×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Nauda aizsardzībai – gadiem uz priekšu. Vai pareizi? (6)

Foto-LETAFoto-LETA

“Es nezinu, ar kādiem ieročiem karos Trešajā pasaules karā, bet Ceturtajā karos ar akmeņiem un rungām.” Alberts Einšteins

Pagājšnedēļ bruņošanās, tas ir, valsts aizsardzības, mērķiem apsolīja pāri par pusotra simta miljonu eiro, bet ne tūlītējai izlietošanai, bet vairākiem gadiem uz priekšu. Varas realizētāji laikam domā, ka viņu rīcībā ir un būs tādas laika rezerves. Tā droši vien ir “vecā domāšana” laikā, kad visapkārt spriež un stāsta par pavisam citādiem karadarbības principiem. Krievijas bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieks armijas ģenerālis Valerijs Gerasimovs Krievijas kara akadēmijā uzzīmēja citādu ainu, uzsverot nemilitāros karadarbības paņēmienus, karu bez kara pieteikuma. Ģenerālis nemilitārās karadarbības metodes sagrupēja šādi: 1) politiskais un diplomātiskais spiediens; 2) ekonomiskās sankcijas; 3) politiskās opozīcijas veidošana; 4) opozīcijas spēku darbības; 5) militāri politiskās varas nomaiņa valstī. Šo darbību izpilde ir politiskās opozīcijas uzdevums – tā uzskata ģenerālštāba priekšnieks. Tātad tāds arī ir Latvijas prokrieviskās opozīcijas mērķis, pēc krievu militāro teorētiķu uzskatiem. Kā rīkosies Latvijas vara, Latvijas politiskie spēki, pirmsvēlēšanu laikā vēl nav pateikts. Vai no šādas atbildes (atbildēm) politiskie spēki izvairīsies arī savās 4000 burtu zīmju un citās deklarācijās? Kādas būs atbildes par iekšējo, nemilitāro drošību?

Nevar teikt, ka par šo tematu nebūtu spriests. Tā jau 2001. gadā Kārlis Streips pauda: “Ja reiz pienāktu brīdis, kad Krievija atsāktu agresīvu militāru uzmākšanos Latvijai, es neticu, ka es būšu pašā pirmajā lidmašīnā… Bet, ja būtu skaidrs, ka tā lieta neiet un Latvija kritīs zem Krievijas militārā papēža, es brauktu prom. Tas ir nešaubīgi. Un mēģinātu ņemt līdzi tik daudz cilvēku, cik es varu.”

Protams, tagad mēs esam zem NATO vairoga, sauks dažādu spēku runātāji. Tomēr vēl nesen mediji ziņoja, ka aptaujā atklājies, ka diezgan daudz iedzīvotāju brauktu prom uz ārzemēm. Cik Latvijas aizstāvju armijā un partizānu pretestības organizēšanai (ja to darīs), tas patlaban ir liels jautājums. Tie politdarbinieki, kas atbildīgi par karadienesta likvidēšanu, atkal pošas uz 12. Saeimu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. … Musu politikanu pasivitate un mikroskopiska pasaizsardzibas attistiba tikai padaris Bezabreni velreiz par citu armiju placdarmu …
    … To izsauks un panaks Bezabrenes drosibu institucijas nespeja reaget uz Latvijas krievu apvienibas, Zdanokas un Lindermani ar ekstremiem SX’iesiem maujot par izvarotam ‘cilvektiesibam’ (aktuali, valsts drosibas iestazu atbalstita un atlauta 5. kolonnas un to lidzskrejeju okupantu un kolonistu nekauniba pret Satversmi un nacionalas valsts kulturu … u.t.t. ).

  2. … un zemessargiem šaujamos atņēma un lika noliktavās, lai zaļajiem vīriņiem vieglāk savākt… Tāda ir aizsardzības stratē’ģija? Un ko darīs ar to naudu? taisīs sev%?

  3. Un tie politiķi (sk.pēdējo teikumu),kas atteicās no PSRS tankiem,kā arī politiķi,kas varētu tagad nopirkt lētāk ne sliktos M72 no Ukrainas?

  4. Vai tad mums būtu jāturpina dzīvot mānīgās ilūzijās un patieso stāvokli no tautas jāslēpj aiz IKP procentpunktiem,jābīda tikai steidzami padomes valsts uzņēmumos un jābūvē,bez VID pils,vēl akustiskā koncertzāle Daugavas vidū uz pāļiem un laikmetīgās mākslas muzejs ar veikaliem,restorāniem un brīnišķīgu skatu uz Daugavu? Esam taču nodzīvojušies tik tālu,ka Latvijā vairs nav palikusi neviena apavu fabrika un pat zābakus armijai esam spiesti pasūtīt
    ārzemēs! Ministrs publiski paziņo,lai taču mūsu 1000 miljonāri samet naudu pa visiem kopā vismaz viena moderna helikoptera iegādei! IIN taču viņiem par vienu procentu samazinājām!

  5. Ja ar valdības svētību zaharnijam uzdāvina 60 milj .nodokļu maksātāju naudu,ceļ no zelta tiltu un gaismas pili,taisa cirku ap KNAB un vilcienu iepirkumiem, veicina bezdarbu, emigrāciju un mirstību valstī…tad tāda valsts nav aizstāvēšanas vērta.

  6. Mums ir tik talantīgs aizsardzības ministrs! Iespējamajam agresaoram nemaz nav jādomā. Ministrs publiski paziņo, ka mēs esam bezspēcīgi pret helikopteru iebrukumu, bet Ostrova ir tik tuvu.

Draugiem Facebook Twitter Google+