Kultūra
Māksla

Kārļa Skalbes “Kaķīša dzirnavas” un Ievas Jurjānes ilustrāciju ceļojošā izstāde būs skatāma Roberta Mūka muzejā Galēnos1


Māksliniece Ieva Jurjāne.
Māksliniece Ieva Jurjāne.
Foto – Ieva Drozdova

Izstādes atklāšana notiks 6. septembrī pulksten 13.00 Riebiņu novada Galēnos Roberta Mūka muzejā. Savukārt 21. septembrī pulksten 13.00 muzejā viesosies māksliniece Ieva Jurjāne un lasītājiem būs iespēja tikt pie mākslinieces autogrāfa.

Kārļa Skalbes pasaka “Kaķīša dzirnavas” ir spēcīgs un izcils mākslas darbs, kas spēj iziet smagu dzīves ceļu nevis prasot, bet dodot pozitīvas emocijas un vairojot prieku. 2014. gadā “Kaķīša dzirnavas” tika atzīta par nācijas mīļāko grāmatu.

Pagājušajā gadā iznākušais jaunākais Kārļa Skalbes “Kaķīša dzirnavas” izdevums un mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrāciju ceļojošā izstāde visu vasaru priecēja lielus un mazus apmeklētājus Vecpiebalgas pusē, Kārļa Skalbes memoriālajā muzejā “Saulrieti”. Tēlaini runājot – Kaķītis, pavadījis vasaru tēva mājās, dodas atkal pasaulē. Šoreiz atkal uz Latgales pusi.

Kārļa Skalbes pasaka “Kaķīša dzirnavas” jaunā grāmatā ar mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrācijām izdota gan latviešu, gan latgaliešu valodā. Pārlikumu latgaliski “Kačeiša patmalis” veikusi ilggadējā žurnāla “Katōļu Dzeive” redaktore Maruta Latkovska, šogad par to saņemot Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” žūrijas specbalvu kategorijā “Literatūra”. Savukārt māksliniece Ieva Jurjāne tika nominēta kategorijā “Gada sniegums vizuālajā mākslā”.

Paredzēts, ka izstādi varēs aplūkot aptuveni mēnesi un turpat arī iegādāties grāmatu “Kačeiša patmalis” latgaliešu valodā, pirms tā dodas tālāk uz Viļāniem. Bet gada nogalē ap valsts jubilejas laiku izstāde tiks izvietota Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

LA.lv