×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
5. augusts, 2017
Drukāt

Kārli Ulmani atkal sauc par “fašistu” (145)

Ulmanis

“Latvijas Hitlers Ulmanis: kā Baltijā parādījās fašisms” – šāds materiāls rubrikā “Vēstures jautājumi” nesen parādījās Krievijas bruņoto spēku telekanāla “Zvezda” interneta vietnē.

Tas vēsta, ka maijā “Lietuvā” (tieši tā norādīts tekstā) esot “ne skaļi, bet ar pašcieņu” atzīmēta kārtējā gadskārta kopš 1934. gada 15. maija apvērsuma, ko īstenojuši “reakcionāri premjerministra Kārļa Ulmaņa” vadībā. Tā bijusi “tīra veida diktatūra”, apvērsuma laikā arestēti ap divi tūkstoši cilvēku.

“Autoritārais režīms gandrīz vai kā pie pirmā darba ķērās pie krievvalodīgajiem iedzīvotājiem. Tāda laikam ir baltiešu tradīcija – meklēt ienaidniekus starp krievu līdzpilsoņiem,” klāsta “Zvezda”. No varas orgāniem Ulmanis vispirms esot padzinis visus cilvēkus ar krievu uzvārdiem, slēdzis krievu skolas, presi, ierobežojis krievu valodas lietošanu, licis šķēršļus cittautiešu uzņēmējiem.

Latvijā krievvalodīgajos medijos manītais “vēsturnieks” Viktors Guščins zina stāstīt, ka latvieši maldoties, uzskatot, ka Ulmanis neesot nevienu fiziski iznīcinājis: “Patiesībā Ulmanis gan apšāva, gan iznīcināja sava režīma pretiniekus. Protams, ne jau savām rokām.” Guščinaprāt, Ulmanis tas pats Hitlers vien esot, jo tieši viņš esot radījis minoritāšu tiesību un demokrātijas noraidīšanas tradīciju, kamdēļ 1941. gadā latvieši piedalījušies ne tikai ebreju, bet arī citu tautību pārstāvju masveida iznīcināšanā un pat šāvuši pašus latviešus.

Dažādu marginālu autoru izteikumi arī tālāk rakstā uzdoti par autoritatīvu ekspertu slēdzieniem. Latvieši mūsdienās Ulmani godājot tādēļ, ka viņš visādā veidā apspiedis cittautiešus un visa pamatā licis lozungu “Latvija latviešiem”. “Ja paraugās uz šodienas lietu kārtību, tad nav nekādu šaubu – mūsdienu Latvija uzskata sevi par tieši tās valsts mantinieci, kas izveidojās pēc Ulmaņa apvērsuma,” prāto kāds “eksperts” un “publicists” Iļja Kozirevs.

Izcelsme un izplatība

Konkrētais “Zvezda” materiāls neguva plašu tirāžu citos Krievijas masu informācijas līdzekļos. Iespējams tāpēc, ka pārāk pavirši sagatavots, bet drīzāk tāpēc, ka tamlīdzīgas ievirzes un satura apmelojošu ziņu tajos tā īsti nekad nav trūcis. Mīts par “Ulmani – fašistu” un 30. gadu Latviju kā “fašistisku valsti” taču pazīstams jau kopš staļiniskās PSRS laikiem! Pat vēl tad, kad Baltija nebija okupēta, savukārt vēlāk padomju historiogrāfijā un publicistikā tas kļuva par normu. Līdz ar to “Zvezda” tikai turpina atkārtot padomju propagandas klišejas, papildinot tās ar mājieniem, ka šodienas Latvijas “fašisms” nāk no tolaiku Latvijas “fašisma”. Vēl viens iecienīts Krievijas mediju paņēmiens ir papildināt tāda veida publikācijas ar ilustrācijām, kurās redzams, kā Ulmanis masu pasākumos tiek sagaidīts ar sveicienam paceltām rokām, vai arī pats pacēlis roku kā 1939. gadā Latvijā izdotajā pastmarkā. Šis romiešu sveicienam līdzīgais žests, kādu, dažādi niansētu, tobrīd izmantoja daudzas organizācijas visā Eiropā, atgādina Hitlera Vācijas “Heil!”, līdz ar to lieti der propagandistiem.

Atmaskojums

Šķiet, nebūs jāskaidro, ka maigais Ulmaņa autoritārisms ne par naga melnumu nelīdzinājās nacistiskās Vācijas, kur nu vēl Staļina PSRS terora un represiju režīmiem. Tāpat “vēsturnieks” Guščins arī agrāk ir melojis un nekaunīgā kārtā dara to arī šajā gadījumā, apgalvojot, ka pēc Ulmaņa norādes politisku iemeslu dēļ 30. gados tikuši šauti režīma pretinieki, kaut īstenībā nav nošauts neviens, bet arestētos jau pēc dažiem mēnešiem atbrīvoja. Vēsturnieks Juris Ciganovs norāda, ka tādu “Zvezda” tipa “ziņu” ir teju neiespējami atspēkot, jo ko gan atspēkot, ja muļķība seko muļķībai, meli – meliem un autors vienkārši raksta to, kas ienāk prātā. Piemēram, ka pirmais mērķis pēc apvērsuma bijuši krievi.

Par šī rakstiņa kvalitāti liecina ne tikai tas, ka “Zvezda” ir vienalga – Latvija vai Lietuva. Daiļrunīgs ir, piemēram, kāda “žurnālista un vēsturnieka” Borisa Fedotova izteikums par Ulmani 1934. gadā: “Tajā laikā viņš nebija absolūts līderis. Tautā daudz populārāki bija Jānis Čakste un Zigfrīds Anna Meierovics.”

