×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

Karišam jau otrā žūrijas speciālbalva Austrijas festivālā “Let’s Cee”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 1. līdz 11. oktobrim Vīnē norisinājās gadskārtējais starptautiskais filmu festivāls “Let’s Cee”, no kura režisora Viestura Kairiša filma “Neredzamā pilsēta” atgriezās ar žūrijas speciālbalvu, vēsta studijas “Ego Media” pārstāve Ieva Krivma.

Kairišs šajā festivālā plūca laurus jau otro gadu pēc kārtas. Pērn žūrijas speciālbalvu ieguva dokumentālā filma “Pelikāns tuksnesī”, un šogad tādu pašu pagodinājumu saņēmusi arī studijā Ego Media tapusī filma “Neredzamā pilsēta”. Filma jau kopš 2014. gada decembra aktīvi piedalās filmu festivālos ārpus Latvijas .

Filmas galvenais varonis Igors, trīsdesmitgadnieks ar divām augstākām izglītībām, nelegāli dzīvo Černobiļas Zonā jau septiņus gadus. Viņš vēlas atrast mieru un iespēju aizmukt no civilizācijas. Igoru grauž daudzas psiholoģiskas problēmas – personiskās un globālās. Viņā vienlaicīgi ir gan harmonizējošs miers un pārlaicīga spriedze, gan eksistenciāls dzīves būtības noslēpums. Viņam apkārt Černobiļas ciemu vecie iedzīvotāji, kuri dzīvo dabas pilnībā pārmāktos ciemos. Viņi ved savu nereālo Atlantīdas dzīvi, no kuras pat karš Ukrainā, liekas, kā uz citas planētas notiekošs.

Šobrīd režisors Viesturs Kairišs strādā pie spēlfilmas “Pilsēta pie upes” scenārija, kas top pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filmas darbība notiek laika posmā no 30. gadu gadu sākuma līdz Otrā pasaules kara beigām. Filmas galvenais varonis ar saviem it kā naivajiem lēmumiem piedzīvo īstu emocionālu ceļojumu no neveikla jaunekļa līdz vīrietim, kurš agri nobriest un kura izvēles vienmēr liecina par cilvēka psihē iekodētu dziļu humānisma stīgu. Varonīgs ir arī viņa rīcības rezultāts – viņš neiespējamos apstākļos izdzīvo kā cilvēks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+