×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Kārlis Anitens ar izrādi “Burvīgie blēži” debitēs kā diplomēts režisors

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 5. decembrī teātra klubā “Austrumu robeža” notiks pirmizrāde Leldes Stumbres jaunākajai lugai “Burvīgie blēži”, kas ir Kārļa Anitena diplomdarba izrāde Latvijas Kultūras Akadēmijas Teātra mākslas maģistra programmā, LA.lv uzzināja teātrī.

Leldes Stumbres jaunākā luga – komēdija “Burvīgie blēži” – veidota pēc patiesiem naudas, dārglietu un mākslas darbu izkrāpšanas gadījumiem, kas risinājušies pagājušā gadsimta pirmajā pusē. “Ak! Nepretojieties, mums patīk būt apkrāptiem! Paskatieties uz burvjiem, iluzionistiem un kāršu triku meistariem! Ja jūsmojat par pīķa dūža pazušanu un brīnumaino kārava desmitnieka pēkšņo atgriešanos, tas tāpēc, ka dziļi sirdī jūsos snauž apslēpts krāpnieks,” par lugu saka Lelde Stumbre, kura ar lielu prieku radījusi šo darbu savam labam draugam Kārlim Anitenam.

“Man šis darbs ir daudzējādi simbolisks. Pirmkārt, pats līdz šim teātra režijas jomā esmu skaitījies mazliet blēdis, jo man nebija režisora izglītības. Ceru, ka šis punkts nu būs nokārtots. Otrkārt, teātris, manuprāt, savā visdziļākajā būtībā tomēr ir saistīts ar zināmu blēdīšanos – tā gandrīz visos žanros, izņemot dažus, ir un paliek tikai spēle. Treškārt, man šie patiesie notikumi, pēc kuriem Lelde lugu rakstīja, šķiet atcerēšanās vērti, jo tie ir blēdīšanās meistardarbi. Nē, pasarg Dievs, atkārtot tos nevajag, bet zināt, lai neiekristu – tas gan! Un ceturtkārt, šajā darbā esmu sapulcējis cilvēkus, kuri man bijuši nozīmīgi līdzšinējā radošajā darbībā,” stāsta topošais maģistrs Kārlis Anitens.

Par savu maģistra darba vadītāju Kārlis Anitens izraudzījies ilggadējo Latvijas Kultūras Akadēmijas rektoru profesoru Jāni Siliņu. Arī Leldes Stumbres lugas izvēle diplomdarbam nav nejauša – rakstniece bijusi Kārļa īstenā skolotāja, kad viņš pirms vairākiem gadiem apguva dramaturģiju.

Izrādē kopā ar pašu režisoru septiņus naudas izkrāpšanas stāstus uz skatuves spēlēs divas aktrises, kuras darbojušās Anitena pirmajā dramaturģiskajā darbā – 2005. gada mūziklā “Vella kalpi”: Zane Jančevska un Zane Burnicka, ka arī Kārļa akadēmijas darbu “aktieris” – Romāns Bargais. Izrādes horeogrāfe ir Dace Kravale, grima māksliniece – Vivita Jansone, gaismu mākslinieks – Edgars Sējējs, bet televīzijas režisore – Dita Torstere, jo, kā stāsta Anitens, izrādē kāda blēdība saistīta ar video. Kostīmus un skatuves iekārtojumu izrādei režisors veidojis pats.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+