas.Tur vajadzīgs neatkarīgs audits,kas pēc tam, izvērtējot amatu nepieciešamību, tiktu samazināts.

   • Protams, ka tas amats tika radīts, lai Pētersones kundzei būtu kur naudu saņemt. Vai tad pārresoru koordinācijas ierēdņa amats, pēc tam pašas Dreimanes amats LG un visi citi šādi, faktiski nevajadzīgi amati netika tāpat radīti? Mazā valstī ar katastrofāli sarūkošiu iedzīvotāju skaitu šādu barotņu radīšanas rezultātā aparāts ir uzblīdis līdz ziloņa lielumam, kas nospiež visus citus valsts dzīvniekus un noēd visu tā, ka budžetā nekad nav naudas izglītībai, medicīnai un sociālajai jomai jeb tam, ko citiem dzīvniekiem vajag.
    Ja kāds vēl nesaprot, tad šis “dzīvnieku fermas” modelis ar “ziloņiem” pastāv valstīs, kurās ir augsta korupcija un nav viena taisnība un tiesa visiem.
    Tas nav pašsaprotami, ka šis process janoskatās un jāpacieš! Šāda sistēma pazemo cilvēka cieņu. Karam, kas sevi vēl ciena, pret to jāiestājas.

   • Mēģināju izteikt savas domas par barotņu amatiem, bet komentārs netika pievienots. Saudzējami tie koruptīvās sistēmas mīļie amati!

Draugiem Facebook Twitter Google+