Atgādināšu, ka Čakste nomira 1927. gadā, bet Meierovics gāja bojā 1925. gadā. Tāpat piesauktie angļu it kā vēsturnieki Pīters Deiviss un Dereks Linčs, kas esot kādā darbā Ulmaņa apvērsumu nosaukuši par “varas sagrābšanu, ko īstenoja fašistiskā Zemnieku savienība”, patiešām ir kāda Eiropas vēsturei veltīta sacerējuma autori, taču visai grūti pateikt, kā publikācijas rakstītājs viņus uzgājis, jo internetā par šīm personām teju nekas nav atrodams un arī latviešu vēsturnieku aprindās tādus neviens nav dzirdējis. Jāpiebilst, ka internetā atrodamajā viņu grāmatas fragmentā Ulmanis ir nosaukts par “Almani”.

Pievienot komentāru

Komentāri (145)

 1. Šitā viņi .. visu otrādi pasniedz! Draugi esiet uzmanīgi lasot melus un skatieties ko lasīt ko nē.

 2. Prof. Stranga var priecāties! Viņa sētā sēkla aug! Un ja jau savējie tā “noliek” UlmANI, tad nav, ko brīnīties par cittautiešiem- Strangas sacītais ir ūdens uz Latvijas nīdēju dzirnavām. Un viņi ir sajūsmā, Strangas kungs!!!!!

 3. Secinājums palasot komentārus: Ja suns nikni rej, to nav iespējams apklusināt pat ar desu. Atliek vienīgi nepievērst uzmanību un novērtēt tā saimnieku.

 4. Ļoti interesanti būtu palasīt kā draudzējās Hitlers ar PSRS galveno fašistu Staļinu. Kas lika Staļinam slepkavot savus līdzskrējējus? Vai Hitlers ar Staļinu dalījās pieredzē šajā jautājumā? Kurš no viņiem noslepkavoja vairāk? Vai arī Ulmanis ir devis pavēli kādu savējo likvidēt? Vai Padomju fašisms krievu presē beidzot tiks aprakstīts?

 5. Nesaptrotu kas ir pieņemamāk-n vai tas ka tevi ideoloģiskie pretinieki nosauc par fašistu vai savas valsts televīzija par geju. Tā Spriņ;ģe pirms pagājušā praida paziņoja TV , kaut arī neviens to neesot redzējis.

 6. bet mēs viņu noindējām…

 7. Kāpēc šito muļķību tik ilgi te patur ?

 8. “.. ķērās pie krievvalodīgajiem iedzīvotājiem … “- labi ka “ķērās klāt” ne pie krieviem, bet pie “krievveidīgajiem”, nu, pie okupantiem, kaut kadiem hibrītautiešiem , kuru tautība nebija pierādāma. bet viņi runāja krieviski, latviski laikam ne vārda neprata. Krievi taču nav nekadi “krievvalodīgie”, jo vņiem ir tautība.

  Latvieši, koloboranti, kuri iesūtīti Latvijā graut Latvijas valsti – laikam tie ir krievvalodīgie?! Vai tagad arī nav tādu pilna Latvija – dažādi ad … soni, , nu tie visi latvieši, kurui adoptējušies Saskaņā, atbalsta putuinismu Latvijā, kalpo ārvalstu interesēm, ir pret Latviju – skaitās “krievvalodīgie”?

 9. Fašisti meklē sev līdziniekus un tamdēļ apsaukā latviešus, latviešu personības par fašidtiem.

  Kad beidzot Latvijā tiks pieņemts likums par ši vārda publisku lietošanu apsaukāšanās nolūkā tiks ieviesta kriminālatbildība. Te varētu būt arī optrā puse – par konkrētu personu vai cxilvēku grupu, tautūbu apsaukāšanu par okupantiem kriminālatbildība vai administratīvā atbildība.

  Tā turpināties nevar, vienreiz šim ideoloģiskajam hibrīdkaram jāpieliek punkts.

 10. Krievijaa fasisms ir bijis vienmeer, un nav bijis neviena perioda vesturee, kad tur fasisma nebuutu… pie tam uj, uj kaads veel!!! Nu vienigi uz iisu briidi Gorbacova laikaa un iespejams pirms 1917. gada lielinieku apveersuma arii….

 11. Kā sauc Vlaģīmiru Vlaģimīroviču Pūķinu? Varbūt par fanātisku krievu nacistu ?

  • Asfalts Betonovičs Atbildēt

   Kā sauc Vlaģīmiru Vlaģimīroviču Pūķinu? Varbūt par fanātisku krievu nacistu ?

   Kas tad tāds Pūkins? Vai tu domā – Putins? Kādēl tu kropļo rakstu valodu – lai citi nesaprastu. Un tev – Vlaģīmirs – pats saprati, ko raksti. No kurienes tev tāda rakstība, gudrīt? Tu nevari rakstīt – Vladimirs Vladimirovičs Putins? Vai, piemēram, kā tu pārveidotu, rakstītu iskropļojuma veidā manu vārdu – Asfalts Betonovičš?

  • А как зовут тебя? Фанатичный латышский нацист?! А что? Зеркальный ответ. Не нравится, да? Прекрати воровать чужие ники, сука!

   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

 12. Kas visvairāk pārsteidz – valsts varas un amatpersonu klusēšana gan jautājumā par Ulmaņa saukšanu par “fašistu”, gan arī jautājumā, kurš saistīts ar stāstu par mežabrāļiem!!! Neesmu dzirdējis nevienu viedokli šajā sakarā no Saeimas deputātiem un ministriem. Varbūt LA būtu laiks to aktualizēt un aicināt izteikt viedokli varas elitei, jo īpaši Saskaņas pārstāvjiem.

 13. Ar ko gan no Hitlera atšķiras viņa draugs (apsveica Hitleru ar Parīzes ieņemšanu,Norvēģijas sakāvi un pat dzimšanas dienā) un sabiedrotais (kopīgi iekaroja Poliju un dalīja Baltiju)?!

