×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Kariņš: Latvijas prezidentūras izaicinājums ir neļaut Ukrainas problēmām izzust svaigāku notikumu ēnā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz ar nesenajiem notikumiem Parīzē un pieaugušajiem terorisma draudiem Eiropā ļoti augstā līmenī izvirzījušies Eiropas Savienības iekšējās drošības jautājumi, tomēr Latvijas prezidentūras izaicinājums ir turpināt uzsvērt ārējās drošības jautājumus. Šādu viedokli
intervijā “Rietumu radio” pauda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (V).

“Mums ir svarīgi uzsvērt ārējās drošības jautājumus, tostarp enerģētisko neatkarību no Krievijas,” sacīja Kariņš. “Parādās arī iekšējās drošības jautājumi, kas saistīti ar terorisma draudiem, tomēr Latvijas prezidentūras lielais izaicinājums ir neļaut Ukrainā notiekošajam izzust svaigāku notikumu ēnā.”

Viņš gan atzina, ka situācija pasaulē patlaban ir ļoti bīstama, jo teroristu nav daudz, taču tie ir ārkārtīgi radikāli noskaņoti cilvēki ar “iepotētu” pašnāvnieku ideoloģiju.

“Šādi draudi pastāv vairākās valstīs, un tur jau ir tas traģiskais šajā gadījumā, ka nav skaidri saprotams, kāpēc šoreiz terora akti notika Parīzē, nevis kādā citā pilsētā,” sacīja Kariņš, gan norādot, ka drošības iestādes dara savu darbu, kā arī ik pa laikam presē lasāmas “īsas rindiņas”, ka novērsti kādi potenciāli draudi. “Mēs jau nezinām, kas tas ir bijis.”

12 cilvēku noslepkavošana žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijā ir traģiska, nepieņemama un arī neizprotama, tādēļ ir saprotama sabiedrības pievērstā uzmanība šim notikumam, sacīja Kariņš. Vienlaikus Ukrainā karadarbība norisinās teju gadu, un cilvēki pamazām pie tā ir pieraduši.

“Sabiedrība un prese pievērš uzmanību tad, ja ir kaut kas jauns, un viens no prezidentūras lielajiem izaicinājumiem būs uzturēt šos notikumus aktuālus,” sacīja Kariņš. “Kaut arī sabiedrība tam nepievērš vairs tik lielu uzmanību, karadarbība Austrumukrainā joprojām notiek, un Krievija joprojām ir anektējusi Krimu.”

Jau ziņots, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien Strasbūrā piedalās Eiropas Parlamenta plenārsēdē, kurā informē par Latvijas prezidentūras prioritātēm Eiropas Savienībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. You tell them Karin, you are absolutely right,
    The EU has to “stay the course” and keep up the pressure, add more sanctions until Russians start to put pressure on the Kremlin to stop the war in the Ukraine, and give back the Crimea to the Ukrainians.

    hey! the EU has everything to lose if they don’t maintain the sanctions.

Draugiem Facebook Twitter Google+