Sports
Hokejs

Karsums par ceļgalu, Hārtlija taktiku un jauno izlases dīdžeju0

Foto – Juris Kalniņš

“Nevajag domāt, ka trijatā vilksim vezumu, mēs varam uzvarēt tikai kā komanda,” Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Mārtiņš Karsums pirms pārbaudes spēlēm pret Slovākiju atzina, ka pēc dažu potenciālo līderu pievienošanās nevajadzētu gaidīt brīnumus.

Latvijas izlase piektdien un sestdien izbraukumā pret Slovākiju mēģinās izcīnīt pirmos panākumus šajā pavasara pārbaudes spēļu ciklā, bet Karsumam un vēl vairākiem citiem potenciālajiem līderiem tās būs pirmās cīņas.

“Ceļgali jūtas normāli, pēdējās trīs dienas gan sāk īdēt, varbūt pārslodzes. Svaru zālē uz kājām strādāju mazāk, bet visu pārējo daru kopā ar komandu,” pēc trešdienas treniņa žurnālistiem sacīja 32 gadus vecais uzbrucējs. “Ir nogurums, pagājušajā nedēļā Bobs (Hārtlijs) ar mani labi pastrādāja. Vēl ir laiks atiet, tā kā domāju, ka problēmu nebūs. Tagad treniņos esmu kopā ar Indraši un Ābolu. Treneris man tikai prasīja, kurā malā spēlēšu, teicu, ka varu abās.”

“Nevajag domāt, ka mēs tagad divatā, trijatā vilksim komandu,” viņš turpināja. “Hokejs ir komandas sporta veids, it sevišķi ņemot vērā mūsu sastāvu varam uzvarēt tikai kā komanda. Pa vienam nevaram, jāpilda trenera prasības. Bobs jau pagājušajā gadā ielika pamatus, man vēl jāpierod pie taktikas, jo viņam ir daudz citādāk, uzbrūkošais hokejs un visu laiku jākustas. Bet lielākā daļa čaļu zina, kas jādara. Ceru, ka jau ar vienu spēli pietiks, lai visu saprastu. Vēl jau ir pieci mači līdz pasaules čempionātam, galvenais, lai tad visi zina, kur jāskrien.”

Saistītie raksti

Karsums pasaules čempionātam gatavojas pēc astoņu gadu pārtraukuma. “Es it kā izlasē esmu vecais buks, bet faktiski – kā jauniņais, mani citi māca, es tikai citiem varu kaut ko ieteikt, ja paprasa. Mēs arī visi viens otru izjokojam, tāpēc arī ir interesanti,” teica Maskavas “Dinamo” pārstāvošais hokejists.

Intervijas beigās žurnālisti uzbrucējam uzdeva vairākus nopietni nenopietnos jautājumus.

Cik latvieši nākamgad būs Maskavas “Dinamo”?

Es gribu palikt, ceru, ka būs viens un vairāk.

Kurš šobrīd izlasē ir dīdžejs?

Pirms tam laikam Vitālijs Pavlovs lika, atnāca Soča (Kristaps Sotnieks) un ieslēdza Toljati dziesmas, viņam vairāk krievu mūzika patīk, tas ir normāli.

Ja Sotnieks ir dīdžejs, tad kas esi tu?

Dejotājs (smejas).

LA.lv