 14. Izlasīju oriģinālu un nonācu pie secinājuma, ka raksta atreferējums LA ir tomēr bijis vienpusējs, jo oriģinālajā rakstā ir citēti arī prof. A.Stranga, padomjlaiku disidents I.Cālītis, tā teikt, objektīvisma piešpricei. Taču raksts pats par sevi ir veidots tendenciozi, sākot jau ar apgalvojumu, ka 2017.gadā Latvijā notikušas autoritārā režīma gadskārtas svinības. Vietvietām faktus aizstāj emocionāli paziņojumi no kompetentu cilvēku puses. Tāda ir V.Guščina tirāde par Ulmaņa nobendētajiem cilvēkiem, kurai pierādījumu nav. Nevajag aizmirst faktu, ka Ulmanis 30.gados bija devis rīkojumu laikrakstiem rakstīt par PSRS labvēlīgi, uzskatot, ka attiecību saspīlējums ar PSRS ir nevēlams. Šāda pat piesardzīga politika tika īstenota pret lielinieku pagrīdes darbību Latvijā. Latvijas lielinieku aktīvistus tolaik ieslodzīja cietumos vai izsūtīja uz PSRS, kur savukārt, vēstures ironija!, viņus sagaidīja Staļina cietumi. Ulmaņa salīdzinājums ar Hitleru Zvezdas raksta virsrakstā padara šo publikāciju par nepārprotamu agitpropa vēstījumu, bet lielais vēsturisko un pat ģeogrāfisko kļūdu (Latvija jaukta ar Lietuvu) skaits liecina, ka pasūtījumu pildījuši nemākuļi.

 15. kārtībai jābūt Atbildēt

  Kaut mums šodien būtu kāds tāds kā bija Ulmani Kārlis!.

 16. Par tādiem kā grafists,jau 1940.gadā mēdza teikt “augšā puļķītis,apakšā muļķītis!” Bet tāds”grafists” jau nemaz nezina šā teiciena izcelsmi!

  • Да сам ты такой, Улдис! А что-нибудь по умнее мог бы написать? Иногда, про комментаторов, вроде вас, так и хочется сказать: заставь дурака богу молиться, он и лоб себе разшибёт!

  • un vēl par grafista radiniekiem mēdz teikt-vatē ietīts un ož pēc ķiplokiem.Kas tas ir?Atmini manu mīkliņu!

   • Родственники то мои причём, а?! А твои то родственники чем пахнут, дерьмом?

    Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! То есть, про моих родственников писать гадости можно, а про ваших – нельзя? Несправедливо как то!

    • Tu,nekauņa,pirmais sāki gānīt manus radiniekus.Kā sauc,tā atskan.Boļševiki nobendēja manus radiniekus,bet viņu pēctečiem vienalga nav miera.Ko jums vēl vajag?Tevi ne tikai cenzēt vajadzētu,bet gan ietupināt uz sešiem mēnešiem kā Ulmaņa laikos.tad mute būtu ciet.Atradies varonis..

     • Сам такой! Давайте тогда вообще вернёмся во времена Адама и Евы, вы мне про большевиков, а я вам про латышских стрелков, и конца этому не будет. И тему родственников, первым начал не я, вы невнимательны.

     • Латышские стрелки были дезертирами царской армии, большинство из них вернулись домой и прогнали красных из Латвии.
      А ты не сумел, так имей совесть и не вини других.

     • А в красной армии латышских стрелков не было? И Ленина они не охраняли и в гражданской войне не участвовали, и в ЧК – НКВД не служили?! Что они сами творили на территории России, а?

    • ko tur piebilst?
     Augšā puļķīts, apakšā IDIŅŠ.

     • Чёрная ворона на то и чёрная, чтобы нести всякий бред!

      Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

 17. Trešais tankists>Grafists Atbildēt

  Nevis,kā Arājs un Cukurs,bet kā Ježovs un Jagoda Butovas poligonā!

  • Следовательно, в вашем понимании, они, следовательно, герои, достойные подражания?! То есть, в память о них и их деятельности, можно и нужно выпускать оперы, печатать памятные календари, конверты с надписями, опубликовыать их биогафии и прочее, и прочее?!!!

 18. ko tik daudz nesaprotamu komentāru hieroglifos

 19. Vairāk tādu latviešu, kā K.Ulmanis!

  • Да, да, чтобы потом появилось много таких латышей как Арайс да Цукурс! Одно не бывает без другого. Опасной дорожкой идёте, дружочек, хотя вам наверное и не привыкать. Любите вы это, по всему видно. Прекрати уже воровать чужие ники, душечка!

   • īstajam grafistam Atbildēt

    Ne jūs ko zināt par Arāju,ne par Cukuru.Tādēļ labāk liecieties mierā un nedraudiet citiem komentētājiem.Gudrais grib mācīties,muļķis mācīt.

    • Ой, а вы знаете что то больше про них? Они такие ангелы, белые и пушистые?! Кому, кому я угрожал, а? Да кому нужно вас учить, вот ещё, делать мне больше нечего.

     • par vienu no viņiem zinu gandrīz visu,pazinu personīgi.Vēl bija vesela virkne radu un draugu,kas pazina.Tā kā ,mīļais nesteidzieties ar savām gudrībām un lieciet mierā mirušos latviešus!Rakstiet par savu tautiešu darbiem un nedarbiem!Boļševiku murgi,kuriem jūs ticat pasauli neinteresē.Tikai margināļus un materiāli ieinteresētus subjektus,kuriem ir izdevīgi izplatīt melus.

     • Ну то есть, вы своим родственником продолжаете гордиться, он для вас пример. А то, что он евреев убивал в рижском гетто, так это всё ложь и неправда! У меня нет претензий к мёртвым, они уже умерли. У меня претензии к живым, таким как вы. При удобном случае, вы с радостью продолжите дело своего «славного» предка.

      Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

     • Не акай и не вякай, политрук, и убери наган.

     • Не, не уберу.Хотя для тебя наган не нужен. Ты же лошадь, тебя кнутом надо, возжами.

