Latvijā
Kriminālziņas

Karoga noraušana flāmiem izmaksā vairākus tūkstošus4


Apsūdzētie Vilems Kristins van Noitens (no kreisās) un Laurens Lambrehts, kurš Beļģijā pats strādā par policistu, pēc tiesas sēdes kopā ar nama īpašnieci Jeļenu Krūmiņu piekrita pozēt fotogrāfijai “Latvijas Avīzei”.
Apsūdzētie Vilems Kristins van Noitens (no kreisās) un Laurens Lambrehts, kurš Beļģijā pats strādā par policistu, pēc tiesas sēdes kopā ar nama īpašnieci Jeļenu Krūmiņu piekrita pozēt fotogrāfijai “Latvijas Avīzei”.
Foto Artis Drēziņš

Šodien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa diviem Beļģijas pilsoņiem – jauniem flāmu puišiem Laurensam Lambrehtam un Vilemsam Kristinam van Noitenam par Latvijas valsts simbola zaimošanu katram piesprieda naudas sodu astoņu minimālo mēnešalgu (3440 eiro katram) apmērā.

Par šo kriminālpārkāpumu – valsts simbolu zaimošanu (maksimālais sods Krimināllikuma 93. pantā noteikts trīs gadi cietumā) jau rakstījām 15. februārī. Divi nozieguma izdarīšanas brīdī 25 gadus veci vīrieši, no kuriem viens vēl turklāt ir policists, noteikti neiedomājās, ka viņu pirms gada pastrādātais grēks būs tik nopietns un ka lieta varētu būt tik piņķerīga – bija nepieciešamas sešas tiesas sēdes, lai saņemtu sodu. Tiesa, prokuratūra gribēja vienoties ar flāmiem par naudas sodu bez tiesas, bet tas tad automātiski nozīmētu vainas atzīšanu un kriminālsodu. Puiši nolēma iet uz visu banku un tiesāties, lai tiktu attaisnoti. Kā viņi sacīja, tad Beļģijā viņi par šādu nodarījumu saņemtu administratīvu sodu kā par sīku zādzību.

Atgādināsim, ka notikums risinājās Vecrīgā, agrā svētdienas rītā. Kalēju ielas 37. nama īpašniecei Jeļenai Krūmiņai sētnieks paziņojis, ka norauts karogs. Sētnieks vēl piebildis, ka tā ir nopietna lieta, par ko jāziņo policijai. Iepriekšējā diena – 25. marts – bija Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena un karogs bija izkārts ar sēru lenti.

Saistītie raksti

Bet karoga noraušanu un tālākās darbības ar to jau bija pamanījuši pašvaldības policijas videonovērošanas centra darbinieki un nosūtījuši uz notikuma vietu policijas ekipāžu. Video, ko skatījās arī tiesā, redzams, ka plkst. 5.47 vīrietis palecas un saķer karogu un nolauž tā kātu. Pēc tam aiziet, bet jau pēc divām minūtēm atgriežas, paņem karogu un iet pa ielu, bet cits vīrietis viņu fotografē. Tad abi mēģina noņemt karogu no kāta, stīvējas ap to. Plkst. 5.51 logos atspīd policijas bākuguns un vīrietis karogu ar visu kātu nomet uz ietves. Plkst. 5.52 abus vīriešus aiztur policija.

Abi flāmi bija kārtīgi iedzēruši un gribējuši karogu paņemt kā suvenīru priekā par Latvijā pavadīto laiku. Zaimot viņi negribējuši ne valsti, ne tautu. Tiesā atvainojās. Ar karoga īpašnieci salīga mieru un kompensēja viņai radīto skādi 50 eiro un pat kopā nopozēja bildei “Latvijas Avīzei”.

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Siguldas novada pašvaldība cer izsolīt zemi viesnīcas būvēšanai pilsētā
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferis Rīgā cenšas piekukuļot netrafaretā ceļu policijas auto ekipāžu
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
14 stundas