×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2012
Drukāt

Karstākais darba laiks jaunajiem basketbolistiem

Latvijas basketbola jaunatnes izlašu kandidātiem vasaras brīvdienas ir karstākais darba laiks. Eiropas čempionātu finālturnīriem gatavojas sešas dažāda vecuma komandas. Latvijas U-20 vīriešu izlase un U-16 kadetes to sāks jau 12. jūlijā. Pagājušās nedēļas nogalē abām komandām bija pārbaudes spēles Igaunijā, radot treneriem vēl lielāku skaidrību par sastāva aprisēm. 


Puišu abas uzvaras (88:73 un 111:77) diez vai mērāmas ar spriedzi, kas būs Eiropas čempionātā, taču daudz nopietnāka pārbaude gaidāma šonedēļ divās spēlēs Lietuvā. Eiropas čempionāts no 12. līdz 22. jūlijam notiks Slovēnijā, pirmajā posmā mūsējo pretinieki būs gruzīni, turki un spāņi. Trīs labākās komandas turpinās cīņu par medaļām, tomēr šoreiz galva nesāpēs arī pastarīšiem, jo iecerēts U-20 grupas komandu skaitu palielināt no 16 līdz 20, tādēļ izkrišana uz B divīziju nedraud nevienai. Latvijas izlase pirms pāris gadiem Eiropas čempionātā izcīnīja bronzas medaļas, taču šovasar būs bez vairākiem līderiem – Dāvja Bertāna, Edmunda Dukuļa, Alekseja Rostova. Toties iespēja sevi apliecināt būs citiem. Komandas jaunais galvenais treneris Roberts Štelmahers, pēc pirmās darba nedēļas vēl neizpētījis katra iespējas līdz niansēm, uzteica puišu augsto darba kultūru: “Arvien labāk iepazīstu katru basketbolistu un saprotu, ko kurš spēj. Pārbaudes mači ir ļoti vērtīgi, jo ar treniņos redzēto vien nepietiek. Jā, mums nav izteiktu centra spēlētāju, taču tas mani nebaida – saskatu iespējas kompensēt šo mīnusu. Igauņiem fiziskie parametri bija līdzīgi mūsējiem, bet arī pret komandām, kurās būs garie, var atrast pretlīdzekļus. Kopumā esmu optimists.”

Pārbaudes spēlēs skaidrāks kļuvis arī komandas līderu loks – saspēles vadītājs Kaspars Vecvagars, uzbrukumā Jānis Timma un Ojārs Siliņš, kurš, atgriezies no Itālijas, komandai pievienojās tikai iepriekšējā nedēļā. Iespējams, svarīgākajās spēlēs uzspīdēs vēl kāds, tostarp Artūrs Bricis, taču potītes savainojuma dēļ pagaidām paliek malā.

Mūsu kadetes (U-16) viņnedēļ Tallinā ieguva Baltijas kausu, apspēlējot vienaudzes no Igaunijas (50:32), Ukrainas (84:76) un Lietuvas (90:87), turklāt pēdējās divas uzvaras izcīnītas papildlaikā. Pēc nedēļas kadetes uz Igaunijas galvaspilsētu dosies vēlreiz, lai no 12. līdz 22. jūlijam spēlētu Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā. Latvijas izlases galvenā trenere Mudīte Zandere jau tikusi skaidrībā par komandas sastāvu – Kate Krēsliņa, Kitija Laksa, Beāte Markāne, Paula Lūķe, Anna Buša, Kitija Štolce, Marta Bergmane, Paula Strautmane, Digna Strautmane, Ieva Spīgule, Vineta Bīriņa un Amanda Betlere. Turnīra pirmajā sacensību posmā mūsējo pretinieces būs no Slovēnijas, Norvēģijas un Baltkrievijas, turpinājumā jāmērķē uz vienu no pirmajām divām vietām un atgriešanos elites grupā. Sešām meitenēm būs atkārtota iespēja paveikt pērn neizdarīto, kad mūsu kadetes B divīzijas pusfinālā zaudēja anglietēm.

Latvijas puišu komandas Eiropas U-16 un U-18 čempionātu pirmā posma spēles aizvadīs pašu mājās – Ginta Fogela trenētie kadeti no 19. jūlija Ventspilī, juniori ar treneri Gunti Endzelu no 9. augusta Liepājā. Komandas jau sākušas gatavošanos. Nopietnāka pārbaude un kandidātu izsijāšana notiks šīs nedēļas nogalē Baltijas kausa izcīņā, kurā Latvijas U-16 kadetu izlase no 6. līdz 8. jūlijam Tallinā tiksies ar vienaudžiem no Igaunijas, Izraēlas un Lietuvas, mūsu juniori ar šo pašu valstu U-18 izlasēm – no 7. līdz 9. jūlijam Rīgas Olimpiskajā sporta centrā.

Tajā pašā laikā par Baltijas kausu Rīgā cīnīsies arī U-18 juniores. Laukuma saimniecēm pretī stāsies abu kaimiņvalstu, kā arī Ukrainas basketbolistes. Eiropas čempionātu B divīzijā latvietes sāks 26. jūlijā Strumicā (Maķedonija), U-20 izlases meitenes savējo – 16. augustā Debrecenā (Ungārija) pret Lietuvas izlasi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+