Sports
Hokejs

Karsumam vairāk nekā 100 spēka paņēmieni. Kā uz viņa fona izskatās “Dinamo”? 16

Sputnik/Scanpix

Mārtiņš Karsums KHL čempionāta spēlē pirmdien izdarīja piecus spēka paņēmienus un palīdzēja Maskavas “Dinamo” pēcspēles metienos ar 2:1 pārspēt “CSKA”. Pēc šīs spēles Karsuma rēķinā šosezon ir jau 101 spēka paņēmieni.

Ne velti Mārtiņu hokeja laukumā sauc par Zvēru, kurš ceļu negriež nevienam. No viņa krīt, atlec un baidās. KHL statistika nemelo – Karsums starp visiem līgas uzbrucējiem ir izdarījis visvairāk spēka paņēmienus un apsteidz tādus skandalozu slavu ieguvušus spēlētājus kā Maksimu Rbinu (“Lada”, 89 spēka paņēmieni) un Jevgeņiju Artjuhinu (“Sibirj”, 86).

Vairāk spēka paņēmienus kā Karsums šajā KHL sezonā izdarījuši tikai divi aizsargi – Vladimirs Deņisovs (“Traktor”, 108) un Mihails Pašņins (“Lokomotiv”, 107).

Kā uz Karsuma fona izskatās Rīgas “Dinamo” spēlētāji? Tālu aizmugurē. Laikam jau nav pārteigums, ka “Dinamo” rindās izpildīto spēka paņēmienu galvgalī ir leģionāri Koltons Gilīss un Tims Sestito ar attiecīgi 45 un 42 spēka paņēmieniem. Starp latviešiem aktīvākie bijuši Oskars Cibuļskis (35), Miķelis Rēdlihs (33) un Gints Meija (33).
Ir arī tādi vadošo maiņu spēlētāji, kur spēka spēlē iesaistās apmēram reizi trīs spēlēs, kā Lauris Dārziņš (12), Pjotrs Sčastļivijs (10) un Miks Indrašis (9).

Saistītie raksti

Rīgas “Dinamo” KHL čempionāta Rietumu konferencē ar 34 spēlēs izcīnītiem 29 ieņem pēdējo 14. vietu. Līdz tuvākajam konkurentam Čerepovecas “Severstaļ” ir 12 punkti, līdz labāko astotnieku noslēdzošajam Maskavas “Dinamo” ir 24 punktu deficīts.
Nākamo spēli “Dinamo” aizvadīs 30. novembrī “Arēna Rīga” pret Ufas “Salavat”, tās sākums darba dienām neierastā laikā – pulksten 18.

KHL SPĒKA PAŅĒMIENU TOPS
1. Vladimirs Deņisovs (“Traktor”) 108
2. Mihails Pašnins (“Lokomotiv) 107
3. Mārtiņš Karsums (“Dinamo”M) 101
4. Fjodors Beļakovs (“Sibirj”) 99
5. Maksims Ribins (“Lada”) 89LA.lv