×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. septembris, 2014
Drukāt

Karro un Jonass triumfē Cēsīs

foto: Bavo Swijgersfoto: Bavo Swijgers

Latvijas čempionāta trešajā posmā motokrosā Cēsīs bija ieradušies labākie pašmāju sportisti, MX1 un MX2 klasēs uzvaras izcīnot Matīsam Karro un Paulam Jonasam.

Cēsu posma organizatori ar Kristeru Serģi priekšgalā bija parūpējušies par kārtīgiem motokrosa svētkiem, turklāt ne tikai trases iekārtošanā, bet arī lieliska dalībnieku sastāva sarūpēšanā.

MX1 klasē galvenā cīņa tika gaidīta starp Baltijas labākajiem pilotiem Matīsu Karro un igauni Tanelu Leoku. Pirmā brauciena startu vinnēja Leoks, no otrā apļa vadībā bija Karro un savu vairs neatdeva. Igauņa sparu piebremzēja tehnikas problēmas, to dēļ izstāšanās un sestā vieta otrajā braucienā. Kārtīgu izrādi līdzjutējiem sagādāja Latvijas čempionāta līderis Dāvis Ivanovs. Viņš pirmajā braucienā no 17. vietas aizcīnījās līdz ceturtajai un Augustam Justam finišā piekāpās tikai 0,4 sekundes. Otrajā braucienā Ivanovs finišēja otrais un atkal aizraujošā cīņā – šoreiz 0,9 sekundes priekšā igaunim Laurim Lehtlam. Posma kopvērtējumā pirmais abus braucienus uzvarējušais Karro, otrais Lehtla, trešais Ivanovs. Latvijas čempionāta kopvērtējumā Ivanovam ir 129 punkti, Lehtlam 125, Justam 115, Karro 100, Dāvim Līvam 89, Laurim Freibergam 75.

MX2 klasē dalībnieku skaits (14) pie starta barjeras pašķidrs, toties kvalitatīvi to kompensēja Paula Jonasa trasē pasniegtā paraugstunda. Viņš otrās vietas ieguvēju igauni Erki Kahro braucienos apsteidza par attiecīgi 51 un 63 sekundēm. Posmā trešais Kristers Drevinskis, bet sezonas kopvērtējumā Jonasam ir 145 punkti, Kahro 117, vēl vienam igaunim Andre Parkam 105, Drevinskim 95, Robertam Justam 91.

Vēl viena fantastiskas izrāde līdzjutējiem bija ekipāžu klasē, kur Jānis Daiders un Ivars Skultāns abus braucienus sāka kā līderi, tomēr distances otrajā pusē par riteņa tiesu piekāpās igauņiem Keitam Varikam un Erki Koivam. Abu braucienu finišā abas ekipāžas bija līdzās, abas reizes igauņu pārsvars bija vien mirklis – 0,2 un 0,4 sekundes. Trešie abos braucienos vēl viena Igaunijas ekipāža Margo Sonns un Tanels Koivs. Tāds pat kā Cēsīs ar attiecīgi 142, 119 un 105 punktiem ir arī sezonas kopvērtējuma pirmais trijnieks.

85 kub.cm klasē uzvarēja igaunis Andreas Hīmjagi, otrais Rainers Žuks, trešais lietuvietis Arnas Milevičs; kopvērtējumā Žukam 144 punkti, Meiko Vetikam 109, Tomam Babrim 102. Kvadraciklu klasē Cēsīs labāko trijniekā Kristaps Veinbergs, Kaspars Kangurs un Agris Neija; kopvērtējumā līderpozīcijas saglabā Ralfs Reinfelds (130), tālāk Kangurs (101), Neija (98) un Veinbergs (94). Senioru klasē Cēsīs ātrākie bija Leons Kozlovskis, Raimonds Baltgalvis un Raivis Krastiņš.

Latvijas čempionāta pēdējais ceturtais posms 13. un 14. septembrī notiks “Ceļa ēzeļu” trasē Dobelē.

Eiropas čempionāta pēdējā posmā Morso (Dānija) kvadraciklu klasē uzvarēja Edgars Meņģelis, braucienos finišējot otrajā un pirmajā vietā. Sezonas kopvērtējumā tas ļāva pakāpties uz trešo vietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+