×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Kariņš: “Dienvidu vārīšanās” apdraud Latvijas turpmāko izaugsmi

Foto - LETAFoto - LETA

Parādu krīzes problēmas un nestabilitāte Dienvideiropas valstīs Latvijai nenāk par labu un ir drauds turpmākajai izaugsmei, “Rietumu Radio” sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V).

Kā sacīja Kariņš, Latvijas izaugsmei ir nepieciešami mierīgi ārējie apstākļi, lai eksportētāji varētu attīstīties un valsts varētu realizēt savu mērķi – maksimāli nodrošināt savas tautas labklājību. “”Dienvidu vārīšanās” apdraud Latvijas turpmāko izaugsmi,” uzskata Kariņš.

Atbildot uz jautājumu, vai Vācijas kanclere Angela Merkele Briselē notiekošajā ES samitā varētu nākt klajā ar kādiem radikāliem krīzes risinājumiem, Kariņš sacīja, ka Merkeles rīcība par to neliecina. “Viņa cenšas virzīties uz priekšu lēni un pamatīgi. Vai Vācija mēģinās atrauties no dienvidvalstīm, to rādīs laiks, bet šobrīd par to vēl nekas neliecina,” sacīja Kariņš, norādot, ka straujas kustības Latvijai nebūtu izdevīgas.

EP deputāts arī norādīja, ka galveno Latvijas tirdzniecības partneru – Baltijas jūras reģiona valstu – tautsaimniecības ir ļoti stabilas. Viņš uzsvēra, ka ļoti svarīga ir lielās Vācijas tautsaimniecības stabilitāte, kas ir “kā buferis starp Baltijas jūras reģiona un Dienvideiropas valstīm”.

Kariņš arī sacīja, ka vēl nav skaidrības par to, kā dienvidvalstis risinās savas problēmas. “Šo valstu sabiedrības nav sapratušas vai negrib saprast, ka tām ir jāmaina sava uzvedība, tāpat kā mēs Baltijas valstīs bijām spiesti to darīt,” uzskata EP deputāts.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienības (ES) valstu līderi šodien pulcējas uz divu dienu sanāksmi, kurā kārtējo reizi tiks spriests par eirozonas parādu krīzi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+