Sports
Ziemas sports

Karjeru beigušais šorttrekists Puķītis diskvalificēts par antidopinga noteikumu pārkāpumu0


Roberto Puķītis licis punktu karjerai, bet tagad saņēmis divu gadu diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu pārkāpumu.
Roberto Puķītis licis punktu karjerai, bet tagad saņēmis divu gadu diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu pārkāpumu.
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Sportista karjeru noslēgušais šorttrekists Roberto Puķītis saņēmis divu gadu diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu pārkāpšanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, ko turklāt sociālajos tīklos ceturtdien apstiprināja arī pats sportists.

Nu jau bijušajam sportistam sods piemērots, jo viņš nav sniedzis informāciju par savu atrašanās vietu. Gada laikā viņš nav izpildījis prasību ierasties uz pārbaudēm un/vai prasību sniegt nepieciešamo informāciju, kas ir antidopinga noteikumu pārkāpums.

Pasaules antidopinga kodeksa 2.panta punkts 2.4 nosaka, ka tiek fiksēts antidopinga pārkāpums, “ja pārbaudāmo sportistu reģistrā iekļauts sportists 12 mēnešu ilgā laikaposmā trīs reizes nav izpildījis prasību ierasties uz pārbaudēm un/vai prasību sniegt nepieciešamo informāciju, kā definēts pārbaužu un izmeklējumu starptautiskajā standartā”.

Puķītis diskvalifikāciju, kura piešķirta sākot no 2018.gada janvāra, 21 dienas laikā var pārsūdzēt.

Vēl rudenī 24 gadus vecais Puķītis paziņoja, ka nolēmis paņemt pauzi savā karjerā, tomēr atzina, ka par 80% savas sportista gaitas ir noslēdzis. Pagājušā gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš bija 11.vietā 1000 un 1500 metru distancēs. Neilgi pēc Olimpiādes viņš norādīja uz vēlmi startēt zem citas valsts karoga, tomēr pēc tam pārdomāja.

Saistītie raksti

Rudenī Puķītis uzsāka treniņus treneres Evitas Krievānes-Moiseičenko grupā Jelgavā, no kuras gan pēc neilga laika aizgāja, pēc tam paziņojot, ka beidz karjeru.

Phjončhanā startēja vēl viens Latvijas šorttrekists Roberts Zvejnieks, kurš bija desmitais 500 metros un 15.vietā 1000 metru distancē. Viņš šobrīd sportista karjeru ir noslēdzis.

LA.lv