×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Karš maina valsts budžetu. Saruna ar finanšu ministru Jāni Reiru (26)

Foto - LETAFoto - LETA

Kā Krievijas izraisītais karš Ukrainā ietekmējis Latvijas valsts ienākumus, nodokļu politiku un izdevumus? Ģeopolitiskās situācijas ietekmi uz valsts budžetu ar finanšu ministru Jāni Reiru “LA” redakcijā pārrunāja žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Ivars Bušmanis.

I. Bušmanis: – Ģeopolitiskās situācijas dēļ ir neplānoti zemāki ienākumi un neplānoti jauni izdevumi. Vai vidējā termiņa budžets ir jāpārstrādā un priekšvēlēšanu solījumi jāaizmirst?

Jānis Reirs: – Tas ir tikai normāli, ka valsts iet līdzi laikam un salāgo savas vajadzības ar iespējām. Pamatā tam ir ģeopolitiskie faktori, no kuriem mūs visvairāk ietekmē nestabilitāte investīciju jomā. Vislielākās investīcijas nāk no ES Kohēzijas fonda – apmēram 80% no investīcijām, kas mums šai periodā būs. Privātās investīcijas ir aizplūdušas, pareizāk sakot, nenāk tik aktīvi, cik mums gribētos. Turklāt mūs ietekmē ne tik daudz Krievijas uzliktais embargo, cik rubļa vājums, kas piespiež ražošanu pār­orientēt uz citiem tirgiem. Apbrīnoju uzņēmēju spēju pielāgoties un atrast jaunus eksporta tirgus šajā situācijā. Pateicoties viņiem, gada griezumā eksporta skaitļi nav cietuši, un mēs ceram, ka šogad tie pat pieaugs, it īpaši metālapstrādē, kur darbu atsācis “Liepājas metalurgs”. Krievijas un Ukrainas attiecību krīze ir pārtraukusi labo idilli, kad vairākus gadus pēc kārtas Latvijas ekonomika attīstījās ar 4 – 5% pieaugumu, vienmēr pārpildot budžetu.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Ne jau karš,bet "Vienotība"! Atbildēt

  Eiropas Savienībai pilnīgi pretējā nodokļu politika!

 2. Pašu ministri cel baumas par karu un ar to izraisa paniku iedzivotaju vidu’. Kad tas viss beigsies?MINISTRI kopa ar Straujumu pieversiet kaut nelielu uzmanibu Latvijas problemam,palidziet pensionariem,bezdarbniekiem.Jus jau visu iznicinajat,izpardevat, ko Padomju savienibas laika bija panakts.Nevis gatavojaties karot ar kaiminvalsti bet censaties noregulet attiecibas. Pateicoties Krievijai mes eksistejam.

 3. ir atraduši bubuli ar ko baidīt un tracināt tautu.

 4. 65% zemes Latgalē ir prihvatizējuši Dāni un jeņķi no ASV. Tātad aizsardzības būdžetam nepieciešamo naudu vajadzīgs plānot no zemes saimniekiem, nevis no represētiem, kuriem zeme nav atdota, jo bijuši tautas ienaidnieki!!!

 5. Vai tad Latvija KARS.

 6. – …kas liecina, ka degvielu tērē vairāk, bet nodokļos ienāk mazāk.

  – Iedzīvotājiem labi, bet budžetam slikti. Arī mazāki siltuma rēķini ir ieguvums iedzīvotāju maciņiem, bet zaudējums valsts budžetam.

  Tas ir VĀKS VISAM. Vai Latvijas spicē visiem viss kārtībā ar galvu?!

 7. Finanšu un Satiksmes ministrijām joprojām ir četri valsts sekretāra vietnieki!

 8. Valsts budžetu maina karš? Atbildēt

  2009.gadā,kad Jānis Reirs (JL),kopā ar pārējiem 13 “Jaunā laika” Saeimas frakcijas deputātiem vienoti,pat pārkāpjot Satversmi,nobalsoja par visu pensiju un bērnu pabalstu samazināšanu,nekāda kara nebija!

 9. Nemaz nezināju, ka mums te notiek kaut kāds karš. Mēs taču augam gudri! Kas mums Krievija un Ukraina, mēs taču esam varenās ES ekonomikas sastāvdaļa! Mums ar tiem nabagiem nemaz nav jārēķinās, mēs esam diži, mēs esm vareni, mūsu valsts iedzīvotāju iztikas minimums noteikts 128 eiro mēnesī!!!

 10. Ministram, protams, Krievijas embargo nerada zaudējumus, bet nabaga zemniekiem tie rada ļoti lielas galvassāpes par to, kā izdzīvot un turpināt dzīvot. Skumji, ka valdībā domā kā visur – ne mana cūka, ne mana druva.

