×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. jūnijs, 2013
Drukāt

Karro uzvar Īrijā, Jonass Nīderlandē, Šileika Igaunijā

foto - steveturnerracing.comfoto - steveturnerracing.com

Latvijas motokrosa solo klašu braucēji nedēļas nogalē svinējuši uzvaras Lielbritānijas, Nīderlandes un Igaunijas čempionātos, kamēr nevienam no mūsējiem neizdevās kāpt uz goda pjedestāla pasaules čempionāta sestajā posmā ekipāžām Genkas trasē Beļģijā.

Lielbritānijas čempionāta piektajā posmā Desertmartinas trasē Īrijā MX1 klasē Matīss Karro uzvarēja visos trīs braucienos. Pirmajos divos Matīsam tas izdevās pārliecinošā stilā, trešajā slapjajā trasē vajadzēja meistarības un aukstasinības apvienojumu. “Šodien es pārsteidzu pats sevi. Biju pārliecināts par veiksmīgu startu, tomēr šādos apstākļos slapjā trasē ir viegli pieļaut kļūdu un nokrist. Izdevās lieliski starti un par prieku trases malā atbalstošajiem Latvijas faniem, arī veiksmīgs rezultāts finišā,” sacīksti komentējis Matīss Karro. Savainojumu dēļ Karro piedalījies tikai trīs no pieciem posmiem, tādēļ kopvērtējumā ir ārpus labāko trijnieka.

Nīderlandes čempionāta posmā Markelo trasē 125 kub.cm klasē jauniešiem par posma uzvarētāju kļuva Pauls Jonass, braucienos viņam uzvara un otrā vieta. MX2 klasē Roberts Justs finišēja 8. un 10. vietā ; MX1 klasē Augusts Justs 7. un 10. vietā.

Igaunijas čempionāta posmā Tihemetsas trasē MX2 klasē junioriem dubultuzvaru izcīnīja Tomass Šileika, senioru klasē otrajā vietā Jurijs Kovgers.

Pasaules čempionātā ekipāžām sestajā posmā Genkas trasē Beļģijā nevienam no Latvijas sportistiem posma kopvērtējumā neizdevās kāpt uz goda pjedestāla, lai gan šādas iespējas bija. Jānis un Lauris Daideri pirmajā braucienā izcīnīja otro vietu, otrajā pirmos piecus apļus cīnījās par labāko sešnieku, taču nefinišēja un sezonas kopvērtējumā no otrās vietas atkāpās uz trešo. Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis otro vietu izcīnīja otrajā braucienā, taču tikai astotā vieta pirmajā braucienā šoreiz lika palikt pirmajiem aiz godalgotā trijnieka. Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks abus braucienus un posmu pabeidza piektajā vietā; Arnoldam un Gintam Sīļiem 17. un 12. vieta braucienos. Par posma uzvarētājus kļuva Bens Adriansens un Ben van den Bogārts, vēl vairāk nostiprinot savas līderpozīcijas. Nākamais pasaules čempionāta posms paredzēt 7. jūlijā Ifendī trasē Francijā.

 

PASAULES ČEMPIONĀTA EKIPĀŽĀM KOPVĒRTĒJUMS

1. Bens Adriansens/Bens van den Bogārts (Beļģija/Nīderlande) 275

2. Valentīns Žirū/Nikola Musē (Francija) 217

3. Jānis un Lauris Daideri (Latvija) 203

4. Jans Hendriks/Elvijs Mucenieks (Beļģija/Latvija) 174

5. Etjēns Bakss/Kaspars Stupelis (Nīderlande/Latvija) 154

6. Māris Rupeiks/Haralds Kurpnieks (Latvija) 154

21. Arnolds un Gints Sīļi (Latvija) 32

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+