×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Kārļa Davidova čellistu festivālam pieteikumu birums

Ievas Benefeldes foto.Ievas Benefeldes foto.

Kārļa Davidova 9. Starptautiskajam čellistu konkursam, kas šogad Kuldīgā risināsies no 30. aprīļa līdz 8. maijam, šogad pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – saņemti 48 pieteikumi no desmit valstīm, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Konkurss, kurš Kuldīgā notiek katru otro gadu, pulcēs jaunos čellistus no Latvijas, Krievijas, Dienvidkorejas, Baltkrievijas, Igaunijas, Bulgārijas, Ķīnas, Itālijas, Spānijas, Taizemes. Konkursa dalībnieki sacentīsies četrās grupās, trīs kārtās. Programmā iekļauti gan Kuldīgā dzimušā slavenā čellista, komponista un pedagoga Kārļa Davidova mūzika, gan citu komponistu darbi.

Konkursu vērtēs starptautiska žūrija, ko veidos pazīstami pedagogi un izpildītājmākslinieki – čellists un pedagogs, slavenā čellista Rostropoviča audzēknis un mūzikas tradīciju turpinātājs Stefans Popovs no Anglijas, bijušais E. Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknis, Sanktpēterburgas Konservatorijas profesors, Sankpēterburgas Mūzikas mājas Mākslinieciskais direktors Sergejs Roldugins, daudzu starptautisku konkursu laureāts, izcils kamermūziķis, Hanoveras Mūzikas, teātra un mediju augstskolas profesors Leonīds Gorohovs, Seulas Kamerorķestra ilggadējā čelliste un pedagoģe ar trīsdesmit gadu pieredzi Hyoung Won Chang no Dienvidkorejas un konkursa patronese – populārā latviešu čelliste un pedagoģe, profesore Eleonora Testeļeca.

Konkursa dalībnieku sniegumu būs iespēja baudīt arī plašākai auditorijai – 5. maijā klausītāji aicināti uz K. Davidova piemiņas koncertu un 7. maijā notiks konkursa noslēguma koncerts, kurā laureāti uzstāsies kopā ar orķestri Sinfonia Concertante diriģenta Andra Vecumnieka vadībā.

Konkursa balvu fonds ir 5000 eiro un par labāko J.S. Baha skaņdarba interpretāciju papildus tiks piešķirtas trīs Kuldīgas novadnieka, profesora Leo Maija ģimenes balvas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+