Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
13. februāris, 2014
Drukāt

Kārļa Sebra simtajā dzimšanas dienā iznāks viņam veltīta aploksne

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Atzīmējot izcilā latviešu aktiera Kārļa Sebra simtgadi, Latvijas Pasts izdevis piemiņas aploksni, kuras speciālā zīmogošana un prezentācija plānota tieši aktiera dzimšanas dienā – 18. februārī, portālu LA.lv informēja Latvijas Pastā.

Zīmogošana aktiera dzimšanas dienā notiks Latvijas Nacionālajā teātrī, kas bija Kārļa Sebra darbavieta kopš 1938. gada, no pulksten 9 līdz 18. Savukārt aploksnes prezentācijas pasākums ar K. Sebra bijušo kolēģu – Nacionālā teātra aktieru –līdzdalību paredzēts pulksten divos dienā.

Jaunā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un uz tās redzams K. Sebra portrets. Aploksnes autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

K. Sebris bija viens no iemīļotākajiem un talantīgākajiem latviešu aktieriem, kurš paralēli darbam Nacionālajā teātrī filmējies arī daudzās kādreizējās Rīgas kinostudijas un citu bijušās Padomju Savienības kinostudiju filmās: starp tām arī Latvijā populārās kinolentes “Purva bridējs”, “Mērnieku laiki”, “Pie bagātās kundzes”, “Nāves ēnā”, “Vella kalpi”, “Vella kalpi Vella dzirnavās” un daudzas citas. Aktieris apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. K. Sebra dzīves gājums aprāvās 2009. gada 12. janvārī.

Latvijas Pasts ir emitējis arī citai izcilai latviešu aktiermākslas personībai – Ēvaldam Valteram – veltītu pastmarku, kas tāpat izdota tieši aktiera simtgadē, 1994. gada 2. aprīlī.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no ĪrijasPar Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+