Politika

Kariņš: ES attiecībās ar Baltkrieviju jālieto gan “burkāns”, gan “pātaga” 16

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā deputāts Krišjānis Kariņš (V), debatējot par situāciju Baltkrievijā, aicināja nepieļaut Eiropas Savienības (ES) sankciju paplašināšanu ekonomikas virzienā, kas veicinās tālāku Baltkrievijas nonākšanu Krievijas ietekmē, aģentūru LETA informēja deputāta padomniece preses jautājumos Ieva Zīberga.

Uzrunājot kolēģus, Kariņš uzsvēra: “Krievijā demokrātiskās izpausmes pēdējos gados ir samazinājušās. Ja mēs vēlamies Baltkrieviju pietuvināt Eiropai, nevis Krievijai, mums ir jārīkojas ļoti uzmanīgi un gudri, lietojot gan “burkānu”, gan “pātagu”.”

Kariņš debatēs norādīja, ka, nevis samazinot, bet gan veicinot ekonomisko sadarbību ar Baltkrieviju, varam panākt pozitīvas izmaiņas. “Caur ekonomisko sadarbību mēs varam panākt, ka daļa Baltkrievijas iedzīvotāju kļūst turīgāki. Un mēs redzam, ka gan Ziemeļāfrikā, gan Krievijā tieši vidusšķira ir tā, kas pieprasa demokrātiskas pārmaiņas. Tam jābūt mūsu “burkānam”,” sacīja politiķis.

“Savukārt kā “pātaga” jāizmanto politiskās sankcijas, kas uztur prasību, lai Baltkrievijas valdība ievērotu cilvēktiesības,” teica Kariņš.

LA.lv