Karro triumfē Latvijas čempionātā Aizputē 0

Kādreiz kāds labums no biežajām lietavām Anglijā tiek arī mūsu motokrosa līdzjutējiem, kuru dēļ iepriekš neplānots starts Latvijas čempionāta posmā iznāca Matīsam Karro.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Matīss Karro aizvadītās nedēļas nogalē gatavojās startam Lielbritānijas čempionāta posmā Fokshilas trasē, taču lielo lietavu dēļ sacīkstes tika atceltas. Bija vēl laiks paspēt uz sauso un saulaino dzimteni, uz Latvijas čempionāta pirmo posmu Misiņkalna trasē Aizputē. Karro, neraugoties uz ceļa nogurumu, trasē brauca ļoti pārliecinoši un uzvarēja abos braucienos. Par otro vietu cīņa izvērtās daudz sīvāka, kurā Dāvis Ivanovs pārspēja pasaules čempionātā regulāri startējušo Augustu Justu. Tālāk igaunis Lauri Lehtla, Dāvis Līvs un Lauris Freibergs. Aiz 13. vietas gan varēja vilkt strīpu – dalībnieku skaits MX1 klasē visai bēdīgs.

MX2 klasē ar favorītu viss bija skaidrs – tas bija gandrīz vietējais, kalvenietis Pauls Jonass. Intrigu pasaules junioru čempions sagādāja pats, pirmā brauciena otrajā aplī piedzīvojot kritienu un konkurentus palaižot tālu priekšā. Visus noķert neizdevās, priekšā palika Roberts Justs un Kārlis Sabulis. Otrajā braucienā gan uzvara un otrā vieta kopvērtējumā. Uz augstākā goda pjedestāla pakāpien Justs, uz zemākā Sabulis, aiz tā igauņi Erki Kahro un Ansdre Parks, kā arī Tomass Šileika.

85 kub.cm klasē pirmajā trijniekā Rainers Žuks, Meiko Vetiks un Artjoms Trofimovs, senioru klasē Leons Kozlovskis, Mareks Strauss un Jurijs Kovgers.

Jānis Daiders uzvar, Lauris Daiders 15 mēnešus trases malā

Ekipāžu klasē starta rūciens bija pamatīgs, starp 23 pieteiktajām ekipāžām tikai astoņām pie stūres bija Latvijas braucēji. Savās pirmajās šīs sezonas sacensībās uzvarēja Jānis Daiders, kuram motociklu trasē palīdzēja noturēt Mārtiņš Antrons.

Bet Jāna brālis Lauris bija trases malā un tā tas būs visu šo sezonu. Kā zināms, pērn Laura Daidera organismā tika atrasta aizliegtā viela klenbuterols. Viņnedēļ Starptautiskā motosporta federācija (FIM) beidzot pieņēma lēmumu šajā lietā, piešķirot Laurim Daideram 15 mēnešu diskvalifikāciju. Tās darbības sākums ir datēts ar 2013. gada 31. augustu.

Pirmajā braucienā otro vietu izcīnīja Modris Štelle un Artūrs Linters, taču otrajā palika bez ieskaites. Kopvērtējumā viņu 10. vieta tik un tā bija otra labākā starp Latvijas ekipāžām, bet uz goda pjedestāla otrā un trešā pakāpiena šoreiz kāpa Igaunijas ekipāžas Variks/Koivs un Sonns/Koivs.

Latvijas čempionāta otrais posms notiks 29. jūnijā Viļakā, bet jau 1. maijā Superkausa sezonas pirmais posms Valmierā ar labāko Latvijas motokrosa solo klašu braucēju piedalīšanos.