Karro otrajā desmitā, Jonass sāk ar 12. vietu 0

Pasaules čempionāta motokrosā ceturtajā posmā Trentino trasē Itālijā no latviešiem atsevišķā braaucienā visaugstāko vietu izcīnīja Pauls Jonass MX2 klasē, savukārt Matīsam Karro MX1 klasē divreiz vieta otrajā desmitā un punktu ziņā sezonas veiksmīgākais posms.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Ja iepriekšējos posmos MX1 klasē Matīsam Karro padevās pa vienam ļoti veiksmīgam braucienam, tad Trentino trasē stabili bija abi. Divas vietas otrajā desmitā – braucienos attiecīgi 13. un 14. – kopvērtējumā deva sezonas lielāko punktu summu (15) un 13. vietu posmā. Augusts Justs pirmajā braucienā finišēja 23. vietā, otrajā izstājās un palika bez ieskaites punktiem. Par posma uzvarētāju kļuva Sirils Desallē no Beļģijas, arī nākamajās vietās beļģi Jans van Horebēks un Kevins Strijbos. Mājinieku favorīts Antonio Kairoli šoreiz tikai piektais, taču saglabāja kopvērtējuma līderpozīcijas. Matīss Karro ar 43 punktiem pakāpies uz 17. vietu un apsteidzis igauni Tanelu Leoku, Augusts Justs ar desmit punktiem atkāpies uz 22. vietu.

MX2 klasē pirmo reizi startēja Pauls Jonass un pirmajā braucienā izcīnīja augsto 12. vietu. Diemžēl otrajā braucienā sanāca pamatīgs kritiens, izstāšanās, mediķu apmeklējums un sasista roka. Arī Roberts Justs pie ieskaites punktiem par 16. vietu tikai pirmajā braucienā, otrajā izstājoties. Par posma uzvarētāju kļuva holandietis Džefrijs Herlings un kopvērtējumā pakāpās uz trešo vietu, no līdera šveicieša Arno Tonusa atpaliekot par desmit punktiem. Roberts Justs ar 25 punktiem ir 21. vietā, Pauls Jonass ar deviņiem punktiem 24. vietā.

Turpat Trentino notika Eiropas čempionāta pirmais posms 125 kub.cm klasē. Tomass Šileika abos braucienos finišēja 11. vietā, kopvērtējumā nopelnot 20 punktus un desmito vietu.  Abus braucienus uzvarēja holandietis Davids Potjess.

Pasaules čempionātā ekipāžām pirmajā posmā Osā (Nīderlande)  uzvarēja Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis, braucienos izcīnot trešo un pirmo vietu. Divu braucienu summā viņi par punktu apsteidza pasaules čempionus Benu Adriansenu un Benu van den Bogārtu, trešajā vietā Jans Hendriks un Elvijs Mucenieks. Šosezon trasē atkal ir desmitkārtējais pasaules čempions Daniels Vilemsens, viņš kopā ar Robiju Baksu uzvarēja pirmo braucienu, bet palika bez punktiem otrajā. Bez savas ekipāžas nepalika arī Latvija – Modris Štelle un Artūrs Linters abos braucienos izcīnīja 23. vietu.

Baltijas jūras izaicinājuma kausa izcīņas posms Ķegumā atklāja motokrosa sezonu pašu mājās. Prestižākajā Open klasē pirmo vietu izcīnīja Dāvis Ivanovs. Viņš uzvarēja pirmajos divos braucienos un trešajā varēja atļauties piekāpties otro vietu izcīnījušajam igaunim Indrekam Mjagi. Dāvim Līvam neveiksmīgs bija pirmais brauciens, taču otrā un trešā vieta nākamajos sacensību beigās ļāva kāpt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena. Vecmeistars Lauris Freibergs palika ceturtajā vietā.

MX2 klasē pēc līdzīgas formulas – divas uzvaras un otrā vieta – pirmajā vietā Kārlis Sabulis. Tālāk soms Aki Manninens un Kristers Drevinskis. 85 kub.cm klasē labākais no latviešdiem Rainers Žuks palika ceturtais, uzvarot igaunim Tamuram Talviku. Arī 65 kub.cm klasē mūsējie uz goda pjedestāla netika, tā pakājē paliekot Kristianam Freimanim.