Ekonomika
Viedokļi

Kariņš: finanšu ministre aizstāv oligarhu intereses9


Krišjānis Kariņš
Krišjānis Kariņš
Foto – Ivars Bušmanis

“Es absolūti nesaprotu mūsu finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas rīcību. Likuma gars ir ļoti vienkāršs – lai piedalītos valsts iepirkumā, nevar slēpties kaut kādā ofšorā. Es atvainojos, kāda vella pēc, lai šāds uzņēmums varētu piedalīties publiskā iepirkumā Eiropas Savienības valstī?” Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš sašutis sacīja RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”, komentējot finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) pausto nostāju par to, ka Saeimas lēmums liegt ofšoriem piedalīties publiskajos iepirkumos nav atbalstāms un tas draud ar tiesvedību.

Kariņš sacīja, ka finanšu ministres bažas ir nepamatotas: “Ja ir kāds anonīms uzņēmums, kas vēlas piedalīties Latvijas publiskajā nodokļu maksātāju konkursā, mums ir pilnas tiesības to nepieņemt.” Viņš uzskata, ka Saeimas nostāja šajā jautājumā ir korekta. “Saeima visu ir darījusi pareizi, bet finanšu ministre iet pretējā virzienā,” norādīja Kariņš.

Kariņš raidījumā pauda bažas, ka Reizniece-Ozola šādi aizstāv oligarhu intereses. “Finanšu ministrijas šī te apšaubīšana faktiski nav nekas cits, kā tas, ka mūsu finanšu ministre aizstāv anonīma ofšora tiesības piedalīties konkursos. Kā intereses viņa pārstāv? Sanāk, ka Reizniece-Ozola aizstāv oligarhu intereses. Tā taču nevarētu būt, viņa taču ir mūsu valsts finanšu ministre!” ministres rīcību kritizēja Kariņš.

LA.lv