×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
18. maijs, 2018
Drukāt

Kariņš par Mamikina akciju: “EP ir vismaz 116 muļķi” (38)

Foto - LETA/Zane BitereFoto - LETA/Zane Bitere

Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Andreja Mamikina un Miroslava Mitrofanova (LKS) iegūtais 116 EP deputātu atbalsts krievu skolu reformu jautājumā ir nenozīmīgi mazs troksnis, kam nav jāpievērš uzmanība, sarunā ar aģentūru LETA sacīja EP deputāts Krišjānis Kariņš (V).

Mamikins un Mitrofanovs ir savākuši 116 EP deputātu atbalstu aicinājumam Latvijas valdībai un Saeimai pārskatīt parlamenta apstiprinātos grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz īstenot mazākumtautību skolu reformu. Pēc Kariņa domām, tas nozīmē, ka “EP ir vismaz 116 muļķi”.

“Viņi droši vien ir gājuši pie komunistiem, sociālistiem un citiem radikāļiem, sastāstot tiem kaut kādas puspatiesības. Tas, ka ir daži skaļi cilvēki, nenozīmē, ka tam ir jebkāda nozīme. Šiem diviem deputātiem EP nav nekāda jūtama ietekme kopumā,” skaidroja deputāts, piebilstot, ka EP kopumā ir 751 deputāts, tādēļ proporcionāli iegūtais atbalsts nav nekas īpašs.

Viņš uzsvēra, ka lemt par izglītības likumu ir katras atsevišķas valsts suverēnās tiesības, tādēļ EP šajā jautājumā ne ir, nedz arī būtu kas sakāms. “Acīmredzot, tas ir kaut kas, ko komunisti un citas sīkas partijas vāra, lai sētu nesaskaņas Eiropas Savienības sabiedrībā, šajā gadījumā Latvijas sabiedrībā. Tas viņiem neizdosies. Neviens no lielajām ES grupām šim jautājumam uzmanību nepievērš,” pārliecību pauda Kariņš.

Jau vēstīts, ka prasībā, kuras iniciatori ir Mamikins un Mitrofanovs, pausta nostāja, ka krievi Latvijā ir viena no ES tradicionālajām lingvistiskajām minoritātēm, un Latvijas valdībai esot jāciena un jāievēro viņu tiesības, skaidroja EP deputāts.

“Eiroparlamentārieši atgādina, ka ES līgumā rakstīts, ka ES balstās arī cieņā pret nacionālajām minoritātēm. Savukārt Vispārējā konvencijā par nacionālo minoritāšu aizsardzību, kuru Latvija ir ratificējusi, paredzēts, ka ievērojama pieprasījuma gadījumā mācībām ir jānotiek dzimtajā valodā. EP deputāti pasvītro, ka šāds pieprasījums no Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju puses pastāv,” norādīja Mamikins.

EP deputāti arī atgādinot, ka EP 2004.gada rezolūcijā, kura tika apstiprināta pirms Latvijas pievienošanās ES, EP uzsvēra nepieciešamību saglabāt ievērojamu mācību priekšmetu apjoma pasniegšanu un eksāmenus dzimtajā valodā, un šīs rekomendācijas ir aktuālas un saistošas joprojām, piebilda Mamikins.

“Ar katru EP deputātu, kurš pievienojās prasībai, mēs tikāmies, runājāmies un analizējām situāciju. Kolēģu rezumējums bija vienbalsīgs: “Kā kaut kas tāds var notikt vienā no ES valstīm?” Savus parakstus zem prasības ir atstājuši deputāti no visām 28 ES dalībvalstīm. Šī ir pirmā reize, kad tik ievērojams deputātu skaits tieši veidā vēršas pie Latvijas varas institūcijām. Uzskatu, ka Latvijas nacionālisma patiesā seja nav jāslēpj,” paziņoja politiķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Karina kungs,jautajums nav vai sie kremla cekistu trubaduri ir ietekmigi un izglitoti ,vai ari ne.Jautajums ir tikai viens, ka sie kremla cekistu “neredzamas”frontes darboni ir ieguvusu Latvijas Valsts pilsonibu un nokluvusi Brisele.

