×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Kariņš: ko prezidents ir izdomājis, Dievs tik zina (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Demisionējošās valdības aizsardzības ministra Arta Pabrika (V) virzīšana Ministru prezidenta amatam no “Vienotības” puses bija loģiska, jo viņš kā ministrs ir valdības apritē.

Šādu viedokli intervijā “Rietumu Radio” pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V), kurš arī bija viens no trīs premjera amatam virzītajiem kandidātiem, kurus Valsts prezidents Andris Bērziņš noraidīja.

“Ko prezidents izdomājis, Dievs tik zina. Cerams, ka arī pats prezidents to zina,” sacīja Kariņš. “Jebkurā gadījumā – mēs to neviens nezinām. Dievs dod, ka prezidents kaut ko labu izdomās,” piebilda Kariņš, uzsverot, ka Ministru prezidenta nosaukšana ir Valsts prezidenta ziņā, tomēr Latvija ir parlamentāra republika, kur noteicošā vara pieder Saeimai.

Kariņš intervijā “Rietumu Radio” sacīja, ka labprāt turpinātu darbu EP arī pēc nākamā gada maijā paredzētajām vēlēšanām, tomēr partijā bijušas garas debates par Ministru prezidenta amata kandidātiem, un kolēģi kā vienu no pretendentiem uz valdības vadītāja amatu gribējuši redzēt viņu. Viņš norādīja, ka darbojas politiskā organizācijā un reizēm jāpakļaujas partijas lēmumam par to, kas ir valsts interesēs.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents decembra sākumā pieņēma lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem “Vienotības” premjera amata kandidātiem. Bērziņam sarunu gaitā nebija radusies pārliecība, ka trīs izvirzītie kandidāti Ministru prezidenta amatam ir stiprākie, ko “Vienotība” var piedāvāt. “Vienotība” premjera amatam piedāvāja aizsardzības ministru Pabriku, premjera padomnieku Intu Dālderi un EP deputātu Krišjāni Kariņu.

Valsts prezidents neoficiāli bija izteicis piedāvājumu uzņemties valdības vadīšanu Saeimas priekšsēdētājai “Vienotības” līderei Solvitai Āboltiņai, kura sarunā ar prezidentu bija noraidījusi šo piedāvājumu.

Pagājušās nedēļas piektdienā “Vienotības” frakcija un valde kopīgā sēdē vienojās atkārtoti par premjera amata kandidātu izvirzīt Pabriku, taču šī kandidatūra atkārtoti tika noraidīta.

Ja līdz šī gada beigām partijas neizvirzīs savu Ministru prezidenta amata kandidātu, prezidents savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7.janvārī.

Partija “Vienotība” šodien plkst.15 Latviešu biedrības namā pulcēsies uz domes sēdi, lai spriestu par aktuālo situāciju saistībā ar jaunās valdības veidošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai,vai kā nu Zigurds salielīja Kariņu ! Vai tas ir tas pats Kariņš kas apķēzījās tanī Grīnberga lietā ?Nevarēja parādīt ,ka ir normāls vecis un atzīt savu vainu?Kāds bija zaudējums valstij no Kariņa iedomības un spītības ?Ko ē Mežvilk ??? Un tādu mīksto izvirzīt par premjera kandidātu ??? Ta viņš Latviju VISPĀR nolaidīs uz grunti !!!

  2. Es domāju, ka Dievs arī nezina. Un nezina arī pats Bērziņpaps. Varbūt Dace Seisuma zina? Nē, droši vien viņa arī nezina…

  3. A.Bērziņa domas ir „DESA”, jo – „Desa ir Dievu ēdiens. Tikai Dievs zina, kas desā iekšā”.
    „Ko prezidents izdomājis, Dievs tik zina. Cerams, ka arī pats prezidents to zina,” –Kariņš.
    Bravo! Ģeniāli! Gudri! – Kariņa kungs…., bet mēs nojaušam, patiesībā – zinām.

  4. Patiesībā pats Krišjānis Kariņš, cilvēks , kas bauda manu un daudzu cilvēku pilnīgu uzticību un kuram iz izcila izglītība u spējas loģiski domāt, kas labi orentējas pasaules aprite, ir labākais prezidenta kandidāts. Cilvek, ka tagad saka,ar harizmu. Elegants un reprezentabls. Ar jaunekliģu enerģiju pildīts. Protams man nav iebildumu pret Arti Pabriku, paturot parāt ka viņa postenis Latvijai arī ir ļoti svarīgs.

    • Kariņš būtu labs Valsts prezidents, kas zinātu, kā prezentēt Latviju pasaules acīs, bet Ministru – diez vai. Kaut arī iebildumu nebūtu.

Draugiem Facebook Twitter Google+