×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Karro trenējas Spānijā


Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas labākajam motokrosa braucējam Matīsam Karro iepriekšējā sezona savainojumu dēļ aprāvās pusceļā, tādēļ nākamajai viņš gatavojas ar divkāršu sparu.


Kamēr aiz mūsu logiem valda janvāra spelgonis, Matīss ar savu komandu “STR KTM” jau darbojas treniņu nometnē Spānijā. Par spīti pērnās sezonas savainojumiem, komandas vadītāji novērtēja latvieša darba spējas un talantu, jau augustā piedāvājot līgumu 2013. gada sezonai. Tobrīd vēl tikai runāja, bet pašlaik jau ir skaidrs, ka komanda spērusi vēl vienu soli motokrosa elites virzienā. Karro komandas biedrs būs spāņu motobraucējs Džonatans Baragans, kurš 2008. gada pasaules čempionātā izcīnīja ceturto vietu MX1 klases kopvērtējumā. Tomēr par vērienīgāko darījumu kļuvusi līguma parakstīšana ar desmitkārtējā pasaules čempiona Stefana Everta tēvu Hariju Evertu, kurš būs komandas treneris visu sezonu. Tātad Matīsam radusies iespēja strādāt kopā ar vienu no pasaulē izcilākajiem motokrosa speciālistiem, savukārt komandai droši vien būs daudz ciešākas attiecības ar KTM rūpnīcu.

“Piedzīvojis savainojumu, biju emocionāli iztukšots, jo nevarēju vairs nodarboties ar motokrosu un citām sporta aktivitātēm. Turpināju ārstēties. Prognozes sākumā bija tādas, ka tikai janvārī varēšu atsākt treniņus, taču priekšpēdējā vizītē ārstam izlūdzos, lai atļauj man iet pie fizioterapeita, ko viņš arī atļāva. Devos pie Raivja Aršauska, kurš man ļoti daudz palīdzēja. Varu teikt, ka šobrīd jūtos par 110 procentiem gatavs, bet tikai laiks parādīs, kā būs trasē,” par ilgo atveseļošanos stāsta Matīss Karro. Tāpat kā iepriekšējās sezonās pirmo fiziskās sagatavošanās darbu viņš paveica pasaules vicečempiona ekipāžu motokrosā Kaspara Stupeļa vadībā, lielāko uzmanību pievēršot slēpošanai.

“Decembrī kopā ar Kasparu Stupeli un vēl dažiem devos uz treniņiem Zviedrijā, kur aizvadījām divas nedēļas. Strādājām daudz, pavisam noslēpoju laikam 400 kilometrus. Arī atgriežoties Latvijā, turpināju slēpot, pieveicu vēl apmēram 250 km. Nevaru vien sagaidīt, kad atkal varēšu sēsties motociklā. Februārī sāksies treniņsacensības un jau marta sākumā – pasaules čempionāts.” Pārmaiņas arī tehnikas ziņā, jo Matīsam būs jāpierod pie lielāka motocikla. Pērn tas bija ar motora tilpumu 350 kubikcentimetri, šogad – 450.

Pasaules čempionāta pirmie divi posmi būs 2. martā Katarā un 10. martā – Taizemē. Kā jau ierasts, sezonas lielākā daļa tiks aizvadīta Eiropā, bet maijā motosportisti dosies pāri okeānam uz Brazīlijas un Meksikas posmiem. Komanda “STR KTM” plāno piedalīties visos posmos. Iepriekšējā sezonā Matīss Karro startēja tikai septiņos posmos, sakrāja 122 punktus un ieņēma 17. vietu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+