×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. jūlijs, 2013
Drukāt

Karro finišē desmitniekā

Foto - Mārtiņš JankovskisFoto - Mārtiņš Jankovskis

Motokrosa pasaules čempionāta posmā Ķegumā savu šosezon labāko rezultātu sasniedza Matīss Karro (attēlā), bet ekipāžu sacensībās Francijā brāļi Daideri kopvērtējumā atgriezās otrajā vietā.


Trasi izbrauc galvā

Matīss Karro pirmo reizi šovasar finišēja MX1 klases pirmajā desmitniekā, kas Ķegumā viņam izdevās otrajā braucienā. “Vakarā pirms sacensībām pārdomāju trasi, lai novērstu kļūdas un būtu ātrāks. Starts pirmajā braucienā bija labs, taču nevarēju dabūt ātrumu un savu ritmu. Turējos ap 13. vietu, beigās palaidu garām trīs sāncenšus un finišēju 16. vietā, ar ko, protams, nebiju apmierināts. Pirms otrā brauciena vēlreiz galvā izanalizēju trasi, un šoreiz tas palīdzēja. Starts bija labs, visu braucienu turējos ap desmito vietu, ko beigās arī noturēju. Šoreiz bija gan ātrums, gan labs ritms. Paldies manai komandai un visiem latviešu faniem, bez kuriem būtu grūti sasniegt tik labu rezultātu,” savu veikumu komentē Matīss Karro.

Ķegumā otrajā braucienā pie ieskaites punktiem tika arī Augusts Justs un Ivo Šteinbergs, ieņemot attiecīgi 18. un 20. vietu. Latvijas čempionam Dāvim Līvam 21. vieta jeb pirmā zem punktu guvēju svītras, Dāvim Ivanovam – 24. Uzvarēja un Latvijas “Grand Prix” ieguva itālis Antonio Kairoli, tikpat punktu (47) un otrā vieta pirmā brauciena uzvarētājam Kenam de Dijkeram no Beļģijas, trešais – viņa tautietis Klemāns Desaijs.

Jau rīt Karro, brāļi Justi, Līvs un vēl daži mūsu motokrosa meistari kopā ar vairākiem citiem pasaules čempionāta dalībniekiem ikgadējā Simerpalu motokrosā Igaunijā cīnīsies par Vaino Leoka piemiņas kausu. Čempionāts turpināsies šonedēļ Somijā.

 

Latviešu 
pilns pjedestāls

Kalnainajā Ifendī trasē Francijā, kur motokrosa ekipāžu pasaules čempionāts notika pirmo reizi, uzvarēja holandietis Etjēns Bakss un piebaldzēns Kaspars Stupelis, Jānis un Lauris Daideri kopvērtējumā pakāpās uz otro vietu, un latvieši stāvēja uz goda pjedestāla visiem trim pakāpieniem. Kritienu un savainojumu dēļ sezonas pirmajā pusē novārdzinātie Bakss un Stupelis septītajā posmā bija perfekti, uzvarot abos braucienos. Otro vietu ieguva Jans Hendriks un Elvijs Mucenieks trešo – brāļi Daideri ar divām ceturtajām vietām braucienos.

Pasaules čempionāta līderi Bens Adriansens un Bens van den Bogārts šoreiz finišēja otrie un septītie, tomēr viņu pirmā vieta kopvērtējumā pagaidām šķiet droša. Taču motokrosā situācija mainās zibenīgi. Francijas labākā ekipāža Valentīns Žirū un Nikolā Musē mājas trases malā palika ar skābjiem ģīmjiem un salauztu tehniku, ko tūdaļ izmantoja Daideri, pakāpjoties uz otro vietu. Cīņai par medaļām ir gatavas arī Hendriksa un Baksa ekipāžas. Diemžēl pirmajā braucienā bez punktiem palika Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks. Otrajā braucienā viņiem piektā vieta, kopvērtējumā – atkāpšanās uz septīto.

Pasaules čempionāta nākamais posms 21. jūlijā notiks Štrāsbesenbahas trasē Vācijā. Pēc tam ekipāžas dosies uz Baltiju, kur 4. augustā tās Igaunijā gaidīs Kivioli trase un 11. augustā – Ķegums.

 

MOTOKROSS

PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS

MX1 klase: 1. A. Kairoli (Itālija) 514, 2. G. Pulēns (Francija) 432, 3. K. Desaijs (Beļģija) 414, 18. M. Karro 85, 20. A. Justs 47, 32. D. Ivanovs 11, 49. I. Šteinbergs 2.

MX2 klase: 1. Dž. Herlings (Nīderlande) 542, 2. H. Tiksjē (Francija) 403, 3. H. Butrons (Spānija) 353, 36. R. Justs 7.

Ekipāžas: 1. B. Adriansens/B. van den Bogārts (Nīderlande/Beļģija) 311, 2. J. un L. Daideri (Latvija) 239, 3. V. Žirū/N. Musē (Francija) 217, 
4. J. Hendriks/E. Mucenieks (Beļģija/Latvija) 216, 5. E. Bakss/K. Stupelis (Nīderlande/Latvija) 204, 6. Dž. van Dēle/T. Smeininks (Beļģija) 170, 7. M. Rupeiks/H. Kurpnieks (Latvija) 170, 21. A. un G. Sīļi (Latvija) 32.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+