    • Beidzot sapratu , ka tā ir diagnoze, ja jau tev radās citu cilvēku senči, un pat domā , ka zini , ko viņi ir darījuši .

     • Если вы ко мне обращаетесь, то ваше обращение не по адрессу! Белой горячкой не страдаю.

     • Tas būtu ārstējami, bet redzu nopietnākas novirzes. Katram savs krusts jānes .

     • Значит всё-таки ко мне обращаетесь. Ну что же, советую вам проверить свои собственные симптомы, проежде чем ставить диагнозы другим.

     • Padomi ir vienīgais , kas tev ir.

     • А вы хотели бы получать приказы?! Ясные, чёткие и короткие? Уж не на немецком ли языке, а?

 20. Drīzāk jājautā vai tas nekaunīgais melis ir Latvijas melnajā sarakstā?

 21. Šo laiku Latvijā precīzi raksturo LU profesors,vēstures doktors Ilgvars Butulis:”Skatoties pāri gadu desmitiem uz nu jau tik tālajiem 20.gadsimta trīsdesmitajiem gadiem,prātā nezin kādēļ nāk nevis autoritārās Latvijas pretenciozā himna”Lai līgo lepnā dziesma!”,bet gan Alfrēda Vintera tautā populārā dziesmiņa”Kā var aizmirst?”.Patiesi,kā var aizmirst laiku,kad valdīja diktatūra un nebija demokrātijas,bet bija saimnieciska augšupeja,kvalitatīvs darbs un pieklājīgs dzīves līmenis,saprātīgi organizēta un normāli funkcionējoša valsts un sabiedrība? Laiku,kad plauka latviešu valoda un kultūra.Laiku,kas saglabāja cilvēcību,ticību tautas nākotnei”.

 22. mīļā pasaulīt ! Atbildēt

  Ja tādi būtu fašisti…

 23. Aicinu pievērst uzmanību tam, ka “fašistus” ar “nacistiem” jo bieži jauc kopā, lai gan atšķirības ir milzīgas. “Fašists’ir propagandistu darbā derīgāks, jo labāk iegulst mietpilsoņa atmiņā un par lamu vārdu kalpo daudz labāk, nekā “nacisti”.

 24. Skatos,ka daži no mums,grafistiem ir gluži normāli, bet ar tiem bulgāru burtiem rakstošais -..!

  • Какие мы самонадеянные, надо же. Это ты то нормальный, да? Не забыл, ты же вор. Это ты придурок в кубе! Прекрати уже воровать чужие ники, душечка!
   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

 25. Ulmaņa Latvijā,piemēram,bija gan ebreju skolas,Bikur Holim slimnīca,daudzas sinagogas,sabiedriskās organizācijas! Kur tādas bija pirmskara Padomju Savienībā? Kur bija Krievijā lielākās minoritātes-ukraiņu skolas?!

 26. Haļ??!>Anonymous Atbildēt

  Nesapratīs ne krievs,ne vācietis! Saīsinājums no krievu vārda “hahaļ”,vai??

 27. Cretinos! Il fascismo era solo in Italia!

 28. katram savs skatijums Atbildēt

  teikim hitleru visa pasaule uzskata par briesmoni, kamer mūsu NA viš ir atbrīvotājs (acimredzot dvēseles atbrivotājs no miesas), norvēģu masu slepkava musu NA ir nacionālais varonis jo viš taču slepkavoja labas idejas vārdā……
  katram savs skatijums, katram savi uzskati. var patikt var nepatikt, pārliecināt vienalga nevienu nebus iespējams, tukš strīds

 29. Tādus diktatorus,kā Kārli Ulmani Latvijā un Huanu Peronu Argentīnā,tautas nekad neaizmirsīs!

 30. Serp i molot-smerķ i golod! Atbildēt

  Atšķirībā no varenās PSRS,pat Latvijas armijā bija ādas,nevis kerzas zābaki,ādas nevis brezenta jostas un ista vilnas auduma šineļi!

 31. Alfrēds Rubiks: “Mums nav Kārļa Ulmaņa kaluma cilvēku”,Elita Veidemane,NRA,4.marts 2011,8:16

  • К большому сожалению, редакция NRA сделала эту старую бл*дь неприкасаемой, статьи которой нельзя комментировать. А жаль, много чего можно ответить этой старой жабе.

   • viņai vari atbildēt?Ulmani slavē Rubiks,nevis “veca m…”Kopš kura laika tad tādi,kā tu rubiku gāna tādiem vārdiem?lai gan zināmā mērā tev ir taisnība.Vecais Rubiks arī nekautrējās tupēt nīstās Eiropas parlamentā,būdams komūnists.Ar viņa uzskatiem gan vajadzēja no tādām šmucēm distancēties,nevis iesaistīties,zinot,ka Eiropā un Latvijā komūnismu neredzēt kā savas ausis bez spoguļa.

    • Да, могу ответить. И Рубикс здесь совершенно ни причём. Хотя я его и уважаю за то, что он не предал своих идеалов.

     • tu jau viņu vari cienīt,

      bet Rubiks tevi neciena.Viņš ciena Ulmani un,cik atceros,vienmēr ir cienījis.bet par tiem ideāliem tev nav taisnība.Viņš tos nodeva tad,ad balotējās uz Eiropas parlamentu.Tur komūnisti tiek ignorēti.Nevienam viņu domas neinteresē ,un neko viņi nevar ietekmēt.Tā sakot,viņi ir nulles bez cipara.Rubiks tur saņēma lielu,lielu algu un tagad ir bagāts pensionārs,kurš visur lien bez rindas tāpat,kā psrs laikos.Viņš sevi joprojām uzskata par vip personu.Tā,lūk,grafist!

     • Мне всё равно. Но он то за свои убеждения отсидел в тюрьме от звонка до звонка, а другие, вроде Горбунова и прочих, быстренько предали свои идеалы и переметнулись на другую сторону. Сейчас их таких в вашем сейме полно. Браво вашей элите.