 2. …atliek cerēt ka šis te smaidīgais, es tā maigi izsakoties raksturotu kā tukšgalvi un pakalpiņu, tā arī ar visu savu partiju pazudīs no “skatuves”. Ar to nesaku ka n-tie citi POLITIKĀŅI būtu daudz labāki.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =========

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. notikumus Kazahstānā un Gruzijas valsts nosaukuma maiņu! Kiriļicas uzspiešanai bija izšķiroša nozīme šis tautas rusifikācijā (līdzīgi kā kiriļicas ieviešana Lietuvā un Latgalē pēc poļu dumpja). Nu Gruzijas nodoms mainīt valsts nosaukumu vispār ir epohāls notikums, kas iespējams tikai 1x valsts tūkstošgadu vēsturē.

 5. Tas jau iejuties Zālamana ādā.
  EP deputāts un tik fatāls spriedums?Pēc šādas publikācijas jādomā – kurai slakai piestutējies pats Kariņš?Muļķu vai nekauņu?
  Pāreju uz valsts valodu gremdējusi valdība.vispirms vajadzēja izzagt sociālisma laikmetā uzkrāto.
  tam bija vajadzīgs laiks un vairogs. Kas varēja būt labāks par ..nepilsoni?

  • kam piebiedrojies Kariņš? Atbildēt

   Uz šo jautājumu atbildēt ir ļoti viegli – pēc eiroparlamentāriešu aptaujas datiem Kariņš ir ierindojies 7 ietekmīgāko eiroparlamentāriešu grupā, kura viedoklis tiek augstu vērtēts, un kas piedalās svarīgu likumprojektu izstrādē un promocijā. Šie reitingi tika publicēti nesen.

   • Kariņš 7. ietekmīgais??? Mans zirgs smejas aizgūtnēm.

    Varbūt jāsāk ar to, ka kolēģus par muļķiem saukāt – tas ir profesionālās ētikas pārkāpums?

 6. Labak butu vacis parakstus pret kazhstanas pareju no krievu alfabetu uz latinu un Gruzijas valsts nosaukuma pardevesanu ,jo patreizejamam nosaukumam ir krieviskas saknes ,pret prezidentu Lukasenko,kas teica ka Putins Sirija uzvedas ka kaeivigs gailis u.t.t…

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

 7. cik mīļi no kariņa puses sevi par muļķi uzskatit:)

 8. LA vadība, Vai jūs akli esat? Vai arī izliekaties par muļķiem? To es saku par kaut kādā svešā valodā rakstīto viedokļu apmaiņā. Vai jūsšādā veidā parādat savu latviešu valodas piesmiešanas varēšanu? Lūdzu, izdzēsiet sešā valodā rakstīto.

  • In accordance with the Constitution, in Latvia – freedom of speech and censorship is prohibited (art. 100)!!!

  • Почему вы присвоили именно себе право на истину в последней инстанции?! Вы совсем не боги! Atbildēt

   ?!!

 9. Gan jau parādīsies viņu vārdi. Tad redzēsim, ka:
  1) viņi ir no tām valstīm, kuras nav pieredzējušas ne krievu okupāciju, ne ar to saistīto vājprātu;
  2) viņi ir tie, kuri paklusām merkantīlu iemeslu dēļ vismaz izliekas, ka atbalsta kremli.
  Bet ja skata kopumā, tad procentuāli nemaz tas skaitlis nav tik liels. Tomēr jau pasaule zina, uz kādām cūcībām krievi ir spējīgi un kā paši neievēro starptautiskās saistības.

  • А на какие гадости способны именно вы, дамочка? Стрелять, вешать, в газовых камерах жечь?! Atbildēt

   ?!

   • Gulags , NKVD, masu slepkavības , jums šai ziņā ir “lieliska” pieredze .

    • Так ваши соплеменники во всём этом участвовали с большим энтузиазмом! Забыли, да?! Atbildēt

     ?!!

     • Cienītais!

      Vai vēsture joprojām nav Jūs mācījusi cienīt tās Valsts iedzīvotājus, kultūru un likumus,kurā dzīvojat, palīdzot veicināt tās izaugsmi visās jomās, nevis radot naida situācijas starp cilvēkiem zem anonīma nika.

     • Ну, вы тоже не представились! А уважение должно быть взаимным!

      !!

   • tā ,kā tu,grafist,tur gvelz,tad sen jau tu te nerakstītu tās savas jēlības,bet tavi domubiedri varētu apmeklēt tevi un dalīties savos izdomājumos kādā visu pamestā lauku kapsētā.Latviešu nelaime ir tā,ka esam par daudz iecietīgi pret tādiem mēsliem kā tu.

    • Знаем, знаем. Палачи из вас отличные получаются! А так же каратели и легионеры! Atbildēt

     Toljko obichno eto vsegda ploho zakanchivaetsja dlja takih vojak!!! Mi ih veshaem za sheju!

 10. Pilnīgi pareizi. Okupanti, masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušie un viņu pēcteči Latvijā NAV MINORITĀTE. Krievi Latvijā bija minoritāte pirms okupācijas. Pašlaik par minoritāti uzskatāmi, piemēram, poļi, igauņi, līvi.
  Protams, ka ne visi EP deputāti to zina. Ir īpaši tie, kuri nav piedzīvojuši krievu nekrietnības un cūcības. Viņi jau arī diez vai visi zina, ka Mamikins izpilda kremļa pavēles.

  • Ну да, мы в вашем нацистком понимании, вообще не люди! Как же, помним! Atbildēt

   A vedj eto nacizm, damochka!

 11. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Krievu okupanti un krievu kolonisti Latvijā nav nacionālā minoritātē un nekad nebūs! Šiem ir tikai viens pienākums – doties atpakaļ uz Krieviju, kura 1940.gadā un no 1945.-1991.gadam okupēja Latviju un pret latviešu tautu veica genocīdu.

  • Ты сука - не русский! И не имеешь права говорить от имени русских, тварь хуторская!! Atbildēt

   Zdohni tvarj!!!

 12. tas nebūt nenozīmē, ka cilvēks ir muļķis , ja viņam ir savi uzskati. Viedoklim var nepiekrist, bet tādi apvainojumi drīzāk liecina par argumentu trūkumu

  • Ne katrs stulbais vārda savārstījums, ir respektējams viedoklis. Piemēram, Tavs komentārs.

   • vispirms jau, nezodz “niku”, pakustini savas smadzenes, jo, pēc komenta spriežot, tām vajag labu exercise

    • Что вы, что вы. Красть чужие ники здесь считается признаком хорошего тона! Ментальность такая, однако. Atbildēt

     !!

  • Вот именно! И разве сам не дурак тогда? Что он сам то делает в европарламенте? Atbildēt

   ??

  • Ja kads tagad teikt ka pasaule ir plakna (the world is flat) vai jacien tadu uzskat?
   Kad Donald Tramp’s sak ka cilvek piesarnojumi nav ietekmejush klimatu, vai mums jacien tadu uzskat?
   Ja Mamikins taisnig izskaidrot vesturisko situaciju sakara ar latvieshu valodu lietoshanu tad vinam nebut atbalst bet oppozicija

   • jaukais draugs, viss uz šīs zemes ir relatīvs, kas šodien ir patiesība, rīt var būt absurds, to pierāda zemes attīstības vēsture un šodiena nebūt nav limits…

   • Vai tāpēc ka 2 LATVIJAS pirmie premjeri nenoteica pareizi nepilsoņu statusu – okupants – mums visiem jāpiekrīt Mamikinam un Ždanokai un jātļauj vai precīzāk jāturpina PSSR tradīcijas ar krievvalodīgām skolām un censties sadzīve runāt ar krievu vai citu tautību cilvēku, kas 28 gadu laika neuzskatīja par vajadzīgu apgūt LATVIEŠU valodu? Vai mēs visi esam par savas valsts attīstību vai arī domājam kā PSSR pilsoņi – ka katrā bijušajā PSSR republikā jābūt valsts finansētam krievu skolām ka padomju laikā?Tagadējais Izgļitības ministrs tikai veic iepriekšējo ministru nokavēto. Protams vienmēr būs cilvēki kas grib lai valsts atgriestos pie padomju sistēmas kārtības, kur visu nosaka krievu minoritāte.

    • А в таком случае, вашу «независимость» не признали бы ни Ельцин, ни США! Atbildēt

     Eto ne tradiciji, eto elementarnije prava cheloveka! Uchitj detej na rodnom jazike – eto normaljno!

 13. Nu negribas man izlasot virsrakstu lasīt šo rakstu.Vai tiešām neprotam vairs pareizi rakstīt? Neatstāj sajūta,ka raksts tapis steigā,un kā saka:Nepievērsīsim uzmanību sīkumiem ka tikai uzrakstīt.Tā jau mēs to savu valodu nonivelējam.Palasiet E.Veidemanes rakstus -patīkami lasīt.

  • Гадости про русских от этой старой бляди вам доставляют удовольствие?! Atbildēt

   !?

 14. Kariņu būtu vēlams eksportēt uz turieni, no kurienes nācis. Parazītu te pārpārēm!

Draugiem Facebook Twitter Google+