Apbrīno

Karstākā vasaras grāvēja autors Luiss Fonsi dziedās Rīgā 16

Publicitātes foto

Pirms gads vēl beidzies, viņš jau no dēvēts par “gada dziedātāju”, kurš ar vienas dziesmas spēku sagrāvis “YouTube” skatījumu rekordu un iemantojis “karstākā romantiķa” titulu. Protams, tas ir neviens cits kā šīs vasaras populārākā grāvēja “Despacito” izpildītājs Luiss Fonsi, kurš rudenī uz karstām pēdām apceļo pasauli un jau 22. novembrī pasaules koncertturnejas “Love + Dance” ietvaros piestās arī “Arēnā Rīga”.

Šogad negaidītos slavas augstumos uzlidoja 39 gadus vecais, līdz tam pasaulei maz zināmais Puertoriko dziedātājs un dziesmu autors Luiss Alfonso Rodrigess Lopess Kepero Fonsi jeb šobrīd pazīstams vienkārši kā Luiss Fonsi. Viens no miljoniem, kuram izdevies piedzīvot tā dēvēto “vienas dziesmas brīnumu” – hits “Despacito”, ieskaņots kopā ar reperi Dediju Dženkiju (Daddy Jankee), ko spāņu valodā nu spēj nodziedāt katrs bērns.

Klausītāju ausis “Despacito” sasniedza šā gada janvārī, un jau drīz tas slaidā lidojumā nokļuva 47 (!) valstu popmūzikas topu augšgalos, tostarp ietekmīgā “Billboard” topa virsotnē. Jāatzīmē, ka kopš leģendārās “Macarena” šajā pozīcijā nebija atradusies neviena latīņamerikas popmūzikas pasaules dziesma. ”Despacito” zibens ātrumā uztvēra raidstacijas un klausītāji visā pasaulē, to neskaitāmās versijās iedziedāja vairāk un mazāk profesionāli dziedoņi citu zemju valodās. Vienaldzīgs nepalika pat Džastins Bībers, kurš ieskaņojot viņa dziesmas versiju.

Pārsniedzot trīs biljonu atzīmi, skatījumu rekordi krita arī “YouTube” kanālā, turpat pieci biljoni klausījumu tika uzskaitīti dziesmas straumēšanas vietnēs. Galu galā nav pagājis pat gads, kad “Billboard” kompozīciju “Despacito” nodēvējis par visu laiku piekto labāko latīņamerikāņu dziesmu.

Kas viegli nāk, tas labi nāk – šī patiesība atbilst ne vienam vien popmūzikas grāvējam, un Fonsi, kurš līdz tam bijis visai populārs latīņu mūzikas pasaules areālā, kā arī muzicējis populārajā puišu grupa “NSYNC”, nav izņēmums. Izrādās, dziesmas radīšanai Luisam esot pieticis ar vienu vakaru. “Kādu rītu pamodos, un galvā skanēja šī dziesma – piedziedājuma tēma un viens vienīgs vārds – “despacito”,” Fonsi atklājis interneta vietnei “E! News”. “Pēcāk devāmies studijā kopā ar lielisko panamiešu dziedātāju Ēriku Enderu, un es vienkārši ieminējos, varbūt varam izmantot šo tēmu un paspēlēties ar vārdu “despacito”. Ar to arī sākām, un jau pēcpusdienā bija gatava dziesma,” stāsta Fonsi. Pēcāk ar savu hiphopa rečitatīvu pievienojās Dedijs Dženkijs, skaņu celiņus dažas stundas pa ierakstu studiju padzenāja producenti, un grāvējs bija gatavs. Fonsi ir atzinis, ka jau pirmsākumā jutis, ka dziesma ir īpaša, tomēr negaidītie, galvu reibinošie panākumi gan neesot pat sapņos rādījušies.

Pašlaik Fonsi producenti nesnauž, un uz karstām pēdām dziedātājs apceļo pasauli turnejā, kam dots romantiskais “mīlas un dejas” (Love + Dance) nosaukums. Koncerta organizētāji sola, ka apmeklētājiem tiks piedāvāta unikāla iespēja izbaudīt grandiozu šovu. Turklāt pievienoto vērtību Fonsi talanta cienītājiem koncertu iesildot sniegs arī Latvijas populārās mūzikas milži – duets “Musiqq”.

 

22. XI 20.00 “Arēnā Rīga”. Ieeja no 19.00

Biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv

LA.lv