 32. Būs nedaudz sajaukuši.Gadās arī tā! Atbildēt

  Ne jau Ulmanis,bet Staļins izveidoja valstī veselu koncentrācijas nometņu tīklu,likvidēja gandrīz visu Sarkanarmijas augstāko komandējošo sastāvu,bija tas,kurš apsveica Hitleru dzimšanas dienā un ar Norvēģijas ieņemšanu,apmācīja Padomju Savienībā Luftvaffe lidotājus,piegādāja Hitlera Lielvācijai veseliem ešaloniem stratēģiskās izejvielas,izdeva Gestapo ebreju antifašistus,neielaida PSRS no uzbrūkošās hitleriskās armijas bēgošos poļu ebrejus, kopīgi uzbruka no divām pusēm Polijai un rīkoja par godu uzvarai pār Poliju,kopējas Sarkanās Armijas un Vērmahta parādes Brestā un citās lielākajās Polijas pilsētās! Un ,kā noskaidrojās,ne jau Gestapo un SS,bet gan Staļina NKVD varoņi bija īstie atbildīgie par 10 000 poļu karagūstekņu noslepkavošanu Katiņā!

  • Двойные стандарты, однако. Свой мерзавец – хороший и пушистый, а чужие – сволочи и уроды. Нельзя судить о поступках политиков того времени с морально-этических позиций нашего времени, некорректно.

 33. Termins ”fašisms” ir veiksmīgs lielkrievu nacistu projekts. Galvenokārt šī ideoloģija aptver pretiniekus kara laikos un tautas, kas runā un domā mazliet savādāk … Labprāt vēlētos arī mūsdienās šādu ”Ulmani”, kas iznīdētu korupciju, samazinātu par vienu trešdaļu birokrātiju un radītu tautai labākus dzīves apstākļus.

  • Термин?! А само явление и идеологию тоже мы придумали? Вы ничего не путаете, а? А что вам мешало искоренить коррупцию и бюрократов до сих пор!? Может быть причина в вас самих?

 34. Mums, vaņkām, Staļins, Berija un Pūķins ir “demokrati”. 🙂

  • А ты у нас самый главный Ванька, да?! Каждой бочке – затычка! Мнение вора никому не интересно. Прекрати уже воровать чужие ники, душечка!

 35. “Un pret savas tautas dziesmu cits nevar neviens, / Un pret savas tautas dziesmu var tikai savējie…
  Pašu auklēti, pašu auklēti, / Pekainām(i) kājiņām(i)…? Imants Ziedonis.
  ==================================================================
  Ko nu šumēties par kaut kādu tur Krievijas “Zvezda” rakstiņu, guščiniem un grafomāniem-grafistiem, ja pašu bāleliņi turpina nomelnot Kārli Ulmani un ulmaņlaikus? Vērojot šīs pus-vēsturnieku un pus-intelektuāļu izdarības, žurnālists A.Berķis secina ” Kārlis Ulmanis – joprojām bīstams un nīstams” Lzs.lv

 36. Krievi vienmēr ir melojuši un turpina melot. Lai šos melus atmaskotu vajag izmantot statistiku. Cik cilvēku iznīcināja Ulmaņa režīms, cik Hitlera un cik Staļina. Cik koncentrācijas nometņu bija katrā valstī, tad būs redzams kurš ir balts un pūkains, kurš tikai pūkains, kurš asinīs peldējies.

  • А вы типа не врёте, да?! Разве можно измерять зло статистикой?! Это абсурд какой то.

   • “Наука начинается с тех пор, как начинают измерять.” Дмитрий Иванович Менделеев.

   • Tālāk par otro teikumu Jāņonkuļa komentārā acīmredzot nebiji spējīgs izburtot. Ja velk vienādības zīmi starp Ulmani un Gitļeru, tad kaut kā šis salīdzinājums pamatot jāspēj, citādi jau visus, ko labpatīkas, var saukt par Gitļeriem. Un minētā statistika skaidri parāda, ka autoritārajam Ulmanim līdz diktatoriem-bendēm Hitleram un Staļinam ir kā līdz mēnesim.

  • kas uzskata ka kārļonkulis bijis sīks noziedznieks salidzinājumā ar citiem. ari sīks noziedznieks ir un paliek noziedznieks tas ka kāds nogalinājis vairāk nu nekādi neattaisno ulmaņa sastrādāto

 37. Krievi baidās no Ulmaņa, no nacionālas latviešu valdības.

  • Опаньки, по моему, ты уже совсем сбрендил. Накурился что ли?! Зачем же дураков то бояться? Вот опасаться их непредсказуемых действий, это да. А другое – нет!
   Прекрати уже воровать чужие ники, душечка!

 38. laikam tā viš i! Atbildēt

  Kas par komentāriem?! MĒMS VAR PALIKT! Es nevaru komentēt prezidenta Ulmaņa darbību, jo TAJĀ LAIKĀ NEDZĪVOJU – NEBIJU PAT PIEDZIMIS!!! Var gan ņemties ar murgiem tie dullie krievnacisti? Laikam VISI dzīvojuši pirmskara Latvijā un visu zin kā savus piecus pirkstus….????????????? Skumji, ka tik maz zina par ebrejiem Krievijā un citās valstīs JEB NEGRIB ZINĀT…..Lasu komentārus un varu izsmieties pēc patikas! Rakstiet murgus, paliks vieglāk….plus vēl havaja palīdzēs iztukšoties….

 39. Suņi rej, bet karavāna iet tālāk. Slava un mūžīga piemiņa Kārlim Ulmanim!!!

 40. Meirovic skoncalsja 1925 godu v autoavariji. Ribentropa eco v pomine hebilo. Glupec ti neznaja fakti sobitij.

 41. Vai tam jāpiegriež vērība ? Atbildēt

  Kremļa krievnacisti ved nepārtrauktu ideoloģisko karu pret Latviju.

