×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

Kārlis Šadurskis: pirmā prioritāte ir izglītība!


Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Kārlis Šadurskis uzsver, ka izglītība un pētniecība ir jomas, kas nosaka sabiedrības attīstības tempus un kapacitāti, kas ar laiku izpaužas ekonomikas spēkā un tautas dzīves līmenī.

 

Eiropas Komisija to ir sapratusi, gatavojot finanšu piedāvājumu līdz 2020. gadam. Lai arī gala rezultāts izskatās pieticīgāks, tomēr Latvija nākamajos septiņos gados var gūt un tai ir jāgūst ļoti būtisks ES fondu atbalsts izrāvienam zinātnē un izglītības kvalitātē. Mums pašiem ir jābūt gataviem radīt Latvijā finanšu bāzi un vadīt budžeta naudas plūsmas izglītībā un pētniecībā, lai šis ES atbalsts tiešām kalpotu savam mērķim un nebūtu tikai “nauda noēšanai”, saka deputāts un pauž cerību, ka haotiskā rosīšanās izglītības un pētniecības jomā, kas asprātīgi bija nosaukta par reformām, ir beigusies un sāksies nopietns darbs Latvijas izglītības kvalitātes un pētniecības veiktspējas celšanai. Bija bezatbildīgi laikā, kad kopējais finansējums izglītības jomā Latvijā bija samazinājies, salīdzinot ar 2008. gadu, par aptuveni 15% un tikai pagājušajā gadā sācies 3% pieaugums, mocīt pašaizliedzīgi strādājošos jomas speciālistus ar bezmērķīgu, neizplānotu “reformu” pieteikumiem un celt sapņu pilis, solot, ka Latvija bez naudas izdarīs to, ko citas valstis ir vai nav spējušas izdarīt par lielu naudu.

Deputāts uzskata, ka pašreizējā ministra prioritāšu pieteikums ir racionāls, jo viens no mūsu pirmajiem darbiem ir noturēt Latvijā un savā profesijā skolotājus, augstskolu mācībspēkus un zinātniekus, kuri grib un spēj strādāt ar lielu pašaizliedzību un atdevi un kuru sagatavošanā ieguldīti kā Latvijas, tā ES līdzekļi.

Otrs tikpat svarīgs uzdevums ir radīt pievilcīgu un uzticamu studiju vidi Latvijas skolu absolventiem, jo varbūt tikai it kā “nieka” 5% radošāko, talantīgāko un uzņēmīgāko jauniešu aizplūšana uz ārzemēm var pēc gadiem atspēlēties desmitos procentu mērāmā ekonomikas izaugsmes apsīkumā. Šadurskis uzskata, ka laikā, kad Eiropā nav robežu, mums nav citas alternatīvas kā pakāpeniska pāreja uz 100% valsts budžeta finansētām studijām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+