×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Biedrība aicina tiesvedībā par valsts karoga izkāršanu aizstāvēt Latvijas simbolus (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Biedrība “Latvijas karogs” vērsusies pie Valsts prezidenta, Satversmes tiesas un Saeimas Juridiskās komisijas ar lūgumu izmantot savas pilnvaras, lai tiesvedībā par karogu brīvprātīgu vai piespiedu izkāršanu aizstāvētu Latvijas valsts pamatvērtības un simbolus.

Savā vēstulē biedrība atgādina, ka Latvijas karogs ir viens no Latvijas kā nacionālas valsts simboliem un tā statuss ir nostiprināts Satversmes 4. pantā, ko iespējams grozīt tikai tautas nobalsošanā. Vēstules autori norāda, ka karogs gluži tāpat kā demokrātiskā iekārta un teritoriālā vienotība ir valsts pamatvērtības un šo pamatvērtību aizsardzība ir sabiedrības interesēs.

“Vārda brīvība nav absolūta, tādēļ gadījumos, kad tā ir vērsta pret mūsu valsts pamatvērtību, demokrātiskās iekārtas vai teritoriālās vienotības graušanu, tā var tikt ierobežota. Pienākums novietot karogu svētku dienās ir uzskatāms par loģisku un samērīgu demokrātiskas un nacionālas valsts pilsoņa pienākumu cienīt mūsu pamatvērtības un aizsargāt tās. Šāds pienākums neierobežo pilsoņu tiesības paust savu viedokli jebkurā jautājumā un nevar tikt uzskatīts par vārda brīvības ierobežojumu. Līdzīgi kā pienākums dienēt savas valsts obligātajā militārajā dienestā netiek uzskatīts par personas brīvības ierobežojumu, bet gan par pienākumu kalpot savas valsts drošībai,” teikts vēstulē.

“LA” jau rakstīja, ka juriste Solvita Olsena vērsusies Satversmes tiesā (ST), pieprasot atzīt par antikonstitucionālām likuma normas, kas uzliek par pienākumu noteiktos datumos izkārt valsts karogu. Viņasprāt, šāds pienākums ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto vārda brīvību. Lietas izskatīšana varētu sākties jūnijā. ST arī pieprasījusi parlamentam, kā apstrīdētā likuma autoram sniegt savu vērtējumu. Saeimas Juridiskais birojs pašlaik gatavo skaidrojumu.

Biedrības “Latvijas karogs” pārstāvis Rihards Kols pauž neizpratni par juristes rīcību. Viņaprāt, Latvijas karoga pacelšana ir goda un cieņas jautājums, kas katram Latvijas iedzīvotājam būtu jāievēro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Muļķības! Karoga izkāršanas apstrīdēšana ir arī Latvijas valsts pamatvērtību apstrīdēšana. Absolūtās brīvības sludināšana, tādas brīvības pieprasīšana, kurai nav pienākumu un atbildības pret valsti.Tādas kārtības iedibināšana valstī, kur ir tikai tiesības. Viena no informatīvā kara pazīmēm, lai uzspļautu Latvijas valstij un tās simbolam – karogam! Un šī lielā “pseidobrīvības “cīnītāja kā padomju juriste to lieliski saprot.

 2. Piespiedu kartas patriotisms 4 Atbildēt

  man ir tik grūti šeit, Latvijā, bet projām nebraukšu.
  Ko es tai parašā darīšu?
  Esmu plebejs šeit pēc sajūtām, tur es būšu vienkāršs mēsls, kuru aizsūtīs mēslot jau tā trekno Ukrainas zemi.
  Man bail.

 3. Piespiedu kartas patriotisms Atbildēt

  Nekam neder un ir pretiedarbigs jo tas neveicina ne cienu ne milestibu pret valsti. To visu jasak no bernu dienam, no milestibas ar cienu pret tuvakiem, ar tautas etiskam un garigam vertibam… Ari bernudarza to jarada, jamaca un tad skola …. Ar cienu pret sevi un savu tuvako… Ar cienu pret savu valodu un savu pagatni. Ja… Var jau ar likumu meginat piespiest bet labak ir ar brivpratigu personigu piemeru. Mes esam garigi loti bagata tauta bet sobrid to nemaz neredzam, cik apskauzami bagats ir musu mantojums.

Draugiem Facebook Twitter Google+