  • savā ziņā taisniba Atbildēt

   jo reāli kas to lasa? pārdesmit cilvēki neskaitot autoru, bet LA ir saņemis pasutikumu nacnaida kurināšanai, atiecigi cītigi meklē jebkādus sīkus nenozimigus izdevumus kur tikai varetu piesieties un veikt savu propogandas darbu, vai āds vispār pie musm uzzinātu par to ja la nepublikotu (vel jau nemaz nevar zināt vai šis atmaskojums ar ir paties, jo LA pati mēdz “sensācijas “saceret, un tad jāsāk viss pārbaudit…..
   tā ka propogandas meli pietiek gan tani gan mūsu pusē

   • Nu nemels niekus! Par kadu “nacnaida” kurinasanu tu murgo. Gadiem ilgi latviesi pacieta visadus pazemojumus un daudz neka neteica. Sais laikos melus jasauc par meliem.

   • jāsaprot tā,ka ,ja krievi septiņdesmit trīs gadus vienu no izcilākajiem latviešiem gāna par fašistu un nevar vien rimties,vainīga LA?manuprāt nav pasaulē pacietīgākas tautas par latviešiem.Ja tev rādās nac.naida kurināšana,ko veic latvieši,tad tev nav visi mājās.Mazāk vajag lietot vodku.

 42. Kārtējie krievijas murgi!!!! Vai vispār ‘/sis Dmitrijs zin, kas ir fašists, bet nepatiesi nomelnot prot

  • kas nomelnots? ir vispārzināmi fakts ka ulmanis simpatizeja hitlera režimam un tā idealoģijai, šo to pārņēma, šo to nepaspēja, mērogi protams citi, bet reāli par diktatoru taču kļuva, un šo to paspēja savārit kamer viņu noņēma no trases. var strideties terminos un to definicijās, bet pamatmasa lieliski saprata ko gribeja ar to teikt, izņemot atsevišķus individus kas tēlo super neapķerigus gudrišus.
   tas idealoģiskās propogandas posms kad ulmanis bija jāceļ svēto kārtā lai pamodinātu masas un patracinātu kremli, bija pirms 30 gadiem, nu jau sen visi kas gribeja uzzinājas kas ir kas patiesibā un zelta ulmaņlaiku pasaka ar lielo vadoni ulmani ir vecs propogandas melu stāsts kam tic vairs tikai aprobežotie kas grib tam ticet par spīti visam

   • Kam simpatizēja Staļins? Ka, Pūķins?

    • vai par viņiem šoreiz stāsts? Atbildēt

     kāpec tu iedomājies ka pabakstot ar pirkstu- bet redz kādi viņi, tagad pēkšņi mainisies fakti? vai tu ceri ka uz viņu fona ulmanis kļūs enģelitis. zini tiem politiskajiem ieslodzitajiem ko vajāja ulmanis kautkā tas nepalīdz. tās bija konkrētu cilvēku, konkrētas salauztas dzīves u tas ka kāds salauza vairāk neko viņiem konkrēti nemaina, un kārlenu nu nemaz neattaisno

     • bakstītājs

      Tu laikam domā tos pāris simtus sarkanos,ko bija apstulbinājusi sovietu propoganda un nabadziņi dabūja pasēdēt cietumā ne ilgāk kā pusgadu.tev nav absolūti nekādas jēgas par “salauztām dzīvēm”,murgotāj.Katra normāla valsts apcietina tos,kas ir pret valsti.Un tad seko tiesa un cietumsods.Sarkanos naiviķus ilgāk par pusgadu cietumā nekad neturēja.

   • mīļais,nesteidzies! Atbildēt

    Vēl jau tev par lieliem kreņķiem ne tuvu nav apmiruši visi,kas tajos zelta laikos dzīvoja un tie,kas par zelta laiku dzirdēja no saviem tuviniekiem.Vari sist savu pēcpusi pret zemi,bet Ulmanis ir nemirstīgs tāpat kā tev ļeņins vai staļins,tā mums -latviešiem Ulmanis,kuru okupanti bez žēlastības nobendēja,bet tautas atmiņā viņš paliks.

    • tur jau tā sāls Atbildēt

     ka atmiņu stāstijumi jālasa visi neviss tikai tie kas patīk, un jā daudzi paguva pastāstit par “zelta ulmaņlaikiem”. un bez propogandas izceltajiem labumiem uzpeldeja ar veiki aizmirstie noziegumi. ja tagad šumejas par oligarhu sarunām, tad par kārļonkuļa apvērsumu kas ir vel neglītāks un netīrāks ar ir vesals atmiņu klāsts, ko uzpirka lai malā stāvetu, ko iebaidija, ko vispār iemeta cietumā……
     un kā jums pāri par 3 tūkstošiem politieslodzito, kas gadiem ilgi sēdeja, pārvērtās pāris simtos kas pāris menešus tika patureti ieslodziti ir vispār fantastika:)

     • ko mels niekus?

      Gadiem ilgi sēdēja par laupīšanām,slepkavībām u.t.t.Par politiku ilgāk par pusgadu neviens nesēdēja.Cik tad tev to gadu ir,ja uzdrošinies driķēt tādas dumjības?Kauna nemaz nav?

 43. Ķeburiem skribelējošais pusrublis atkal murgo savā stilā, droši vien izglītību guvis Muhosranskas vai Kisloščidrinskas mazgadīgo kolonijā!

  • Очень «интересно» читать такие измышления от вора. Вы не забыли, вы же вор, вы воруете чужие ники. Сам то у какой тюрьме – колонии образование получал, а? Прекрати уже воровать чужие ники, сука!

