Latvijā
Politika

Kariņa piecas apņemšanās5

Foto Ģirts Zvirbulis

Partiju apvienība “Jaunā vienotība” (“JV”) sestdien dalībnieku kopsēdē papildināja savas rindas, uzņemot “Jēkabpils Reģionālo partiju”, kā arī ieskicēja savas prioritātes un programmu nākamajām Saeimas vēlēšanām.

“Lai vai kādas kļūdas un problēmas būtu bijušas, bet kopumā “Vienotība” tomēr ir tas politiskais spēks, kurš nodrošina stabilitāti un saprātu mūsu valsts politikā. Iepriekš četrus gadus veiksmīgi sadarbojāmies uz līguma pamata. Tādēļ tagad izlēmām iet palīgā un kļūt par pilntiesīgiem “Jaunās vienotības” biedriem. Tās jaunās partijas jau tādas viendienītes vien ir, bet šeit ir stabils spēks, ko vajag apstiprināt, ” lēmumu par pievienošanos apvienībai skaidroja “Jēkabpils Reģionālās partijas” līderis Leonīds Salcevičs. Viņš arī atzina, ka ir gatavs kandidēt Saeimas vēlēšanās “JV” Zemgales sarakstā. Visticamāk tajā bez viņa būs atrodams vēl kāds “JRP” pārstāvis, bet par šo kandidātu vēl norit debates partijas iekšienē. Vienlaikus ar “JRP” uzņemšanu tika paplašināts arī apvienības valdes sastāvs, iekļaujot tajā Salceviču kā “JRP” pārstāvi un “Vienotības” pārstāvi Jāni Reiru, lai valdē būtu līdzsvars starp “Vienotības” un reģionālo partiju pārstāvjiem.

“Ar katru jaunu biedru partiju apvienība kļūst spēcīgāka un esmu gandarīts, ka šobrīd esam plaši pārstāvēti visā Latvijā. Partiju apvienības paplašināšanās turpināsies,” paudis “JV” valdes priekšsēdētājs un premjerministra amata kandidāts Krišjānis Kariņš. Līdz ar to apvienību “JV” pašlaik veido jau piecas partijas –“Vienotība”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “JRP”.

Pagaidām gan “JV” salīdzinoši vāji pārstāvēta Latgales reģionā, jo sarunas ar Jāņa Lāčplēša vadīto “Latgales partiju” ievilkušās. Pēc neoficiālas informācijas daļa latgaliešu labprātāk sadarbotos ar “Latvijas reģionu apvienību”. Turklāt konservatīvos latgaliešus dara uzmanīgus arī “JV” liberālā nostāja dažādos strīdīgos jautājumos, piemēram, kopdzīves regulējuma sakarā. Tomēr “JV” valdes loceklis Ašeradens optimistiski stāstīja, ka apvienības vadība jau apstiprinājusi sadarbības līguma uzmetumu un trešdien viņam paredzēta tikšanās ar “Latgales partijas” vadību, kas varētu viest skaidrību par iespējamo sadarbību.

Liela daļa “JV” kopsēdes tika veltīta diskusijām par piedāvājumu uz nākamajām Saeimas vēlēšanām. “Tuvākajos mēnešos gaidāms liels troksnis. Ir tādi spēki, kas bļauj – viss ir slikti, visi blēži, visus cietumos! Otrajā galējībā ir tādi politiskie spēki un politiķi kā mūsu pašreizējais premjers, kurš saka – Dievs pasarg, labāk nemainām neko, neveicam nekādas reformas. Bet tas nozīmē stagnēt un atpalikt!” teica “JV” premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš. Viņš uzsvēra, ka apvienības politiķi pēdējos mēnešos aktīvi braukājuši pa Latviju, tiekoties ar iedzīvotājiem. Balstoties uz sadzirdētajām cilvēku sāpēm un sūdzībām, esot tapusi “JV” programma Latvijas izaugsmei. Kariņa ieskatā Latvijas iedzīvotājus visvairāk satrauc taisnīguma trūkums, piemēram jau tā nelielo pensiju aplikšana ar nodokli, nepilnības tiesu sistēmā un maksātnespējas regulējumā, veselības pakalpojumu nepieejamībā, izglītības sistēmas zemā kvalitāte un valsts drošības riski.

“Mums ir jāpaveic tikai piecas lietas. Izglītībai jābūt modernai! Veselības aprūpei – pieejamai! Tiesai jābūt taisnīgai! Atalgojumam –jābūt cienīgam! Mūsu robežām jābūt pasargātām,” apvienības programmatiskās prioritātes rezumēja Ašeradens. Sīkāk par šo programmu un gaidāmo vēlēšanu kampaņu gan “JV” sprieda aiz slēgtām durvīm.

LA.lv