Latvijā
Novados

Karostas ziemeļu mola sakārtošanā Liepājā ieguldīs 75 000 eiro1


Liepājas ostas ziemeļu mols Karostā. Arhīva foto.
Liepājas ostas ziemeļu mols Karostā. Arhīva foto.
Foto – LETA/Gatis Dieziņš

Liepājas pašvaldība veic Karostas mola teritorijas labiekārtošanas darbus, ceturtdien intervijā “Rietumu radio” pavēstīja Liepājas Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (“Liepājas Partija”).

Viņš skaidroja, ka Karostas ziemeļu mols kādreiz bija slēgta, militāra teritorija. Teritorijā līdz šim bija vecie pamati, kas palikuši pāri no kādreizējām padomju armijas militārajām būvēm. “Šobrīd tiek pakāpeniski novākti būvgruži un celtnes, kurām bija militāri nolūki un, kuras vairs nav vajadzīgas. Ziemeļu mola teritorija pakāpeniski tiek labiekārtota. Blakus izveidota arī kafejnīca, kur vērot fantastiskus skatus,” pauda Sesks.

Pēc viņa teiktā, blakus esošās teritorijas tiek atbrīvotas perspektīvām autostāvvietām, jo šo teritoriju apmeklē arvien vairāk dabasskatu baudītāju. “Tiks pievilktas komunikācijas, ūdensvads un kanalizācija, lai varētu uzstādīt jaudīgākus sanmezglus kafejnīcas un mola apmeklētājiem. Šī veidojās par labiekārtotu vidi, soli pa solim paplašinās piedāvājums. Šī gada darbi tiks paveikti tā, lai kafejnīcai nodrošinātu ūdens un kanalizācijas pieslēgumus un kafejnīca varētu sniegt plašāku piedāvājumu tās apmeklētājiem. Šie darbi jau notiek,” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs.

Stāvlaukuma uzlabošanai pie Ziemeļu mola, ūdensvada un kanalizācijas ievilkšanai un tualešu ierīkošanai šogad Liepājas pašvaldība atvēlēs 75 500 eiro.

Saistītie raksti

Komentējot paplašinātās autostāvvietas izveidi, Sesks norādīja, ka darbs tiks paveikts soli pa solim. “Viens ir tas, ka jānovāc liekais un otrs, ka jāizveido jaunais. Ir jau pietiekoši daudz stāvvietu, bet, protams, tās vēl var paplašināt,” teica Sesks, uzsverot, ka teritorijas izmantošanā pašvaldībai jāsadarbojas ar komersantiem.

“Pašvaldības uzdevums ir izveidot atbilstošu infrastruktūru, lai privātie uzņēmēji var attīstīt savus piedāvājumus, kā kafejnīcas vai citus tūrisma piedāvājumus, izīrēt ūdenstransportu, makšķeres vai ko citu. Tā ir ļoti simpātiska iniciatīva, ko paveikuši ļaudis, kas šajā teritorijā ar dažādiem ūdens sporta pasākumiem nodarbojas. Jaunizveidotā kafejnīca ir tieši laikā un vietā. Ja notiek tālāka attīstība, tas jau ir ļoti apsveicami,” trica Sesks.

LA.lv