 44. Karlitis tiesi neieredzeja baltvaciesus ,tapec ka vini bija saimnieciski neatkarigaki. Tiesi pret krieviem vins loti lojals . Nevajag jaukt ar prokremliskajiem komunistiem. Vesturi gan vins lika izmainit. Neatzina LIvoniju par musu veco valsti ,kura notureja Rietumus no austrumu barbariem 600 gadus. Un pats ari ielaida sarkanas ordas bez viena saviena. Bet ka saka paruna ar savuvesturi mums pasiem jatiek gala ,jo kremli un lemberga kabatas lapeles isto vesturi neuzrakstis.

 45. Krievu impēristi K.Ulmani sauc par “Latvijas Hitleru”. Pilnīgā vienprātībā ar Rietumu liberālmarksistiem.

  • krievi — riebīgākā tauta pasaulē Atbildēt

   Paši slīgst citu tautu asinīs, bet nepārtraukti apsaukā kaimiņus, kuru zemi tie tīko.

   • tas nemaina faktus Atbildēt

    par kārļonkuli, un ari sīks noziedznieks ir noziedznieks

    • Paga, vai tad kāds noliedz Ulmaņa autoritārumu? Brēka ir par to, ka, izmantojot puspatiesības un klajus sagrozījumus, Ulmanis tiek pasludināts par Latvijas versiju vienam no vēstures lielākajiem slepkavām.

  • es nemaz nezināju,ka rietumu liberasti arī tā dēvē Ulmani.Ka tik tie dēvētāji abās pusēs nav vienkārši vienas izredzētas tautas pārstāvji,ja jau tik neganti apmelo cienījamu cilvēku.

 46. „Latvija atrodas uz civilizāciju sadursmes robežas, un, ja nerakstīsim savu vēsturi paši, tad to uzrakstīs kādi citi.” Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta direktors Guntis Zemītis (LVportāls, 22.01.2016.)
  ==================================================================
  Kādu Latvijas vēsturi ir 30. gadu laikā uzrakstījuši Latvijas vēsturnieki? Kā izgaismojuši 1934.- 1940.g. notikušo Latvijā? Kādus pateicības vārdus izteikuši Latvijas vēstures institūta dibinātājam? Pašlaik gan “grafomāni”, gan “guščini”, gan pašmāju profesori pūš vienā stabulītē. Atliek vien pašķirstīt Dr. hist. Gata Krūmiņa vadībā izdoto “Latvijas tautsaimniecības vēsture” (cena:65 € !) vai LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesora Aivara Strangas monogrāfiju “Kārļa Ulmaņa autoritārā režīma saimnieciskā politika (1934–1940)”(cena: 15.70 € !).

 47. Хотя многие национал патриоты в Латвии испытывают настоящий восторг от фигуры Карлиса Улманиса, его личность и его деятельность как политика, противоречива и совсем не однозначна. Он совершил переворот, разогнал сейм, назначил себя президентом, фактически стал диктатором. Это факт. Национал-социалистические идеи ему были близки, это тоже факт. И со своими политическими противниками он боролся не выбирая методов.
  С другой стороны, договор с СССР он же подписал и свою знаменитую фразу ведь сказал. Получается, что предал интересы своей страны. Он предатель?!
  Вот такая фигура, вот такой «атмаскоюмс».

  • “Tā ir tautas sirdsapziņa, / un tai mūžam tādai būt – / pūt, vējiņi, dzen laiviņu, / pūt, vējiņi, pūt…”
   (O.Vācietis)
   ==================================================================
   Nebūs daudz tādu valstvīru, kuru darbību varētu novērtēt ar 70%(plusi)>30%(mīnusi). Pelnīti piemineklis Rīgas centrā (K.Valdemāra iela 3) un goda vieta Latvijas tautas vēsturiskajā atmiņā (sirdsapziņā):

  • “И со своими политическими противниками он боролся не выбирая методов.”
   Tā tomēr nav, tas jau vairs nav fakts!

   • То есть, он был белым и пушистым, и политической охранки не существовало совсем, и в тюрьму он никого не сажал?! Так?

    • viņš bija tik balts un pūkains,ka ,ja mums šodien būtu tāds valstsvīrs,mēs katru dienu ar gavēni varētu pateikties Dievam.Tas bija tikai normāli,ka komūnistiem vajadzēja drusku pasēdēt aiz zviedru gardīnēm un apdomāties par savu stulbumu.Nebija jau mūsdienu liberālās visatļautības un bezkaunības.Tie bija citi laiki un citas vērtības.

     • С вашей точки зрения это конечно так. И безусловно, он был харизматической личностью, не чета нынешним, блёклым и серым политикам. И да, согласен с вами, тогда были другие времена и другие ценности. Но, продолжая и развивая эту мысль дальше, вы так же должны согласиться с утверждением, что и к действиям и поступкам других политиков того времени нельзя относится с морально-этических позиций сегодняшнего дня. Это я вам так прозрачно на Сталина намекаю.

 48. Raksta nosaukums un stop, tàlàk nelasu

 49. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Bērni skolā tādos gadījumos teica, kas uz otru saka, tas pats tāds ir.

 50. Tas nebija Ulmanis Atbildēt

  kurš 1939. gadā Molotova – Ribbentropa paktu noslēdza un Poliju ieņēma.

  • Был, ещё как был! Вы то свой пакт с Гитлером подписали даже на месяц раньше! Пакт Мейеровица – Рибентропа, поинтересуйся в гугле.

   • Grafist,labrīt!Ja jūs pats “painteresētos googlē”,tad uzzinātu.ka Meierovica kungs 1939.gadā jau bija gadus četrpadsmit kā miris.Tālab nekādus paktus nevarēja noslēgt pat gribēdams.Ja nu vienīgi no Debesu valstības

    • И вам не хворать! Ну описался конечно же, с кем не бывает. Конечно же пакт Мунтерса – Рибентропа. Перепутал в запале, но сам то факт остался: пакт был подписан 7 июня 1939 года в Берлине министром иностранных дел Латвии В. Н. Мунтерсом и министром иностранных дел Германии Риббентропом. Кстати, в то время ходили упорные слухи о тайном приложении к пакту. Во всяком случае, в точно таком же пакте с Эстонией тайное приложение точно было.

