×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Kariņš: ES vajadzētu apsvērt slānekļa gāzes ieguves iespējas (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Savienībai (ES) vajadzētu apsvērt slānekļa gāzes ieguves iespējas, piektdien konferencē Rīgā par Eiropas Enerģētikas savienības izveidi sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Viņš norādīja, ka ES zemes dzīlēs ir slānekļa gāze, piemēram, Francijā, taču attiecīgajā valstī aizliegta izpēte par tās ieguves potenciālu drošības apsvērumu dēļ. Pēc eiroparlamentārieša teiktā, arī ASV, kurām slānekļa gāzes ieguve palīdzējusi kļūt no enerģijas importētāju par eksportētāju, attiecīgā resursa ieguve saskārusies ar pretestību drošības apsvērumu dēļ.

Kariņš sacīja, ka, īstenojot nepieciešamos drošības pasākumus, vajadzētu turpināt apzināt slānekļa gāzes ieguves iespējas Eiropā, jo tādējādi ES varētu mazināt energoresursu importu.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Rīgā piektdien notiek konference par Eiropas Enerģētikas savienības izveidi. Pasākumā ES dalībvalstu enerģētikas ministri, ES institūciju un starptautisku organizāciju pārstāvji, zinātnieki un citi enerģētikas politikas līdzveidotāji diskutē par jauno iniciatīvu, proti, Eiropas Enerģētikas savienības izveidošanu un tās galvenajām dimensijām – piegāžu drošību, solidaritāti un uzticēšanos, pilnībā integrētu un konkurētspējīgu enerģētikas iekšējo tirgu, energoresursu pieprasījuma mazināšanu ar energoefektivitātes palīdzību, energoresursu dekarbonizāciju un tehnoloģiju attīstību.

Eiropas Komisija šomēnes plāno nākt klajā ar politikas dokumentu, lai tālāk turpinātu diskusijas par savienības izveidi formālajā enerģētikas ministru padomē 5. martā. Tas nodrošinās iespēju skatīt jautājumu arī marta Eiropadomē.

Konference notiek Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvaros. Latvija būs prezidējošā valsts ES Padomē līdz jūnija beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. patīk muldēt. Nu kur tik stulbi. latvieši blisinās acis, kamērtie solidārie kapitālisti izmantos infrastruktūru, bet mēs maksāsim par visu un dārgi. NEVIENS LAtvijas eirodeputātelis NAV balsojis/iestājies par Latvijai izdevīgiem lēmumiem.

  2. Nevis vajag apsvērt iespējas iegūt slānekļa gāzi, bet ievērojot drošības pasākumus tā ir jāsāk iegūt!
    Pēc naftas kompānijas Schlumberger aplēsēm, lielas slānekļa gāzes atradnes atrastas Austrijā, Vācijā,
    Holandē, Lielbritānijā, Polijā, Zviedrijā un citās valstis, arī Latvijas Kurzemes daļā. Eiropas slānekļa gāzes apjomus lēš ap 35 triljoniem kubikmetru. Tā ka Krievijas gāzi tai pirkt vairs nevajadzēs. Tāpēc jau lobētājs Krievijas gāzei – “novērotājs” tā satraucies un lamā latviešus!

  3. latviesiem ka jau parasti notekti vajag iekapt kados s-dos.Dumji ir bijusi, dumji ir, dumji paliks ja pratins nenaks maja.

Draugiem Facebook Twitter Google+