×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

Karognesēji un karognesējas no visas pasaules


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Olimpisko spēļu atklāšanas parādē rītvakar vismaz četru valstu delegāciju priekšgalā ar karogu soļos pa tenisa pasaules pirmā lieluma zvaigznei. 
Būtu vēl vairāk, taču spānis Rafaēls Nadals atsacījies no līdzdalības ne vien parādē ar karogu, bet arī tenisa turnīrā, jo nav paspējis izārstēt savainoto ceļgalu.

Šveices karogs trešo reizi piedāvāts Rodžeram Federeram, bet viņš atteicās par labu Staņislasam Vavrinkam, ar kuru kopā pirms četriem gadiem izcīnīja olimpisko zeltu dubultspēlē. Serbijas karogu nesīs Novāks Džokovičs, Krievijas – Marija Šarapova, Polijas – Agneška Radvanska. Olimpiskajā tenisa turnīrā viņa startēs kopā ar savu jaunāko māsu Uršulu.

Dienvidāfrikas Republikas karognesēja būs skandalozā Kastera Semenja, kura pirms trim gadiem pasaules čempionātā Berlīnē uzvarēja 800 m skrējienā un pēc tam ilgi bija pakļauta aizdomām, ka patiesībā ir vīrietis, nevis sieviete. Pirmo reizi sievietei atļauts nest Kataras karogu. Bahija al Hamada pērn Arābu valstu sporta spēlēs izcīnījusi trīs zelta un divas sudraba medaļas šaušanā un tāpat kā Latvijas deviņkārtējais olimpietis Afanasijs Kuzmins uz Londonu dosies pēc Starptautiskās olimpiskās komitejas speciāla ielūguma. Ar Vācijas karogu parādē soļos lauka hokeja izlases uzbrucēja Nataša Kellere, kura olimpiskajās spēlēs startēs jau piekto reizi un 2004. gadā no Atēnām atgriezās ar zelta medaļu. Olimpiskie čempioni lauka hokejā ir arī Natašas divi brāļi, vectēvs – vicečempions. Vēl nav zināms, vai savas valsts karogu nesīs vēl kāds pludmales volejbolists, vai vienīgi Mārtiņš Pļaviņš.

Londonas olimpiskās metro kartes veidotāji atvainojušies leģendārās holandietes Fanijas Blankersas-Koenas tuviniekiem par paviršību, pārpratuma dēļ viņas vārdu nepiešķirot kādai no metro stacijām, kas uz olimpisko spēļu laiku tiks pārdēvētas, lai atgādinātu par visas pasaules sporta slavenībām. Kļūme jo nepatīkama tādēļ, ka Blankersa-Koena savas četras olimpiskās zelta medaļas 100 m, 200 m, 80 m barjerskrējienā un 4 x 100 m stafetē izcīnījusi tieši Londonā, kur spēles iepriekšējo reizi notika 1948. gadā. Tagad pārpratums novērsts. “LA” jau ziņots, ka Jāņa Lūša vārdu Londonā ieguvusi metro stacija Ruislipa, Uļjanas Semjonovas – Centrālā Finčlija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+