 11. Saprātīga ministra iespaidu rada vienīgi veselības ministrs Beļēvičs!

 12. Zivs pūst no galvas Atbildēt

  Kāda ģeopolitiskā situācija ir traucējusi līdz šim,samazināt vismaz mazajai un nabadzīgajai Latvijai neatbilstoši lielo ministriju skaitu,tās apvienojot? Vai Latvijai ir obligāti nepieciešams uzturēt par trim ministrijām vairāk nekā Briselē(Beļģijā)? Pat Japānā,valstī ar 230 miljoniem iedzīvotāju ir tikai 11 ministrijas! Arī strādājošo skaits ministrijās,Latvijā nevis samazinās,bet palielinās.Piemēram,Finanšu ministrijā,tas no 2004. līdz 2014.gadam ir pieaudzis no 280 līdz 411,bet Ekonomikas ministrijā-no 189 lidz 211 strādājošajiem!
  Skat.”Birokrātija nemazinās,Ilze Šteinfelde,nra.lv,29.04.2014.

 13. Ar prieku izlasīju, ka finanšu ministrs ir pret krievu televīzijas kanālu. Lieliski.

 14. Valsts iet līdzi laikam?! Atbildēt

  Bet kāpēc valsts neiet līdzi Eiropas Savienībai savā nodokļu politikā?

 15. Kā gan savas vajadzības salāgot ar iespējam izdodas Itālijai,Spānijai,Portugālei un Grieķijai,saglabājot samazinātu PVN likmi pārtikai,attiecīgi 0%;4%;6% un 6,8% PVN likmi ikdienas pārtikai,bet ne Latvijai,ņemot vērā tieši Latvijas ekonomikas pašu straujāko attīstību Eiropas Savienībā,Reira kungs?

  • Itālija,Spānija,Portugāle un Grieķija jau nav tie labākie piemēri finanšu vadībai un attīstības ilgtspējai!

 16. arī paši ukraiņi karu NESĀKA! Jā, dalīja varu un krēslus, bet tā bija ukraiņu pašu iekšējā lieta!? Tur nevienam no malas nebija NEKĀDA DARĪŠANA!!! Kur radās svešie UKRAINĀ un KO viņi tur GRIB JOPROJĀM??? KĀPĒC nav aizgājuši??? KĀ NELŪGTI “VIESI” TUR IEGĀJA un neprotas aiziet ??? Pufaiku ausīs TIEŠĀM nevaga bāzt NEVIENAM !? KĀPĒC savulaik tik sparīgi, parakstot dažādas vienošanās ar toreizējo Ukrainas varu pēc PSRS sabrukuma, APZINĀTI ATBRUŅOJA UKRAINU??? KĀPĒC???????? Tā kā tas NAV VIENNOZĪMGI un BEZ APRĒĶINA DARĪTS!?? Ukrainas KONTEKSTĀ DAUDZ NEATBILDĒTU JAUTĀJUMU…Ja LATVIJA bāžas par palīdzētājiem, tad KO TUR VĒL DARA CITI “PALĪDZĒTĀJI” , kas nogalina ukraiņus un pārējos iedzīvotājus??????????????????????????? INTERESANTI, VAI NĒ?!!

 17. Reirs rada saprātīga finašu ministra iespaidu, BET iedzīvotājiem vajadzētu vairāk informētības no ministra par valsts budžeta izlietojumu. Kaut vai jauna telekanāla izveide ir DĀRGA IZPRIECA tā vietā, lai sakārtotu pašreizējo kanālu PĀRRAIŽU UN SATURA KVALITĀTI!? Nevar celt satura kvalitāti, ja NAV ZINOŠI , STRĀDĀT GRIBOŠI DARBINIEKI UN ŽURNĀLISTI!!!! Jau n-tos gadus runā par šo tēmu, bet KĀDS VISU LAIŽ GAR AUSĪM UN DZĪVO VIENĀ MIERĀ TĀLĀK!?? IZMET no TV labus kadrus, bet vietā paņemtie “LABĀKIE KADRI” tā arī neko nemaina…CIK ILGI TĀ BŪS???

 18. jau karu nesaka Ukraina,nevajaga rakstit nepareizi.Karu saka pasi ukraini sava starpa saka dalit kreslus un varu,ta ka nevajag cilvekiem bazt pufaiku ausis.Un visas sankcijas pret krieviju uztaisija ES,tapec vis ta ir ka ir,ES reize ari Latvijai aiztaisija skabekli,un tagad cietis parastie mirstosie,jo valdibai tas ir pie vienas vietas,musu Latvijas gudras galvas bazas par palidzetejiem visur.

 19. kursh ,tad izraisija karu ? Un beidzot vai nevajadzeetu ministriem padomaat vai ,tas nebija vairaak ,kaa Ukrainas valsts apveersums , ko iistenoja miljardieris SHOKOLAADES zakjis Parashenko ar ASV kara plaaniem.

 20. Reirs rada iespaidu par saprātīgu un loģisku ministru

Draugiem Facebook Twitter Google+