Kultūra
Teātris un kino

Karlsons lidos atkal – šoreiz operetes formā! 16

Publicitātes foto

Pašā vasaras vidū, 15. jūlijā plkst. 13 Tinūžu tautas namā “Kraujas”, 10 minūšu attālumā no Ikšķiles centra, Operetes festivāla ietvaros notiks muzikālās piedzīvojuma spēles “Karlsons” pirmizrāde, vēsta Operetes fonds.

Par gaidāmo pirmizrādi stāsta iestudējuma režisors Valdis Lūriņš: “Karlsons – atraktīva, asprātīga luga par pieaugušo un bērnības krāsaino fantāziju pasauli ar noslēpumu, jo daudzi ir mēģinājuši minēt Karlsona mīklu – kas viņš īstenībā ir; Brālīša fantāzija vai tiešam reāla būtne? Šīs iestudējums ir labs izaicinājums jauniem operetes māksliniekiem. Kā formulējis Ērihs Kestners – īsta pasaku grāmata ir domāta bērniem no astoņiem līdz astoņdesmit gadiem. Mēs arī pieturēsimies pie šīs domas izrādē”.

Galerijas nosaukums

“Brālītis un Karlsons” ir vēl viens stāsts par mīlestību, kas dziedē sirdis un cilvēku savstarpējās attiecības. Par ticību un sapņu piepildījumu, spēju pieņemt un uzticēties. Rotaļu un prieka pilna izrāde ar talantīgu muzikālu un horeogrāfisku noformējumu, kas uzrunās gan bērnus, gan viņu vecākus. Domāju, katrā no mums mīt gan Brālītis, kurš vienmēr meklē īstu sirdsdraugu, gan Karlsons, kurš, manuprāt, simbolizē dažādu nebēdnību un pat netikumu kopumu, kas reizēm padara dzīvi vienkāršāku,” stāsta Brālīša tēla atveidotāja Valērija Koļago, kas pazīstama arī no Latvijas Operetes fonda iestudējumiem “Balle Savojā”(Deizija) un izrādes bērniem “Paukojam un Šmaukojam” (Pauks). Valērija Koļago ir Latvijas Nacionālā Operas un baleta teātra un Operstudijas “Figaro” māksliniece. Atveidojusi lomas E. Humperdinka “Ansītis un Grietiņa”, Sūrmja loma J.Kalniņa operā “Lolitas brīnumputns”; A.Pjacolla ” Maria de Buenosaires”, Ž.Ofenbaha “Orfejs Pazemē” u.c.

“Karlsona varoņi būs kā uzzīmēti uz papīra, tikai dzīvi un kustīgi, jautri un dzīvespriecīgi. Tāpēc viņu tērpi būs krāsaini kā konfekšu papīrīši, kas raksturo katra varoņa īpašo uzdevumu”, stāsta kostīmu māksliniece Juta Ķimmenīte, veidojot katra individuālā un neatkārtojamā tēla nianses, kas caur kostīmu valodu ļaus mums iepazīt varoņu pasaules uztveri un sapņus.

Pirms izrādes nule kā renovētajā Tinūžu tautas namā no plkst. 12 bērnus gaidīs daudzveidīgaas radošās darbnīcas ar klauniem, fotostūrīti, spēlēm un citi pārsteigumi.

LA.lv