×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2012
Drukāt

Karstajā laikā Rīgā pasliktinājusies gaisa kvalitāte

Foto-LETAFoto-LETA

Laika posmā no 25.jūnija līdz 2.jūlijam gaisa kvalitāte Rīgas centrā bija no ļoti labas līdz labai, savukārt pagājušajā nedēļā rādītāji ir pasliktinājušies, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāvis Jānis Kleperis.

Laika posmā no 25.jūnija līdz 2.jūlijam gaisā nav novērota ne paaugstināta slāpekļa oksīdu, ne putekļu koncentrācija. Savukārt, paaugstinoties gaisa temperatūrai, audzis putekļu piesārņojums, un no otrdienas līdz piektdienai katru dienu pārsniegts robežlielums diennakts koncentrācijām.

Krišjāņa Valdemāra ielas gaisa kvalitātes mērījumu stacijas apkopotie dati par gaisa kvalitāti pagājušajā nedēļā liecina, ka vairākas dienas rādītāji atbilduši sliktai gaisa kvalitāte. Augstāks gaisa piesārņojums novērots otrdien, trešdien, ceturtdien un piektdien. Bet Brīvības ielas mērījumu stacijā rādījumi atbilduši labai gaisa kvalitātei.

Gaisa kvalitāti raksturo ar indeksu, kas mainās no 0 līdz 200. Indeksu aprēķina pēc četru dažādu gaisa piesārņotājvielu koncentrācijas – Brīvības ielā pēc sēra dioksīda, slāpekļa dioksīda, ozona un benzola stundu vidējās koncentrācijas, Valdemāra ielā pēc PM10, slāpekļa dioksīda, ozona un benzola koncentrācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+