Karro krīt arī Bulgārijā, tomēr visi kauli veseli
 0

Matīss Karro motokrosa pasaules čempionāta (PČ) otrajā posmā Bulgārijā atkal bija gana ātrs, lai MX1 klasē finišētu pirmajā desmitniekā, taču ieceres izjauca kārtējais kritiens.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Sevļevo trase, kurā Matīss iepriekšējā sezonā guva savainojumu, nebija veiksmīga arī šoreiz. Pirmajā braucienā viņš izcīnīja 17. vietu, otrajā cīnījās par iekļūšanu labāko desmitniekā un bieži parādījās televīzijas ekrānos ne tikai tādēļ, ka Matīsa ķiverei bija piestiprināta TV kamera. Brauciena beigu daļā viņš bija astotais. Līdz finišam bija atlicis veikt vien pāris apļu, kad kādā no tramplīniem Karro aizskāra trases malā novietotās salmu ķīpas un krita. Kauli veseli, taču pamatīgi sasista galva, tādēļ Matīsam kādu laiku būs vajadzīgs miers. Pagaidām nav skaidrs, vai viņš šonedēļ piedalīsies PČ trešajā posmā Fermo trasē Itālijā.

Bulgārijā pirmajā braucienā izcīnītie četri punkti Karro ļāva ieņemt 21. vietu posmā, sezonas kopvērtējumā viņam 17. vieta. Citi latvieši pie ieskaites punktiem netika. Pirmajā braucienā Augusts Justs, Ivo Šteinbergs un Kristers Teko bija pēdējie no finišējušajiem (26., 27. un 28. v.), bet otrajā līdz galam aizbrauca vienīgi Justs (22. v.). Sevļevo uzvarēja Gotjē Polēns (Francija), kopvērtējumā līderis ir Antonio Kairoli (Itālija).

MX2 klasē otrajā posmā pēc kārtas punktos iebrauca Roberts Justs, finišējot 24. un 20. vietā Dāvis Ivanovs – 27. un 24. Uzvarēja anglis Tomijs Sērle, kopvērtējumā pirmais ir holandietis Džefrijs Herlins, Justam 20. vieta, Ivanovam – 31.

Šileika uzvar Vilandē

Baltijas jūras valstu motokrosa Izaicinājuma kausa izcīņas otrajā posmā Igaunijā trasē netālu no Vilandes 85 kub. cm klasē uzvarēja Tomass Šileika. Viņš bija ātrākais pēdējos divos no trim braucieniem, ikreiz pārspējot somu Miro Sihvonenu. Arī pirmajā braucienā Šileika bija līderis, taču aizķeršanās aiz pakrituša sāncenša deva tikai sesto vietu, tādēļ cīņa par uzvaru kopvērtējumā izvērtās ļoti sīva. Klasē “Open” visos trīs braucienos pirmais finišēja mājinieks Gerts Krestinovs, Toms Macuks kopvērtējumā ieņēma otro vietu, Dāvis Līvs – ceturto. MX2 klasē Kārlis Sabulis pirmo braucienu pabeidza trešais, bet turpmākajos netika līdz finišam.

Eiropas motokrosa čempionātā 65 un 85 kubikcentimetru klasēs šogad vispirms sacensības notiek četrās zonās un no katras finālam kvalificējas pa desmit labākajiem motobraucējiem. Ziemeļaustrumu zonas pirmajā posmā Krasnodaras novadā (Krievija) Rainers Žuks 65 kub. cm klasē izcīnīja septīto un 11. vietu, Valteram Loginam 14. vieta otrajā braucienā. 85 kub. cm klasē Kristers Drevinskis finišēja trešais un piektais, trešo vietu ieņemot arī posmā. Čempionāts turpināsies šonedēļ Kijevā (Ukraina). Sezonas turpinājumā, kad sacensības notiks tuvāk mājām, tostarp Lietuvā un Igaunijā, tajās piedalīsies vairāk latviešu.

Arī ekipāžas

Vācijas čempionāta trešajā posmā Aufenavas trasē Jānis un Lauris Daideri izcīnīja trešo vietu (braucienos 3. v. un 2. v.), kopvērtējumā nostiprinoties līderu pozīcijas – 144 punkti, par 30 vairāk nekā tuvākajiem sekotājiem. Nīderlandes čempionāta līderiem Etjēnam Baksam un Kasparam Stupelim šoreiz neveicās Sentizidorhēvē. Braucienos viņi finišēja septītie un otrie, posmā – trešie, turklāt Kaspars pamatīgi sasita kāju. Karlo van Dujnhovenam šajā čempionātā palīdz Māra Rupeika līdzbraucējs Elvijs Mucenieks. Viņiem abos braucienos ceturtā vieta, bet uzvarēja Daniels Vilemsens ar Keniju van Gālenu. Četru posmu kopvērtējumā Baksa ekipāžai ir 379 punkti, Vilemsenam – 359.