Sports
Hokejs

Karsums: Esmu izsalcis un gatavs spēlēt pasaules čempionātā1

foto: Sputnik/LETA

Latvijas hokejists Mārtiņš Karsums pirmdien pēc ārsta vizītes atviegloti nopūtās – deviņas reizes (!) operētajam labās kājas ceļgalam pēc aizvadītās klubu sezonas nav nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, tāpēc KHL vienības Maskavas “Dinamo” uzbrucējs pēc astoņu gadu pārtraukuma varēs ar izlasi gatavoties pasaules čempionātam.

“Labā ziņa, ka operācija nav vajadzīga, bet sliktā, ka ir sapampums un dakteris teica, ka mēnesi nevajadzētu kāpt uz ledus. Man celi operēja oktobrī, izlaidu pusotru mēnesi, bet atgriešanās laikam tāpat bija mazliet par ātru. Tāpēc tagad ir, kā ir. Mačā pret Kanādu arī viens trāpīja no aizmugures pa celi, tas nenāca par labu,” situāciju skaidro Karsums, piebilstot, ka trenažieru zālē var strādāt pēc gandrīz pilnas programmas, svarīgi esot arī vingrināt kāju, lai nostiprinātu ceļu muskuļus. Pasaules čempionāts Dānijā sāksies 4. maijā un viņš domā, ka pietiks laika sagatavoties. Katrā ziņā tas, ka nav vajadzīga operācija, jau ir lielisks jaunums un radījis lielu optimismu attiecībā uz spēlēšanu valstsvienībā. Mārtiņš pat nosmejas: jutīšos kā debitants.

Šobrīd 32 gadus vecais uzbrucējs ir Rīgā, bet 19. martā jāatgriežas Maskavas “Dinamo” – būs tikšanās ar vadību un kā ierasts acīmredzot atsāksies treniņi. Cik ilgi viņam būs jāpaliek kluba rīcībā, Mārtiņš nezina. “Sapulcē gan jau mums raus galvas nost. Vismaz tā vajadzētu būt, zinot, kāda bija sezona. Mērķis bija tikt izslēgšanas spēlēs un iespējas bija līdz pat pēdējai spēlei, bet mēs tās palaidām garām. Ambīcijas klubam bija tikpat lielas kā parasti. Jā, sastāvā bija daudz jauno, taču arī spēlētāji, kas izcīnījuši Gagarina kausu. Kas nesanāca? Daudzās spēlēs izlaidām uzvaru pašās beigās, nenoturējām pārsvaru.”

Maskavas “Dinamo” Rietumu konferencē palika devītajā vietā. Par komandas rezultatīvāko spēlētāju ar 27 punktiem kļuva aizsargs Iļja Ņikuļins, bet Karsums ar 34 spēlēs iegūtiem 15 punktiem (3+12) ir saraksta desmitajā vietā. Pirmo reizi astoņu KHL pavadīto sezonu laikā viņš guva mazāk par desmit vārtiem. “Ko uzbrucēji darīja? Labs jautājums. Izskatās, ka neko. Man sezona bija drausmīga, trīs goli… Momenti veidojās un gana daudz, bet ripa negāja vārtos, tāpat arī komandas biedriem. Spēlē it kā jutos labi, jā, celi mazliet jutu, taču tas neatstāja iespaidu uz slidošanu un cīņassparu.”

Karsumam līgums ar Maskavas “Dinamo” ir spēkā arī uz nākamo sezonu un viņš labprāt paliktu komandā, kurā spēlē kopš 2013. gada un šosezon uz formas dabūja arī A – kapteiņa asistenta – burtu. Ar finansiālo pusi problēmu neesot bijis, bet Krievijas prese jau raksta, ka nākamajā sezonā maskaviešu budžets palielināsies, lai klubs atgrieztos tur, kur pieradis būt – konferences labāko vienību vidū.

LA.lv