Foto – Juris Kalniņš

Latvijas basketbolistes Čehijā iegūst pārliecību 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase, turpinot gatavošanos Eiropas čempionātam, pārbaudes turnīrā Karlovi Varos (Čehija) ieguvusi pārliecību un parādījusi sevi kā konkurētspējīgu komandu.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10

Čehijas basketbolistes, kas pērn pasaules čempionātā izcīnīja devīto vietu, pašu laukumā bija lieliskas pretinieces, ļaujot Latvijas izlasei apjaust savas iespējas. Protams, īstās spēles būs Eiropas čempionātā, taču spēku samēri parādās jau tagad. Tādēļ pret čehietēm izcīnītā uzvara ir nozīmīga pieturzīme gatavošanās posmā. “Labi sākām, ar aktīvu aizsardzību sagādājot pretiniecēm lielas problēmas. Uzbrukumā klājās sliktāk. Čehietes veica agresīvu spiedienu uz mūsu mazajām spēlētājām, bija daudz kļūdu un nepārliecinošu darbību. Pēdējā ceturtdaļā lūzumu sagādāja mūsu aizsardzība. Ja pretiniecēm nerastos iespējas gūt “vieglos” punktus ar ātrajiem uzbrukumiem pēc mūsu kļūdām, pārsvars būtu lielāks,” spēli komentē Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

Dienā, kurā ne visai veicās iepriekšējo spēļu izcilniecēm Aijai Putniņai un Anetei Jēkabsonei-Žogotai, sevi apliecināja citas meitenes. Pagaidām veiksmīgākā un rezultatīvākā ir Kristīne Vītola (attēlā), sekmīgi darbojās Ieva Krastiņa, visus trīs tālmetienus trāpīja Zane Eglīte.

Arī spēlē pret Turcijas izlasi ilgi buksēja uzbrukums, un tikai otrajā puslaikā izdevās iemest pirmo trejaci. Pret slaidajām turcietēm grūti gāja zem groziem. Otrā puslaika sākumā latvietes pirmo reizi nonāca zaudētājās ar divzīmju starpību (23:33) un tuvāk tikt nespēja ilgi, tomēr pēdējā ceturtdaļā, pateicoties teicamai aizsardzībai, atjaunoja intrigu, un spēles beigās komandas šķīra tikai viena metiena tiesa – 54:57. Vakar pēdējo maču pret Slovākijas izlasi atkal izcili aizvadīja Jēkabsone-Žogota, gūstot 25 punktus, Putniņa (22) un Anete Šteinberga (18). Tas bija stabils pamats uzvarai ar 79:62. Pārbaudes spēļu maratonu mūsējās pabeigs parīt Rīgā pret Lietuvas izlasi, ceturtdien un piektdien Stokholmā – pret zviedrietēm. Tostarp Elīna Babkina devusi ziņu, ka šovasar nepievienosies Latvijas izlasei.

Rezultāti. Basketbols

PĀRBAUDES TURNĪRS

* Čehija – Latvija 61:64 (16:16, 30:28, 49:48), Vītola 14, Krastiņa 12, Baško-Melnbārde 10, Jēkabsone-Žogota un Eglīte pa 9, Šteinberga 4, Kūlīte, Meļņika un Priede pa 2, Putniņa, Aizsila, Rozenberga.

* Turcija – Latvija 57:54 (10:8, 24:18, 49:37), Vītola un Šteinberga pa 9, Eglīte un Liepkalne pa 6, Meļņika 5+7 AB, Laksa un Putniņa pa 5, Jēkabsone-Žogota 4, Baško-Melnbārde 3, Krastiņa 2, Rozenberga, Priede.

* Slovākija – Latvija 62:79 (14:23, 27:37, 46:58), Jēkabsone-Žogota 25+6 RP, Putniņa 22+6 AB, Šteinberga 18, Baško-Melnbārde 7, Vītola 2+5 AB, Kūlīte un Rozenberga pa 2, Aizsila 1, Eglīte, Krastiņa, Melņika, Laksa.