 51. Vajag uzdot pretjautājumu “Zvezda”: A kak konclagerjā pojavīļis v Rossiji?

  • А каторжная тюрьма в Калнциемсе как появилась? Или её не было?!

 52. Šos materiālus sagatavo te pat Latvijā, Neatkarīgā Rīta Avīze.

 53. Tieši otrādi. Tika novērsts komunistu apvērsums, ko centās sarīkot apmēram desmit līdz piecpadsmit sarkanie deputāti. Pārāk maiga bija tālaika valdība.Tā arī šie sarkanie teroristi tika apcietināti un nekāds apvērsums nenotika un tāpat visi deputāti, kas tolaik bija ievēlēti saņēma pilnas algas līdz termiņa beigām.

 54. Ar ko nodarbojas ES un NATO Valsts Latvijas pasreizeja “zala” valdiba ? Sadas kremla cekistu dezinformacijas izplatisanas autori publiskaja telpa ir jaiesudz Starptautiska tiesa .Janem piemers no zidiem.Ir daudzi piemeri ka Starptautiskas tiesas ir piespriedusas realus sodus personam,kuras ir publiski apsaubijusas Holokausta upuru skaitu.Latvijas valdibas,drosibas iestazu un Tieslietu instituciju bezdarbiba ir noziedzinieku atbalstisana.

  • Всё то тебе, докторишка, чекисты мерещаться всюду. Надо делать с этим что то, лечиться начать хотя бы. Нельзя шутить с душевным здоровьем то.

 55. Lasot sadu kremla cekistu dezinformaciju un redzot okupantu un vinu atbalstitaju fizionomijas ES un NATO Valsts Latvijas teritorija,rodas jautajums vai tiesam nav jaklust par fasistu .

 56. RASHA-PARASHA

 57. Padomju savienības reanimēšana,tas notiek tāpēc ,ka krievu tauta jāpārvērš atkal pa apdulinātu massu lai varētu to valdīt pie zema tautas dzīves līmēņa.Jo pie varas esošie apzinājuši kad nav labākas receptes par šo bijušo ko pielietot Krievijā.Nav jāpūlā izgudrot ko jaunu,atliek kopēt bez grūtībām veco.

 58. Kur tik krieviem nerēgojas fašisti? Tas ka pašlaik Baltkrievijā ielu un laukumu nosaukumi tiek rakstīti Baltkrievu valodā – ir fašisma izpausme,Ukrainā valsts valoda ir ukraiņu ,atkal fašisms,Kazahstāna līdz 2020g. pāriet no kirilica alfabēta uz latīņu – arī fašisms.
  Pat Rīgā ,kur dominē krievu valoda ,tomēr patreizējo Latviju kopumā krievi uzskata par fašistisku.
  Savā apmātībā pie maskavas pat uzcēluši reihstāga kopiju un imitē tā ieņemšanu.

 59. par ko sašutums? Atbildēt

  tas nav noslēpums, ka viņam hitlers un viņa idealoģija patika, galu galā ari par diktatoru kļuva. ari šādas tādas metodes aizguva. jā nepaspēja pilnibā izvērsties un iespejams ka lidz žīdu šaušanai nebutu aizgājis, bet virziba dotajā virzienā bija izteikta. tad par ko troksnis? atgādināja ka elkam ir bijušas ēnas puses?

  • Sasutums ir ari par to ka sadu komentaru smeretaji nesoditi var atlauties piesarnot internetu ar savu kremla cekistu dezinformaciju.

   • А ты судьёй собираешься быть, а, докторишка херов? А кто ты такой сам то?!

    • Atnācis uz Lauku Avīzes forumu Nila Ušakova skolnieks, materšinniks.

     • Школьник?! А у нас школьники так интересуются политикой? Сам ты школьник!

  • Kas bija faktiski lielākais diktators? Staļins. Ja nebūtu bijis Staļina, tad Hitlers būtu sakauts pusgada laikā. Kas veica lielāko holokaustu? Arī Staīns, jo izsūtot deportācjās trešā daļa pēc nacionalitātes bija ebreji. Krievijā žīds Staļins iznīcināja daudz vairāk ebreju, kas bija godīgi un strādīgi cilvēki. Tādi kā Staļins un pārējie sarkanie mērgļi met ēnu uz ebreju tautu. Kāpēc nepiemin , ka tieši labākie miermīlīgākie ebreji tika iznīcināti, bet piemēram žīds Mengele varēja mierīgi darīt savus briesmu darbus citu žīdu organizētajā aisegā.

   • Ну что за бред вы несёте!? Сталин – еврей?! Вы совсем с ума сошли.

   • nav jau runa kurš lielāks kurš mazāks Atbildēt

    tā tikai tu pieradis ar kraniņiem merities tad nu visu mēri. runa ir par to ka bija. liels vai mazs ir nosaciti jēdzieni, valsts arī maza, nav kur izvērsties kārtigi ar vērienu, bet frieties gribējās tas ir vēsturisks fakts. vel var par terminiem strideties jo īsti neatbilst un ir te netā daži kam patīk definicijās visu pasniegt ka lūk neatbilst, bet pamatmasa jau saprata ko gribēja pateikt, tai precizas definicijas nevajag

  • Hitlera ideoloģija Atbildēt

   “patika” vācu tautas absolūtajam vairākumam nevis Ulmanim.Ulmanim ar to nav nekāda sakara.Un,ja tā turpināsies,Hitlera ideoloģijas iepatikšanās var sākties ar jaunu sparu lielākajā daļā Eiropas un ASV.Parevidē savu “bibliotēku”un met ārā tos boļševiku murgus!

Draugiem Facebook Twitter Google+