Karsumam 1+1, “Dinamo” ar 7:3 uzvar “Lokomotiv” 0

Latviešu uzbrucējs Mārtiņš Karsums ceturtdien guva vārtus un veica rezultatīvu piespēli, palīdzot viņa un vēl viena uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētajai Maskavas “Dinamo” komandai, kuru trenē Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē savā laukumā ar 7:3 (2:1, 4:0, 1:2) uzvarēt Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Ar rezultatīvu piespēli šajā cīņā izcēlās arī Daugaviņš, bet sērijā līdz četrām uzvarām Maskavas klubam izdevies izvirzīties vadībā ar 3-2.

Mača pirmajā trešdaļā mājiniekiem no Maskavas izdevās izvirzīties vadībā ar 2:1, bet cīņas vidū pēc Karsuma piespēles Janne Jalasvāra panāca 3:1. Turpinājums “Dinamo” izvērtās vēl iespaidīgāks, jo vispirms Karsums izgājienā 34.minūtē raidīja ceturto ripu “Lokomotiv” vārtos, bet 42.minūtē rezultātā tablo vēstīja jau 7:1, turklāt septīto vārtu guvumā rezultatīvi asistēja tieši Daugaviņš.

Pamatlaika turpinājumā Jaroslavļas klubam gan divus vārtus izdevās atgūt, taču cīņas likteni tas vairs neietekmēja.

Karsums šajā mačā laukumā pavadīja 14 minūtes un 23 sekundes, izdarot trīs metienus pa sāncenšu vārtiem. Tāpat latvieša rēķinā viens zaudēts iemetiens, viens bloķēts pretinieku raidījums un trīs spēka paņēmieni.

Tikmēr Daugaviņš nospēlēja 15 minūtes un 15 sekundes, metienus pa vārtiem neizdarot. Tomēr latvietis otrajā periodā pamanījās nopelnīt divu minūšu noraidījumu par sāncenša klupināšanu.

Karsums piecās aizvadītās šīs sezonas izslēgšanas spēlēs guvis divus vārtus un izpildījis vienu rezultatīvu piespēli, bet Daugaviņa rēķinā viena rezultatīva piespēle.

Šīs sērijas nākamais – sestais – duelis, kas var būt arī pēdējais, norisināsies sestdien Jaroslavļā.

Savukārt no Gagarina kausa izstājusies latviešu speciālista Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kas izbraukumā sērijas piektajā duelī ar 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) piekāpās Sanktpēterburgas SKA, ciešot zaudējumu sērijā ar 1-4.

Abi vārti šajā cīņā tika gūti jau pirmajā trešdaļā, kad vispirms izcēlās Tonijs Mortensons, bet 2:0 panāca Patriks Tūresens.

Tikmēr vietu nākamajā kārtā izdevies nodrošināt šīs sezonas KHL debitantei Helsinku “Jokerit” no Somijas, kas savā laukumā ar 7:1 (3:0, 3:0, 1:1) pamanījās pārspēt Baltkrievijas klubu Minskas “Dinamo” un sērijā triumfēt ar 4-1.

Divus vārtus uzvarētāju labā guva šosezon augstu rezultativitāti demonstrējošais Stīvs Mozess.

Visas sērijas ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām.