×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

Kariņš pulcina enerģētikas ekspertus


Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa organizētā diskusija “Enerģētikas politika Latvijā un Eiropā – attīstības scenāriji Latvijas interesēs” pulcēja ap 100 nozares pārstāvjus un ekspertus.

Diskutējot par Latvijas enerģētikas politikas ilgtspējīgu attīstību, semināra dalībnieki atzina, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem ir pārlieku lielā atkarība no Krievijas energoresursiem un prognozējamības trūkums atjaunīgo energoresursu politikā.

 

Eiropas Savienības atjaunīgo energoresursu politika ir skaidri noteikta “ES 2020” stratēģijā, kamēr Latvijā šīs nozares attīstību raksturo iekšējās pretrunas un neskaidrības. Atklājot diskusiju, K. Kariņš uzsvēra, ka Latvijas energoatkarība no Krievijas resursiem ne tikai kavē mūsu valsts tautsaimniecības attīstību, bet ir arī nacionālās drošības jautājums. Latvija, kā zināms, importē 100% visas dabasgāzes no Krievijas, bet mūsu valsts kopējā energo importa atkarībā ir aptuveni 63%.

Katru dienu Latvija maksā aptuveni 1 miljonu latu Krievijas tautsaimniecībai par izmantoto gāzi. Tā ir nauda, kas attīsta Krievijas, nevis Latvijas ekonomiku. “Atjaunīgie energoresursi ir veids, kā attīstīt mūsu pašmāju enerģijas ražotājus un stiprināt Latvijas tautsaimniecību, kā arī veicināt mūsu valsts energoneatkarību. Taču šīs nozares potenciāls šobrīd netiek pilnībā izmantots,” norādīja K. Kariņš.

Diskusijas dalībnieki vienojās, ka galvenie izaicinājumi enerģētikas nozarē Latvijā pašlaik ir skaidrība par valsts atbalstu atjaunīgiem energoresursiem, jaunu jaudu attīstīšana, vietējo atjaunīgo energoresursu īpatsvara palielināšana un energoefektivitātes uzlabošana. To visu darot, jāatceras arī par reģionālo un vietējo pārvades tīklu stiprināšanu, saslēdzoties ar citām ES valstīm un radot iespēju uzņemt tīklā no atjaunīgajiem energoresursiem ražoto elektrību, kā arī eksportēt pārpalikušo enerģiju.

Deputāts K. Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

 

Eiropas Tautas partijas grupas apmaksāta publikācija. Sagatavojis Ģirts Salmgriezis, ETP grupas preses dienests.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+