×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. novembris, 2016
Drukāt

Karstākajā darba laikā Budžeta komisijas vadītājs aizbrauc komandējumā (7)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Jānis Vucāns

Saeimas Budžeta komisijai nākas strādāt ārkārtas režīmā, nākamā gada budžetam saņemto priekšlikumu izskatīšanai sasaucot pat divas sēdes dienā. Taču komisijas vadītājs Jānis Vucāns (ZZS) budžeta izskatīšanas karstumā devies komandējumā, par ko izpelnījies opozīcijas pārmetumus, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Ar likumu sagatavošanu galīgajam lasījumam Budžeta komisija nodarbojas jau kopš mēneša sākuma. Līdz šim ir izskatīta tikai daļa no aptuveni 1300 priekšlikumiem likumos, kas tiek mainīti līdz ar jaunā budžeta sagatavošanu, turklāt lemšana par visstrīdīgākajām normām ir tikusi atlikta. Deputāti arī nemaz nav tikuši līdz paša budžeta projekta apspriešanai.

Tāpēc tagad nākas rīkot pat divas sēdes dienā – no rīta un pēcpusdienā. Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs, deputāts Edgars Putra (ZZS) pieļauj, ka uz darbu būs jānāk arī sestdienā.

“Skaidrs ir viens – mums jāpieņem radikāli soļi un ir jāiekļaujas grafikā. Ir arī tehniskais darbs, kas ir jāveic ar tabulu sagatavošanu. Un, iespējams, mums arī sestdienā jāstrādā,” norādīja Putra.

To, ka komisijai šoreiz ir vairāk darba, nenoliedz arī komisijas vadītāja vietnieks Imants Parādnieks (NA): “Ierastā budžeta izskatīšanas režīmā. Varbūt mazliet sarežģītāk nekā pagājušogad, jo diezgan daudzi likumprojekti ir atlikti. Teiksim, nav vienkārši, protams. Viss prasa iedziļināšanos.”

Neapmierināti ar to, kā tiek organizēts komisijas darbs, ir opozīcijas deputāti. Ingunas Sudrabas (NSL) vērtējumā darbu bremzē ministrijas, kuras netiek galā ar pienākumiem.

“Ja būtu kvalitatīvi iesniegti dokumenti, izdiskutēti ar sociālajiem partneriem, izdomāti visi risinājumi un tā tālāk, tad jau šis skatīšanas darbs ritētu diezgan raiti. Bet, ja Budžeta komisija līdz detaļām diskutē par daudzām normām, meklē risinājumus, uzklausa sociālos partnerus, rada redakcijas turpat uz vietas komisijas sēdē… Tāpēc jau ievelkas ļoti darbs un tās stundas ir garas,” vērtē Sudraba.

Arī deputāts Mārtiņš Bondars (LRA) uzskata, ka tiek strādāts “gaužām ačgārni”.

“Pēc būtības šodien būtu jābūt Budžeta komisijas sēdei. Un, izrādās, komisijas priekšsēdētājs ir kaut kur aizbraucis. Nu, kas vēl svarīgāks var būt šajā laikā Budžeta komisijas priekšsēdētājam kā izskatīt Latvijas valsts budžetu Latvijas parlamentā?” vaicā Bondars.

Budžeta komisijas vadītājs Vucāns ir komandējumā Hamburgā. Viņš skaidro, ka braucienu atcelt nav bijis iespējams, jo viņam vienlaikus jāpilda Baltijas Asamblejas prezidenta pienākumi. Turklāt vienas dienas prombūtnes dēļ darbs neesot apstājies.

“Saeimas personāls šodien apkopo visus priekšlikumus. Viņiem ir iedots tehniskais laiks, lai mēs varētu rīt un tālāk ceturtdien, un arī nākamajā nedēļā strādāt jau ar gataviem izstrādātiem priekšlikumiem,” raidījumam skaidroja Vucāns.

Lai ar visu tiktu galā, komisijai vēl ir palikusi tikai nedēļa, jo budžetu apstiprināt Saeimas sēdē plānots 23.novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. I kū tu padareisi! Vucyns arī Saeimā palīk vucyns.

 2. Tautā runā, ka šī absurda dēļ, lai visu varētu pagūt, Saeimā spiedīšot Budžeta komisijas darbiniekus strādāt 18. novembrī, kas gan būtu izcils absurds!

 3. Imants Parādnieks (NA): “Ierastā budžeta izskatīšanas režīmā. Varbūt mazliet sarežģītāk nekā pagājušogad, jo diezgan daudzi likumprojekti ir atlikti. Teiksim, nav vienkārši, protams. Viss prasa iedziļināšanos.” <- ko shis noziimee, vai tad likumprojektos nav jaaiedziljinas pirms tie tiek apstiprinaati vai atlikti???

 4. njemot veeraa to, ka komisijas darbs iisti nav savienojams ar deputaata darbu, tad lai straadaa sestdienaas un sveetdienaas. Shii komisiju veidoshana un naudas noslaukshana papildus algai ir vienkaarshi apsurda!

 5. cilvēkam vienkārši nepatīk teātri spēlet Atbildēt

  tāpat zināms ka budzetu apstiprina brisele. te uz vietas politiķi tikai spēlē amatierteātri publikai , lai plebeji domātu ka vel ko te lemj:)

  • jums viss ir zināms Atbildēt

   Muļķības lūdzu nerunājiet. Nekāda Brisele neapstiprina dalībvalstu budžetus, bet gan pilsoņu vēlētie parlamenta deputāti.

Draugiem Facebook Twitter Google+