Motoru sports

Karro sezonas beigās cer iekrist acīs lielajām komandām 0

LETA

Latvijas labākais motokrosa braucējs Matīss Karro sezonas beigu daļā cer nostabilizēties pasaules čempionāta labāko desmitniekā, kas palīdzētu iekrist acīs lielajām komandām.

Izārstējis divas šosezon piedzīvotās traumas, Karro aizvadītajā nedēļas nogalē startēja pasaules čempionāta posmā, kas risinājās Ķeguma trasē, otrajā braucienā finišējot desmitais, kas ir viņa labākais rezultāts šosezon.

“Šajā sezonā pirmoreiz izdevies finišēt desmitniekā, par ko esmu priecīgs. Tas tagad jāieraksta atmiņā, un, cerams, arī nākamajās sacensībās varēšu ierindoties pirmajā desmitniekā,” sarunā ar aģentūru LETA teica Karro, kurš par sasniegto rezultātu bija tiešām priecīgs.

“Traumu dēļ gan Anglijas čempionātā, gan arī pasaules ieskaitē kopvērtējumā neko vairs nevaru paveikt, tāpēc koncentrējos uz katru posmu, lai uzrādītu pēc iespējas labākus rezultātus un cilvēki mani ievērotu,” stāstīja sportists. “Pasaules čempionāta posmos gribētos stabili finišēt desmitniekā, tad arī būtu pārliecība par sevi.”

Karro jau otro gadu pēc kārtas pārstāv Anglijas komandu STR KTM un šosezon arī saņem lielāku atbalstu no KTM rūpnīcas. Līgums ar vienību noslēgsies pēc šīs sezonas.

Motokrosists stāstīja, ka par labu nāks arī tas, ka vasaras vidū viņš veselu mēnesi var dzīvot mājās, jo citas sezonas tā nenotiek.

“Parasti kā janvārī dodos prom, vasarā atbraucu tikai uz nedēļu. Savukārt tagad mājās būšu mēnesi, jo sacensības ir tuvākajā apkārtnē, tāpēc bāzējos Latvijā – pirms nedēļas izlidoju uz Zviedriju, tagad bija Ķegums, nākamnedēļ sekos Somija, bet pēc tam Superkauss Igaunijā,” teica sportists. “Padzīvošos pa mājām, uzņemšu pozitīvu enerģiju, satikšu draugus, izvedīšu savus suņus pastaigā un nedaudz atpūtīšos. Tas viss nāks par labu.”

Kā ziņots, Karro atzina, ka organizatoriskajā ziņā Ķeguma trasi varētu likt pasaules čempionāta labāko vidū.

“Šī ir viena no grūtākajām pasaules čempionāta trasēm, jo ir liels ātrums un bedrēm – asas malas. Lielajās taisnēs, kur citās trasēs braucēji parasti atpūšas, šeit ir sataisīti viļņi. No organizatoriskā viedokļa var teikt, ka šī trase stabili ir pirmajā pieciniekā, ja ne trijniekā – ne velti pie mums 2014.gadā tiks rīkots Nāciju kauss. Šī trase ir sevi pierādījusi,” pauda Karro.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MX1 klasē Karro pēc 11 posmiem ar 85 punktiem saglabājis 18.vietu.

LA.lv