×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
5. jūnijs, 2017
Drukāt

Karstākā koncertvasara Baltijas vēsturē (2)

3. Ne visas zvaigznes pa kabatai

3no5
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 11. jūnijā, Tallinas Dziesmu svētku estrādē "Rammstein" fani varēs baudīt grupas unikālos pirotehnikas paraugdemonstrējumus un grandiozo scenogrāfiju pilnā apmērā.

Galvenais jautājums, protams, ir finanses – ir mākslinieki, kurus joprojām nevaram atļauties, un tālab Latvijai iet secen lielākā daļa pasaules zvaigžņu koncertu. Globālās popmūzikas “spices” dārgākie mākslinieki – lai minam Adeli, “U2”, “Coldplay” vai Džastinu Bīberu – par koncertu pieprasa summas, kas mērāmas ar sešām nullēm. Galu galā tieši koncertēšana ir mehānisms, kas mūziķiem un grupām kompensē taustāmo ierakstu pārdošanas katastrofālo kritumu mūzikas straumēšanas laikmetā.

“Finansiālās prasības vienmēr ir centrālais jautājums, ja tās ir iespējams apmierināt, tad arī pasākums notiek,” teic K. Kārkliņš. “Ar grupu iespēju robežās vienojamies par mūsu tirgus apmēru. Protams, nekādas īpašas atlaides Latvijai, Baltijas valstīm netiek dotas. Risku uzņemamies mēs – esam gatavi strādāt ar nelielu peļņas daļu un uzņemties lielāku risku, lai pasākumi notiktu. Šajā kontekstā – ja pasaules klases izpildītāji tiek pievesti tepat pie durvīm, tad ir muļķīgi doties uz Eiropu, lai redzētu tās pašas grupas.”

Tiesa, grupu un dziedātāju honorāros, kas parasti ir stingri konfidenciāli, iespējamas atkāpes. Vērīgākie melomāni pamanījuši, ka arī lielo zvaigžņu šovi iedalās “lielajos” un “citos”. Tas nozīmē, ka viena un tā paša mākslinieka šovs dažādās vietās var atšķirties – kaut vai tādās šķietami nemanāmās niansēs kā pavadošais sastāvs vai arī koncerts netiek iekļauts oficiālajā tūrē. Tas pats Igijs Pops pērn Latvijā ieradās kopā ar pavadošā sastāva mūziķiem, kuru vārdi, iespējams, vēl nav leģendām apvīti, lai arī, kā varējām dzirdēt, ne par matu mazāk profesionāli. Šādas nianses atspoguļojas arī mākslinieka koncerta honorārā, kas šādos gadījumos, visdrīzāk, kļūst draudzīgāks. Protams, varam piktoties, sakot, ka, tāpat kā Austrumeiropai domātais veļas pulveris ir “sliktāks” par to, ko pērk Rietumos, arī māk­slinieki pie mums reizēm ierodas “lētajā” versijā, tomēr, no otras puses, varam priecāties, ka mums ir izdevība skatīt vaigā savus elkus tepat mājās.

Jāpiebilst, ka “alternatīvā versija” gan neattiecas uz šīs vasaras māksliniekiem. Piemēram, “Ramm­stein” fani varēs baudīt grupas unikālos pirotehnikas paraugdemonstrējumus un grandiozo scenogrāfiju pilnā apmērā. “Tā tiek nokomplektēta mītnes zemē, un visā turnejā paliek nemainīga – grupa pieprasa, lai nekur nebūtu atkāpes no normas un kvalitāte neatšķirtos. Arī šoreiz no “Rammstein”, kā ierasts, varam sagaidīt, ka uz skatuves kaut kas tiks lauzts un demolēts un paši mūziķi uzņemsies arī pirotehniķu lomu,” sola koncerta rīkotāji.

  1. Skaļākie vārdi
  2. Nebijusi kvalitātes latiņa
  3. Ne visas zvaigznes pa kabatai
  4. Biļešu cenas Baltijā draudzīgākas
  5. KAS? KUR? KAD?: populārās mūzikas zvaigžņu koncerti Baltijā 2017. gadā

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc VECOS GRANDUS pēdējos gados tikpat kā neaicina,kamēr tie vēl nav apmiruši?

  2. * “Pixies”, Ellija Goldinga un citi: 24. – 26. jūlijs Salacgrīva, “Positivus festival”;

Draugiem Facebook Twitter Google+