×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. februāris, 2016
Drukāt

Kariņš: ES ir izdarījusi visu, lai Lielbritānija paliktu Eiropas Savienībā (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienība (ES) ir izdarījusi visu, lai Lielbritānija paliktu ES, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V).

Lielbritānijai ir piedāvāti labi apstākļi, lai tikai tā paliktu savienībā. Viņš atzina, ka Lielbritānijai ir ekskluzīvs statuss, taču esot jāņem vērā, ka pēdējos 100 gados briti esot glābuši Eiropu un mēs visi esam viņiem drusku parādā, skaidroja Kariņš. Nākot pretim viņu vajadzībām, šis parāds daļēji tiek atdots, teica politiķis.

Lielbritānijas iespējamā izstāšanās no ES esot tik drūms scenārijs, ka neviens to īsti negrib izprast. Zaudētāji no Lielbritānijas izstāšanās būs visi.

Kariņš cer, ka tie cilvēki, kuri no Latvijas ir ieradušies Lielbritānijā un ieguvuši pavalstniecību, balsos par palikšanu ES.

Kā ziņots, pēc smagām sarunām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi piektdien beidzot panākuši vienošanos par Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona pieprasītajām bloka reformām.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks un Eiropas Komisijas (EK) vadītājs Žans Klods Junkers galīgo vienošanās variantu dalībvalstu līderiem nodeva darba vakariņu laikā.

Neilgi pēc tam Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite tviterī pavēstīja, ka vienošanās ir noslēgta, ko mirkli vēlāk tviterī apstiprināja arī Tusks, piebilstot, ka vienošanās saņēmusi vienbalsīgu atbalstu.
Vienošanās rosina cerības, ka referendumā par Lielbritānijas turpmāko dalību ES, kas varētu notikt jau 23.jūnijā, briti tomēr izšķirsies par palikšanu blokā.

Dauningstrīta paziņojusi, ka vienošanās paredz iespēju septiņus gadus ierobežot sociālos pabalstus viesstrādniekiem no citām ES dalībvalstīm.

Panākta arī vienošanās par bērnu pabalstu ierobežošanu gadījumos, ja viesstrādnieku atvases dzīvo citā valstī. Uz personām, kas pabalstus saņem jau šobrīd, ierobežojumus varēs attiecināt no 2020.gada, bet uz jaunajiem pabalstu pieprasītājiem šie ierobežojumi tiks attiecināti, līdzko spēkā stāsies attiecīgs Lielbritānijas likums.

Apvienotā Karaliste izcīnījusi arī tiesības īstenot ārkārtas pasākumus Londonas finanšu sektora aizsardzībai.

Paredzēts, ka Kamerons tagad atgriezīsies Londonā, kur sestdien gaidāma ministru kabineta sēde, kurā premjers pārējos ministrus iepazīstinās ar panākto vienošanos.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vai kāds prasīja Kariņam bāzt savu snuķi Lielbritānijas iekšējās lietās? Tas ir jāizlemj Lielbritānijas pilsoņiem! Vēl Kažociņš varētu ko teikt, jo ir zvērējis uzticību karalienei. Būtu labāk cīnījies par Latvijas “īpašā EU kājslauķa statusa” atcelšanu, kas redzams kaut vai pēc tiešmaksājumiem zemniekiem apmēra. Briseles zābaku sūkātājs!

  2. redzēsim, kā briti nobalsos. Neatkariģi no britiem, tāpat jau ES jūk, šķīst , brūk, pati veic eitanāziju ar “meķeļjunkura velkampoti”. Nu tas jau ir pilnīgi skaidrs un pat aklam saredzams.

  3. Briti būtu idioti, ja paliktu ES, kuras sabrukums tāpat nav novēršams.

Draugiem Facebook Twitter Google+