Ekonomika
Darbs

Karjeras medības. Latvijas IT speciālistiem plašas iespējas Igaunijā0

Foto – Shutterstock

Igaunija sadarbībā ar vadošajiem IT uzņēmumiem ir uzsākusi darbinieku piesaistes kampaņu “Career Hunt” (Karjeras medības), lai Latvijā atrastu speciālistus, portālu “LA.lv” informēja kampaņas pārstāvji.

Pretendentiem būs iespējas pretendēt Igaunijā uz vadošajiem tehnoloģiju amatiem tādās starptautiski pazīstamās kompānijās kā “Taxify”, “Twilio”, “Microsoft”, “Veriff” un “Swedbank”.

Potenciālajiem kandidātiem tiks organizēts piecu dienu brauciens uz Igauniju, kura laikā viņi tiksies ar vietējiem IT milžiem, apmeklēs NATO Ķiberaizsardzības centru, pasaulē lielāko robotu festivālu Robotex, kā arī varēs piedalīties darba intervijās.

“Career Hunt” piedāvās cilvēkiem, kuri ir ieinteresēti veidot karjeru Igaunijā un pārcelties uz šo valsti, iespēju apmeklēt to, nemaksājot par ceļojumu. Tādejādi ikvienam vēl pirms pārcelšanās būs iespējams iepazīties ar karjeras maiņas variantiem.

Šī programma viņiem piedāvā iespēju tikties ar potenciālo darba devēju, kā arī iepazīties un izbaudīt dažādas Tallinas un Igaunijas sniegtās atpūtas iespējas.

Starptautiskais darba meklēšanas portāls “Jobbatical” palīdzēs darba devējiem atrast piemērotus kandidātus un organizēs darba intervijas.

“Jobbatical” izpilddirektors Karoli Hindriksa atzīst, ka darbinieku trūkums ir viena no lielākajām problēmām tehnoloģiju sektorā, un Igaunija ar tās kampaņu mainīs cilvēku priekšstatu par darbinieku meklēšanu.

“Salīdzinājumā ar iepriekšējo desmitgadi, “talantu medības” ir nonākušas līdz galējībām. Ar parastiem darba sludinājumiem vairs nepietiek. Cilvēki ir daudz mobilāki nekā iepriekš, bet, lai viņi atnāktu pie jums, ir jāiegulda arvien lielāki pūliņi,” saka Hindriksa.

“ManpowerGroup” veiktais globālais pētījums par darbinieku piesaisti liecina, ka pēdējos 12 gados darbinieku trūkums nekad nav bijis tik akūts kā tagad. 45% no visā pasaulē aptaujātajiem darba devējiem atzīst, ka atrast darbiniekus ar nepieciešamo kvalifikāciju ir ļoti grūts uzdevums.

Saistītie raksti

Pētījumā piedalījās vairāk nekā 39 000 darba devēju no 43 valstīm, un tajā apstiprinājās, ka vislielākais pieprasījums ir pēc cilvēkiem ar specifiskām tehniskām prasmēm, tas ir, inženieriem un IT speciālistiem.

Katrs ceturtais darba devējs atzina, ka šogad atrast darbiniekus bija grūtāk nekā gadu iepriekš.

Igaunijā ar tās 1,3 miljoniem iedzīvotāju ir augošs IT un telekomunikāciju sektors. Tiek prognozēts, ka ap 2020. gadu darba tirgū pietrūks 37 000 IKT speciālistu un daļu no tiem plānots rekrutēt Latvijā.

Pieteikumus pieņem tiešsaistē līdz 23. septembrim mājaslapā https://careerhunt.eu/.

LA.lv